Пн-Пт, 9:00 - 18:00 (063) 499-77-42 (066) 444-30-18   (098) 444-30-18 Заказать звонок
Получить консультацию

Оставьте Ваши контактные данные и наши специалисты свяжутся с Вами в ближайшее рабочее время для решения Вашего вопроса.

Ваш телефон
Ваш телефон*
Ваше имя
Ваше имя

* - Поля, обязательные для заполнения

Сообщение отправлено
Ваше сообщение успешно отправлено. В ближайшее время с Вами свяжется наш специалист
Закрыть окно
Закрыть окно
Магазин электроотопления в Киеве
У цій статті Ви дізнаєтесь про тонкощі та нюанси монтажу нагрівальних матів під плитку, а також отримаєте цінні рекомендації щодо встановлення. Монтаж теплої підлоги під плитку (електричні мати) Монтаж теплої підлоги під плитку (електричні мати)
Монтаж нагревательного мата цена Киев

ЦІНИ НА МОНТАЖ ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ ПІД ПЛИТКУ (МАТИ)


Наша компанія надає послуги з монтажу нагрівальних матів, ціни яких вас приємно здивують. Вартість монтажу складає від 180 грн/м2. Повна гарантія роботи. Отримати більш детальну інформацію та замовити монтаж у Києві можна тут. Приклади наших робіт, дивіться нижче

Що важливо знати про нагрівальні маті?

Електричний нагрівач підлоги у вигляді мату складається з нагрівального кабелю, який рівномірно розподілений та закріплений на сітці зі скловолокна (або капрону) з відстанню між петлями від 7.5 до 10 см залежно від виробника. Нагрівальні мати повністю заземлені.

Важливо! Заздалегідь перевірте, чи підходить розмір нагрівального мату до площі теплоїпідлоги.
Після порізки сітки - повернути мат продавцю неможливо, разом з цим, вкорочувати (обрізати зайвий) кабель на маті - категорично заборонено.

Нагретваельныйт мат - что это?

Перед встановленням нагрівального мату під плитку необхідно зняти показання опору та записати їх у гарантійний талон у спеціально відведене місце поряд з параметрами заводських випробувань.


Нагрівальний мат - терміни та конструкція

Щоб опанувати тонкощі монтажу нагрівального мату під плитку необхідно досконало розібратися в його конструкції.

З першого погляду електричний мат - це примітивно простий пристрій, проте навіть тут є свої нюанси, не розуміючи яких при електромонтажі, можна з легкістю зіпсувати обладнання.

Будова нагрівального мату

КОНСТРУКЦІЯ НАГРІВАЛЬНОГО МАТА

 1. Нагрівальний кабель
 2. З'єднувальна муфта
 3. Живильний кабель ("холодний кінець")
 4. Капронова сітка
 5. Кінцева муфта

Розглянемо призначення кожного з елементів нагрівального мату і з'ясуємо, як вони можуть впливати на процес монтажу.

 • Нагрівальний кабель - частина кабелю, що нагрівається. Нагрів підлоги буде здійснюватися тільки там, де розташований нагрівальний кабель (+ - 7см). Має товщину від 3 до 5 мм.

  Важливо! У процесі монтажу електричного мату категорично забороняється обрізати гріючу частину кабелю. Розрізаючи капронову сітку (4) слідкуйте за тим, щоб не пошкодити гріючий кабель (1).

 • З'єднувальна муфта - місце, в якому з'єднуються нагрівальний кабель з живильним проводом. Внутрішньомуфтове з'єднання виконано за допомогою обтискних гільз, тому в процесі збирання нагрівального мату забороняється згинати (зламувати) сполучну муфту, т.к. дроти всередині муфти можуть вискочити з гільзи або зовсім розірватися через натяжний опір.

  Зверніть увагу! Існують безмуфтові нагрівальні мати. Це продукція преміум сегменту з підвищеною надійністю. У таких матів візуально муфти - немає, проте місце з'єднання між живильним і гріючим проводом - є, і позначено воно відповідним написом на нагрівальному кабелі.

