У зв'язку з великим зростанням популярності інфрачервоної теплої підлоги , в першу чергу пов'язаної з її доступною ціною та високою ефективністю, ключовим питанням для клієнтів стало: "Як правильно встановити інфрачервону теплу підлога своїми руками самостійно?"
Прочитавши дану статтю ви побачите, що технологія та правила монтажу плівкової підлоги під ламінат досить проста і з таким обладнанням справиться навіть жінка.
Технологія монтажу інфрачервоної теплої підлоги
Перед тим, як розглянути етапи монтажу іч-плівки, відзначимо доступні технології:
Як ви помітили, плівкова підлога сумісна з декоративними покриттями, які встановлюються без стяжки. Це все технології "сухого монтажу", які вимагають мінімальних трудовитрат.
Монтаж інфрачервоної підлоги під лінолеум повністю ідентичний технології укладання іч-плівки під ламінат, за винятком останнього кроку. Укладаючи нагрівальну плівку під м'які покриття (лінолеум, ковролін, килими) перед настилом підлоги, необхідно застосувати спеціальний захисний теплорозподільний шар. Цей шар захищає інфрачервону підлогу від механічного пошкодження. В якості такого шару може бути або фірмова підложка Heat Plus E-stone або тонка фанера / ДВП (До 3 мм).
У зв'язку з тим, що технологія монтажу інфрачервоної підлоги під лінолеум дорожча, як за вартістю обладнання так і за вартістю монтажу, найпоширенішим типом теплої підлоги є: монтаж нагрівальної плівки під ламінат
Плівкова тепла підлога під ламаніт - 9 Етапів монтажу
Крок 1. Розробка плану укладання
Перед тим як розпочати монтаж плівкової теплої підлоги, необхідно скласти план укладання нагрівальних елементів. Складаючи план укладання, обходьте великі стаціонарні меблі. Дозволяється використання плівки різної ширини (50, 80, 100 см). Такий документ прискорить процес укладання теплої підлоги.
Крок 2. Укладання теплоізоляційної підкладки
Підкладка для теплої підлоги укладається по всій площі приміщення. У стиках між собою клеїться спеціальним термостійким скотчем OPP-type. До підкладки під ІЧ-плівку пред'являються особливі вимоги. Як правильно вибрати підкладку для теплої підлоги під ламінат читайте тут.
Крок 3. Укладання інфрачервоної нагрівальної плівки
Якщо сегменти нагрівальної плівки мають різну ширину (50, 80, 100 см) необхідно, щоб вони мали однакову потужність на м2. Забороняється накладання нагрівальної пдівки одна на одну. Для фіксації іч-плівки використовуйте термостійкий скотч. Якою стороною класти ІЧ-плівку читайте тут
Крок 4. Установка контактних кліпс
Існують кілька способів підключення інфрачервоної підлоги своїми руками, всі вони розглянуті тут. Найпоширенішим і найпростішим є метод використанням кліпс-конекторів, проте найнадійнішим залишається паяння.
Крок 5. Підключення проводів до плівки
Рекомендуємо використовувати одножильний дріт перетином 1.5 мм2 у посиленій ізоляції. Провід такого перерізу, по-перше, витримає необхідні навантаження, а по-друге, ідеально "заглибиться в підкладці", без виступу над загальним рівнем підлоги.
Крок 6. Ізоляція місць підключення
Для простоти розрахунку ізоляційних матеріалів рекомендуємо купувати готові набори для монтажу. Одного такого набору буде достатньо для підключення однієї смуги ІЧ-плівки. Тому порахуйте кількість смуг нагрівальної плівки та придбайте стільки ж наборів для монтажу.
Крок 7. Перевірка працездатності плівкової теплої підлоги
Перевірити працездатність змонтованої системи можна двома способами: тестером, вимірявши опір системи або шляхом прямого включення теплої підлоги в розетку (220 В). Увімкніть електричну інфрачервону теплу підлогу в розетку (без терморегулятора) та перевірте нагрівання всіх секцій. Запишіть значення опору всієї укладеної системи в гарантійний талон.
Крок 8 . Укладання ламінату
Після перевірки системи приступайте до укладання ламінату. Зверніть увагу, не всі марки ламінату підходять під плівкову теплу підлогу. Рекомендуємо використовувати ламінат товщиною 8 мм із класом міцності 33-34. Дізнатися більше про вимоги до ламінату, а також про те, який ламінат необхідно вибирати для плівкової інфрачервоної підлоги.можна тут.
