Сьогодні тепла підлога вже не є предметом розкоші, як це було ще кілька років тому. А факт, що в будинку з теплою підлогою дійсно живеться комфортніше вже не потребує доказів, до того ж, часто тепла підлога зовсім може замінити опалення. Практично всі нові будівлі обладнуються теплою підлогою. Яку теплу підлогу краще вибрати водяну чи електричну? Відповідь в нашій статті.

Тепла підлога сумісна з усіма типами житлових приміщень і використовується в квартирах, приватних будинка, ванних кімнатах, на кухні тощо. Процес вибору теплої підлоги ускладнюється тим, що покупцю необхідно одночасно врахувати кілька вирішальних факторів.

Часто люди визначаючи яку теплу підлогу краще купити припускаються ключових помилок при виборі, не враховуючи до кінця всі нюанси.

Основна складність полягає в тому, що при виборі електричної підлоги потрібно враховувати не лише технічні характеристики, а й експлуатаційні.

Щоб спростити облік усіх технічних нюансів, ми підготували для Вас простий онлайн калькулятор по вибору електричної підлоги.

Просто задайте у формі умови куди Ви підбираєте теплу підлогу і отримаєте миттєві рекомендації про те, яку електричну теплу підлогу краще вибрати у ванну, квартиру або приватний будинок.


Тепла підлога - яка буває?

Відповідаючи на запитання: "А яка взагалі буває тепла підлога?" варто зазначити, що підлоги з підігрівом діляться на дві великі групи:

01
ЕЛЕКТРИЧНА ТЕПЛА ПІДЛОГА
Найбільш поширена у квартирах. Це нагрівальні кабелі, мати та інфрачервона плівка.
електрична тепла підлога

02
ВОДЯНА ТЕПЛА ПІДЛОГА
Найбільш поширена у приватних будинках. Ця труба залита цементом, по якій циркулює тепла вода від котла.
водяна тепла підлога

У цій статті ми не будемо порівнювати яку теплу підлогу найкращу водяну або електричну, оскільки це два абсолютно різні види обладнання: електрика та гідравліка. Розглянемо існуючі види електричної теплої підлоги і визначимо, який з них вибрати краще в тій чи іншій ситуації.

1. Кабельна тепла підлога

Вид теплої підлоги нагрівальним елементом в якій виступає двожильний резистивний кабель.

Нагрівальні кабелі продаються готовими секціями певної довжини. У пересічного користувача може виникнути проблема в тому, як вибрати нагрівальний кабель, в цьому вам допоможе наша стаття.

ДЕ І КОЛИ ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ?

Кабельна тепла підлога успішно застосовується як у квартирах, так і у приватних будинках. Основною умовою використання даного виду теплої підлоги є можливість підняти рівень підлоги на 5 і більше сантиметрів, щоб залити цементний розчин зверху на кабель.

Після заливки стяжки на таку підлогу можна укладати як плитку, так і ламінат.

вибір електричної теплої підлоги - нагрівальний кабель
нагрівальний мат

2. Нагрівальний кабельний мат

Це різновид вище описаної кабельної теплої підлоги. Вибираючи електричний мат Ви сильно спрощуєте та прискорюєте процес монтажу теплої підлоги.

Відмінність нагрівальних матів від кабельних підлог полягає в тому, що тут кабель вже зафіксований на склосітці з певним кроком (7.5 – 10 см) і сам кабель при цьому має невеликий діаметр (3.5 – 4.5 мм).

ДЕ І КОЛИ ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ?

Монтаж такого виробу дуже простий - необхідно просто розкласти мат на підлозі, більш детально дивіться у цій статті. Укладається мат тільки під плитку, прямо в плитковий клей і практично не впливає на підйом рівня висоти підлоги.

Переважно електричний мат використовується у квартирах, але нічим не обмежується застосування у приватних будинках.

3. Плівкова (інфрачервона) тепла підлога

Це порівняно новий вид електричної підлоги вибирати який варто обирати при облаштуванні обігріву підлоги під ламінат, лінолеум, ковролін, паркетну дошку.

Нагрівальним елементом тут служить ультратонка карбонова плівка. Укладається методом "сухого монтажу" прямо під ламінат. Докладніше про монтаж ІЧ-підлоги дивіться тут.

Нагрівальна плівка вважається найекономічнішим видом теплої підлоги. Яку краще вибрати плівкову теплу підлогу можна дізнатися з порівняльної статті тут.

Не рекомендується укладати нагрівальну плівку в приміщеннях з підвищеною вологістю, а також під плитку або цементну стяжку

вибір електричної теплої підлоги - інфчервона плівка

Для того, щоб було легше прийняти рішення яка тепла підлога краще, порівняємо між собою водяну, кабельну та плівкову підлоги за ключовими параметрами в табличному вигляді.

Параметр / Тип Водяна підлога Кабельна підлога Плівкова підлога
Вартість монтажу висока ~ 16$/м2 середня ~ 8$/м2 низька ~ 4$/м2
Складність монтажу висока низька низька
Довговічність 15 - 25 років 15 - 25 років 10 – 25 років
Надійність 30% 40% 80%
Ремонтопридатність низька низька висока
Час нагріву та охолодження довге середня короткий
Економічність низька середня висока
Безпека висока середня низька
Сумісність
З чистовими покриттями повна повна часткова
З вологими приміщеннями повна повна ні
З меблями сумісні не рекомендується заборонено
Шум під час роботи можливий Відсутнє Відсутнє

Зіставивши параметри видно, що плівкова тепла підлога економічніша за кабельну а тимпаче за водяну і її рекомендується використовувати скрізь, де це допускається. Там, де не можна застосувати плівкову – вибирайте електричну кабельну теплу підлогу.