  Важливо! Після укладання нагрівального мату, з'єднувальна муфта обов'язково має бути розташована у плитковому клеї під плиткою. Забороняється розташовувати муфту у стіні, у розподільчій коробці тощо.

 • "Холодний кінець" - це трижильний живильний провід, який закладається в стіну і підключається до терморегулятора. З'єднувальний кабель може бути подовжений або укорочений, але завжди необхідно залишати щонайменше 0,5 метра його довжини.

 • Капронова сітка - допоміжний елемент, за допомогою якого зафіксований кабель з потрібним кроком. За рахунок сітки спрощується та прискорюється процес монтажу кабельної електропідлоги. У деяких моделях нагрівальних матів сітка повністю просочена гелевим клеєм, що також спрощує процес укладання та фіксації мату на підлозі.

 • Кінцева муфта - розташовується в кінці двожильного гріючого кабелю(на фото не видно, тому що вона знаходиться всередині рулону). Також як і перехідну муфту (3), кінцеву забороняється згинати і розташовувати поза зоною нагріву.


Рекомендації щодо укладання нагрівальних матів під плитку

01
Мати не можна укладати один на одного, нагрівальні кабелі ніде не повинні перетинатися!
02
Якщо у приміщенні встановлено кілька нагрівальних матів, вони повинні бути підключені паралельно
03
Відстань від стіни має бути в середньому від 5 до 15 см
04
Нагрівальний мат ніколи не повинен встановлюватися під нерухомими об'єктами, такими як стіни, кухонні меблі, ванні або душові і повинен мати можливість безперешкодно виділяти своє тепло.
Схема укладання нагрівального кабельного мату

Нагрівальні мати встановлювати можна тільки на вільних від меблів ділянках підлоги. Так як в ванных, як правило, небагато вільної площі, тонкий нагрівальний мат під плитку може бути встановлений тільки як додаткове опалення.

Усі підключення мають бути здійснені через систему автоматичного відключення (ПЗВ) відповідно до норм. Усі з'єднання мають бути виконані кваліфікованим електриком відповідно до чинних правил.

Пам'ятайте, що максимальна потужність побутового терморегулятора для теплої підлоги складає 16 Ампер, що еквівалентно 15-20 м2 підлоги з підігрівом. Якщо загальна площа обігріву перевищує ці значення, потрібно встановити 2 і більше регулятора. Термостат може бути встановлений лише кваліфікованим електриком.

Кабельний мат і датчик температури в гофрі

Провід датчика температури підлоги можна подовжити чи вкоротити.

Датчик має бути встановлений у середині кабельної петлі для оптимального контролю за температурою.

Переконайтеся, що датчик встановлений подалі (не менше 50 см) від радіаторів та водопровідних труб, зливів та електропроводки (у тому числі прихованої).

Датчик повинен залишатися всередині гофрованої трубки, тому обов'язково встановіть заглушку на її кінець.

Якщо необхідно буде замінити датчик, через трубку це будет зробити дуже просто

Електричний кабельний мат призначений насамперед для укладання на бетонну підлогу. При укладання на дерев'яну підлогу всі підлоги повинні бути покриті цементною стяжкою, сумісною з системами підлоги з підігрівом (наприклад, Ceresit 69).

Наприклад, накрийте підлогу плитою ОСБ 15 мм або вологостійкою фанерою або цементно-стружковою плитою, закріпіть гвинтами завдовжки 200 мм і потім покрийте 2-3 мм еластичного клею і дайте висохнути, потім приступайте до установці нагрівального мату на бетонну основу.


Монтаж нагрівального мату – необхідні матеріали

 • Комплект нагрівального мату
 • Клей для плитки або самовирівнювальна суміш придатна для підігріву підлоги (Ceresit 69)
 • Гнучкий компенсатор, для розширювальних швів, укладається вздовж стін
 • 3 метри гофрованої труби d= 9/12 мм (входить у комплект до мату)
 • Шпатель гребінець із 6 мм зубцями (пластиковий або дерев'яний)
 • Підрозетник (мін.глибиною 35 мм, рекомендовано 50 мм)
 • Мультиметр для перевірки мату після кожної дії по встановленню

Монтаж кабельного мату – підготовка до встановлення

Переконайтеся, що поверхня, на якій буде змонтований нагрівальний мат, рівна, чиста і не містить пили та бруду. У великих приміщеннях, можливо, доведеться використовувати компенсатори вздовж стіни. Перед монтажем, рекомендуємо прогрунтувати поверхню підлоги і дати їй висохнути.