Крок 9. Встановлення та налаштування терморегулятора
Виробники ламінату не рекомендують нагрівати його вище 27°C, проте на практиці прийнято обмежувати максимальну температуру нагрівання ламінату на позначці 35°C. Досвід використання показує, що в діапазоні до 35 ° C експлуатація ламінату повністю безпечна.
Які інструменти знадобляться?
Напевно, найбільшим плюсом монтажу плівкової підлоги під ламінат є відсутність необхідності в спеціальному інструменті. Ви повинні мати такі інструменти: канцелярський ніж, ножиці, олівець, плоскогубці, викрутка, рулетка, мультиметр (необов'язково).
Зверніть увагу. Використовуючи інфрачервону теплу підлогу в дитячих кімнатах та приміщеннях, де є металоконструкції рекомендується застосовувати захисний антистатичний шар E-DERO. Він монтується зверху на інфрачервону плівку і підключається до заземлюючого дроту (докладніше дивіться нижче у фотодобірці)
основа підлоги | - ① |
теплоізоляційна підложка | - ② |
інфрачервона плівка | - ③ |
заземлюючий шар E-DERO (необов'язково) | - ④ |
ламінат | - ⑤ |
монтаж інфрачервоної теплої підлоги своїми руками - 12 фото
ПОВНИЙ КОМПЛЕКТ ДЛЯ МОНТАЖУ ПЛІВКОВОЇ ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ
у нашому інтернет-магазині ви можете купити повний комплект інфрачервоної теплої підлоги. для монтажу під ламінат з усіма супутніми матеріалами, які ви бачите на фото вище. в набір входить: інфрачервона плівка, терморегулятор, спеціальна підкладка, кліпси, бітумна ізоляція, термостійка ізолятора, спеціальний провід та термостійкий скотч. купуючи набором, ви отримуєте знижку до 15% на всі елементи системи.
Відео про те, як правильно укладати теплу підлогу під ламінат
Рекомендації з укладання ламінату на плівкову теплу підлогу
- при укладання ламінату на інфрачервону плівку рекомендується ходити виключно в м'якому взутті;
- не "перетягувати" по поверхні плівки інструменти, підручні засоби та інший інвентар;
- не наступати (не ходити) по місцях підключення дроту до нагрівальної плівки;
- не допускати проколу ІЧ-плівки при падінні інструменту, забороняється знімати або порушувати ізоляцію контактних місць;
- при випадковому пошкодженні ділянки теплої підлоги, зупинити монтаж ламінату та усунути несправність. Перевага ІЧ-плівки в тому, що вона є абсолютно ремонтнопридатною.
Роблячи висновок, ще раз відзначимо основні етапи монтажу плівкової підлоги під ламінат:
- Укладання тепловідбивної підкладки по всій площі приміщення;
- Порізка та розкладка інфрачервоної плівки згідно з раніше складеним планом;
- Встановлення з'єднувальних кліпс на ІЧ-плівку;
- Підключення проводу та ізоляція місць підключення;
- Ізоляція незадіяних кінців нагрівальної плівки;
- Врізання в підкладку з'єднувальних проводів та датчиків температури;
- Укладання заземлюючого шару (необов'язково);
- Перевірка працездатності плівкової ІЧ-підлоги та укладання ламінату;
- Монтаж та налаштування терморегулятора.
Після монтажу плівкової інфрачервоної підлоги особливу увагу варто приділити процесу укладання ламінату. Прислухайтесь до рекомендацій з нашої статті, щоб не пошкодити нагрівальну плівку в процесі монтажу ламінату.
Середня тривалість монтажу інфрачервоної підлоги становить 2-4 години. З урахуванням монтажу ламінату за день самостійно можна встановити близько 40 м2 теплої підлоги.
Монтаж плівкової теплої підлоги під ламінат - часті питання
У разі використання корейської підкладки (Heat Plus E-pex) укладати її варто написами до верху.
Якщо Ви застосовуєте європейську підкладку Поліфом, укладати її потрібно блискучим шаром до верху.
Якщо Ви використовуєте замість підкладки, простий тепловідбиваючий шар (у випадках, коли підкладка під ламінат вже закуплена до моменту встановлення ІЧ-підлоги) укладайте його блискучим (металізованим) шаром до верху.