Водяна тепла підлога в порівнянні з електричною характеризується низкою недоліків, наприклад: вимагає регулярного обслуговування та сервісу, дуже складно ремонтується і виявляється місце протікання, водяна підлога менш економічна, неможливо змонтувати самостійно.

 Пояснення до зрівняльної таблиці


  • У чому різниця між довговічністю та надійністю?
    Довговічність – це заявлений термін служби обладнання, який вимірюється у роках.
    Надійність – це відносний показник, який вимірюється у відсотках (%) і показує, скільки теплих підлог дійсно доживає до кінця заявленого терміну експлуатації.
  • Наступний показник, який слід виділити на користь плівкової підлоги - це її ремонтопридатність (при укладанні під ламінат та лінолеум).
  • Не маловажливим є також параметр економічності роботи. Саме завдяки цьому параметру найчастіше покупці вибирають електричну теплу підлогу на основі нагрівальної плівки.
  • Показником, за яким плівкова підлога програє по всіх позиціях кабельній – є її не сумісність з вологими приміщеннями та можливістю бути укладеною під плитку. Саме тому, професіонали рекомендують встановлювати плівкову підлогу скрізь, де це можливо, і тільки якщо умови приміщення не підходять – використовувати кабельну підлогу.
яка тепла підлога краще під ламінат

Якої фірми електрична тепла підлога краще?

У нашому каталозі представлено понад 25 виробників теплої підлоги. Всі моделі мають офіційну гарантію від 20 років, сертифікати якості та відповідності.

Але щоб розібратися якої фірми тепла підлога краще ознайомтеся з цією статтею в якій ми порівняли нагрівальні кабелі популярних брендів між собою за якістю внутрішньої ізоляції, виконавши виміри спеціальним високовольтним приладом.

тепла підлога якої марки вибрати

ШВИДКИЙ ПІДБІР ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ: ПОРАДИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ

Виберіть відповіді зі списку та отримайте миттєві рекомендації та поради щодо вибору електричної підлоги під Ваш випадок.


Приміщення:
Підлогове покриття:

Далі
Чи є можливість підняти рівень підлоги мінімум на 5 см?
Тип терморегулятора:

Назад
Далі
У якому ціновому сегменті ви вибираєте електричну теплу підлогу?

Назад
Далі

Якщо немає можливості піднімати рівень підлоги, під ламінат рекомендуємо вибирати алюмінієві мати або інфрачервону плівку. Ці вироби укладаються безпосередньо під ламінат на підкладку.

Інфрачервона плівка - вид теплої підлоги з максимальним ККД обігріву та мінімальною вартістю. Яку плівкову підлогу краще вибрати цій статті.

Алюмінієві мати - менш потужні системи. Вартість значно вища ніж у плівкової підлоги проте пожежна та електрична безпека також вищі. Рекомендується для дитячих та спальних кімнат.

Під лінолеум краще встановити плівкову теплу підлогу. Вона не потребуэ заливання цементної стяжки. Однак необхідно застосувати спеціальний захисний шар (E-STONE), який укладається зверху на нагрівальну плівку.

Якщо Ви плануєте заливати цементну стяжку краще вибрати теплу підлогу на основі нагрівального кабелю. За деякими параметрами кабельна підлога поступаються, наприклад плівковій. Але така тепла підлога максимально довговічна та безпечна.

Потрібно розкласти кабель "змійкою" на підлозі та виконати заливання цементного розчину. Обов'язково використовуйте теплоізоляцію в основі підлоги. Як розрахувати нагрівальний кабель читайте тут .

Після заливання та висихання цементу можна укладати будь-яке покриття для підлоги: плитка, ламінат, лінолеум і т.д.

Під плитку краще вибрати нагрівальний мат. Кабельний мат укладається прямо під плитку в плитковий клей. Заливати цементну стяжку – не потрібно.

Більш бюджетним аналогом матів є тонкі кабелі під плитку. На відміну від матів коштують вони дешевше, проте монтаж набагато складніший, тому що викладати "кабель змійкою" доведеться вручну.

Пройти опитування ще раз
+

Зверніть увагу!
Вибраний вами тип приміщення не сумісний з покриттям для підлоги. Ми наполегливо не рекомендуємо укладати такий тип покриття для підлоги в це приміщення.

Рекомендуємо змінити свій вибір або звернеться за допомогою до наших експертів.


Допомога у підборі теплої підлоги
Залишіть Ваші контактні дані і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом
Отримати консультацію

Переваги та недоліки всіх видів теплої підлоги "простою" мовою - відео


ВИСНОВКИ

На питання яку теплу підлогу краще вибрати відповідь очевидна: плівкова підлога - вибираємо якщо приміщення не вологе, а тип покриття ламінат або лінолеум. Під плитку - експерти рекомендують вибирати нагрівальні мати або тонкі кабелі.

Якщо Ви плануєте заливати цементну стяжку, тоді вибирайте в яксоті теплої підлоги - нагрівальні кабелі.

Залишились питання? Задайте їх нам в онлайн чаті .