Визначте, де повинен бути термостат, вмонтуйте стандартну електричну розподільну коробку з мінімальною глибиною 35 мм, рекомендовано на висоту 0.8 м для простоти експлуатації.

Бетонна поверхня для укладання кабельного мату
Штроба у бетоні під датчик температури

Проштробіть необхідні канавки та встановіть розподільну коробку та електричний провід. Необхідно встановити 2 гофротруби. Одну для датчика, а іншу для кабелю живлення від мату. Не прокладайте кабель живлення та кабель датчика в одній гофротрубці. Виріжте штробу в підлозі для трубки датчика підлоги (глибиною 2 см)

Увага: Ніколи не встановлюйте датчик поблизу труб водопостачання, каналізації

Покази опору кабельного мату

Перед установкою нагрівального кабельного мата необхідно зняти показання опору та записати їх у контрольну картку (гарантійний талон).

Показання повинні зніматися під час встановлення та після закінчення монтажу.

Ці показання повинні відповідати технічній інформації, нанесеній на бірку заводом-виробником.

Виконайте вимірювання між нагрівальними жилами

Стандартне значення в омах може відхилятися максимум на 5-10%. Запишіть значення в гарантійний талон! Це є частиною гарантії.

Мультиметр та нагрівальний мат

Інструкція з встановлення нагрівального мату

Монтаж кабельного мату, апріорі розрахований для укладання безпосередньо під плитку. Однак, не рідко можна зустріти технологію укладання, за якою після розкладки мата виконується заливка тонкого шару цементного розчину (самовирівнюючої суміші, Ceresit 69).

Переваги монтажу мату з додатковою заливкою самовирівнювального розчину


 • Тонкий шар цементу захищає електричний мат від можливих механічних пошкоджень у процесі укладання плитки;
 • Знижується ймовірність пошкодження нагрівального кабелю в процесі затирання швів;
 • Зводитись до нуля ймовірність утворення "повітряних порожнин" над нагрівальним кабелем.

Недоліки такого способу монтажу мату


 • Додаткові витрати на цементну самовирівнювальну суміш. Витрата суміші ~1.8 кг/м2*1мм. Щоб покрити мат буде потрібно залити мінімум 6-7 мм, що еквівалентно 13 кг (~100 грн) / 1 м2 площі. При цьому врахуйте, що заливати доведеться не тільки там, де розташована підлога з підігрівом, а по всій площі приміщення;
 • Додатковий підйом по висоті приблизно на 6-10 мм.
 • Додаткові трудовитрати та витрати часу як на роботу, так і на висихання заливки (приблизно 24-48 годин)
 • Якщо не дочекатися повного висихання заливки та приступити до укладання плитки, є ймовірність того, що тонкий шар цементу "відслоїться" і плитка почне "бухтіти" в майбутньому
ВИСНОВОК
Якщо ви впевнені в майстрі з укладання плитки, в тому що він не пошкодить кабельний мат в процесі монтажу кахлю - вибирайте варіант монтажу в плитковий клей, інакше, рекомендуємо виконати додаткову проливку, якщо це дозволяє зробити висота підйому рівня підлоги.

Порізка мату


При укладанні нагрівального мата на великих площах залишайте відстань від стіни 5-15 см.

Якщо довжина нагрівального мату більша за довжину приміщення, мат потрібно нарізати потрібної довжини по капроновій сітці, не розрізаючи кабель і розгорнувши його на 180° укласти поруч із попередньою смугою.

Повертати розрізаний мат можна під будь-яким кутом, створюючи Г-подібні, П-подібні і навіть складніші форми обігріву.

При цьому петлі кабелю повинні бути на відстані не менше ніж 7 см один від одного. Вони не можуть торкатися чи перетинати один одного.

Заміряйте опір мату після того, як він був укладений. Щоб уникнути механічного пошкодження кабелю, не наступайте на нього або накрийте чимось. По можливості працюйте у м'якому взутті.

Порізка нагрівального мату
 • Розріжте і розкладіть нагрівальний мат, як описано вище. Зафіксуйте мат на поверхні. Фіксація мату може здійснюватися за допомогою клейкої сітки мату, двосторонньої малярної стрічки прикріпленої до сітки (дешевші мати) або за допомогою дюбелів/плиткового розчину, якщо на сітці мату не передбачено жодного з перерахованих способів фіксації.
 • Протягніть кінець кабелю живлення через гофротрубку в підрозетник до термостату
 • Знову протестуйте електромат за допомогою мультиметра і запишіть показання в інспекційній карті. Виконайте вимірювання як між проводами опору, так і по можливості і між проводами опору та заземленням (потрібний мегометр).
 • Нанесіть суцільний шар клею для плитки, намагаючись уникнути утворення бульбашок повітря і використовуйте пластиковий гребінь для укладання плитки, щоб не пошкодити нагрівальний кабель. Нанесіть перший шар клею для плитки завтовшки від 0,4 см до 0,6 см і близько 55 см завширшки. М'яко натисніть на мат дерев'яним шпателем або рукавичками та розподіліть клей, який витікає через мат.
 • Укладіть плитку. Натисніть на плитку легким рухом.

Приклад монтажу нагрівального мату для теплої підлоги під плитку (фото)

Монтаж кабельного мату Крок 1
Монтаж нагрівального мату Крок 2
нагрівальні мати монтаж під плиткуу
Марка плиткового клею! Для монтажу кафелю на електропідлогу використовуйте клей Ceresit CM 117 (більш бюджетний варіант) або Mira 3100 Unifix (один з кращих клеїв для теплої підлоги)

У випадку якщо ви вирішили вибрати варіант монтажу із заливкою цементного тонкого шару розчину, після порізки та фіксації мату приступайте до заливання самовирівнювальної суміші. Спочатку прочитайте інструкцію до сухої суміші, переконайтеся, що продукт підходить для підігріву підлоги, і дотримуйтесь інструкцій виробника. Скребком рівномірно розподіліть розчин суміші та видаліть бульбашки повітря. Дотримуйтесь часу, необхідного для висихання перед нанесенням покриття для підлоги. До речі, для такої технології підійде не тільки мат, а й звичайний. тонкий кабель під плитку, коштуватиме він на ~30% дешевше.

Приклад монтажу нагрівального мату для теплої підлоги під заливку (фото)

нагрівальний мат для монтажу під кахель
Монтаж електричної теплої підлоги під плитку
монтаж нагрівального мату під кахель у ванній кімнаті
Увага! Дуже важливо, щоб цементна суміш мала досить рідку консистенцію, щоб нагрівальний кабель був повністю залитий і навколо нього не утворювалися повітряні бульбашки, які можуть викликати локальний перегрів кабелю.

Живі історії: приклади монтажу нагрівальних матів

УКЛАДАННЯ КАФЕЛІ НА КАБЕЛЬНИЙ МАТ
ПЕРЕВІРКА НАГРІВУ КАБЕЛЬНОГО МАТА ПІД НАПОЛЬНИМ ПОКРИТТЯМ
МОНТАЖ КАБЕЛЬНОГО МАТА ПІД ПЛИТКУ ІЗ ЗАЛИВКОЮ 7 ММ
ЗАЛИВКА КАБЕЛЬНОГО МАТА ТОНКИМ ШАРОМ Стяжки
ПРОЦЕС РОЗРІЗАННЯ КАБЕЛЬНОГО МАТА ПРИ УКЛАДАННІ ПІД КАФЕЛЬ
РОЗКЛАДАННЯ КАБЕЛЬНОГО МАТА ПРИ ВСТАНОВЛЕННІ ПІД ПЛИТКУ
Метод монтажу кахлю на кабельний мат

Монтаж нагрівального кабельного мату – інші можливості

Ви також можете змонтувати кабельний електромат, який залишився, на стіну або на сходинку у ванній. Ви можете покласти його в шар штукатурки або покрити плитковим клеєм.

Це дасть можливість створити теплу стіну або зручне маленьке тепле сидіння.

Дуже часто досвідчені майстри спеціально заводять нагрівальний кабельний мат на стіну на висоту до 2 м, щоб створити зону стіни, що підігрівається, на яку в майбутньому кріпиться дзеркало. Така установка мату створить затишок у ванній кімнаті, а також додатковим бонусом, ви отримуєте завжди сухі дзеркала, що не запітніють.

При необхідності обійти перешкоди на підлозі у вигляді зливальних труб, унітазів, душових кабін тощо, резистивний кабель може бути легко відкріплений від сітки і покладений "змійкою" в обхід будь-яких перешкод.

НАГРІВАЛЬНИЙ МАТ - МОНТАЖ НА СТІНУ
МОНТАЖ КАБЕЛЬНОГО МАТА ПІД КАФЕЛЬ З ОБХОДОМ ПРИП'ЯТСТВА

Когда можно включать электропол после монтажа под плитку?

Метод монтажа кафеля на кабельный мат

На відміну від теплої підлоги під ламінат, включати електропід плиткою на обігрів допускається не відразу. Час запуску залежить від часу висихання плиткового клею або розчину, зазначених в інструкціях виробника на упаковці сухої суміші, але не раніше, ніж через 28 днів після заливання. Передчасне включення системи може призвести до розтріскування кахельного клею та пошкодження нагрівального кабелю.

Увімкніть термостат, поступово підвищуйте температуру. Початковий нагрівання може зайняти від кількох годин до 2-х діб. Якщо ваша система обігріву підлоги розрахована за потужністю та площею, як додатковий підігрів, то її температурний режим може залежати від роботи основного опалення.

Отримати інструкцію з монтажу на пошту
PDF-інструкції з укладання кабельних підлог від світових виробників теплої підлоги (безкоштовно)

Монтаж матів під плитку - відповіді на часті запитання

Чи можна різати кабельний мат під плитку - відповіді на часті запитання?

Звісно. Нагрівальний має ширину 50 см і його можна різати будь-де і повертати під будь-якими кутами. Головне при розрізанні сітки мату не пошкодити нагрівальний кабель. Фото та відео того, як різати мат дивіться у статті.

Чим відрізняється мат від нагрівального кабелю?

Мат - це той же нагрівальний кабель. Нагрівальні кабелі поставляються в бухті, а мати - це пристрої, в яких гріючий кабель зафіксований на сітці, для зручності монтажу. Конструктивно кабелі цих пристроїв - не відрізняються.

Чи потрібна теплоізоляція (фольга) під нагрівальний мат?

За будівельною технологією укладання плитки - вона не може бути укладена на фольгу, тому і використання фольги під електроматами - неприпустимо.

Чи можна ставити меблі на нагрівальний мат?

Якщо меблі мають ніжки заввишки від 3 см, то можна. В іншому випадку – не рекомендується.

Що категорично забороняється робити при монтажі кабельного мату?

 • Забороняється обрізати нагрівальний кабель
 • Не можна переламувати або згинати з'єднувальну та кінцеву муфти
 • Не рекомендується укладати муфти позазони нагріву (у короби, у стіни тощо)
Залишились питання?
Отримайте безкоштовну консультацію від спеціаліста магазину
Отримати консультацію

Оцініть статтю:
(Голосів: 6, Рейтинг: 5)
5
6

 • Комментарі
Загрузка комментариев...

Товар добавлен в корзину
Итого:
Купить в один клик
 
Заполните данные для заказа
Ваш заказ принят!
Мы свяжемся с Вами в ближайшее время,
благодрим за покупку.
Закрыть окно
Запросить стоимость товара
Заполните данные для запроса цены
Запросить цену Запросить цену