Як правильно вибрати плівкову інфрачервону теплу підлогу

Плівкове опалення стає все популярнішим з кінця 2016 року в Україні. Пов'язано це з тим, що інфрачервона підлога дійсно більш функціональна і економічна ніж інші аналоги. Однак прийнявши рішення купити ІЧ плівкову підлогу в 2024 році Ви можете зіткнутися з непростим завданням вибору потрібного саме Вам варіанту.

У даній статті ми дамо відповідь на те, як вибрати плівкову теплу підлогу, в чому відмінності між основними її видами.

Швидкий розрахунок вартості за 30 секунд
Дайте відповідь всього на 7 питань і отримаєте повну специфікацію за матеріалами
Розрахувати ціну

Види плівкових теплих підлог

проста інфрачервона плівка

1.Плівкова підлога на основі смугастої ІЧ-плівки. Плівка такого типу також називається - стандарт. Основна її особливість в тому, що вона випускається в різних типорозмірах, а також має відносно не велику вартість. Такі нагрівальні плівки найчастіше застосовуються при укладанні під ламінат, лінолеум, ковролін.

суцільна ІЧ-плівка

2.Інфрачервона тепла підлога на основі суцільної ІЧ-плівки. Дану плівку також прийнято назвати - преміум. Основна її особливість в тому, що нагрівальна карбонова паста нанесена суцільним шаром, а також даний виріб має додаткові захисні уретанові шари, що в рази підвищують її зносостійкість і довговічність. Однак за рахунок цього вартість такого виробу, значно вище.

саморегулююча ІЧ-плівка

3.Плівкова ІЧ-підлога на основі "саморегулівної" інфрачервоної плівки. Це модифікація стандартної смугастої плівки. При перегріві потужність такої плівки знижується приблизно на 15-20%. Рекомендуємо вибирати плівкову підлогу з саморегуляцією тільки після консультації з фахівцем, тому що практичних переваг перед простими смугастими плівками тут немає.

Яка інфрачервона плівка краще - Плюси і мінуси

Розглянемо дані види плівкових підлог більш детально і розберемо їх переваги та недоліки . Забігаючи наперед відзначимо, що не вся інфрачервона плівка однакова за якістю і експлуатаційним параметрам незважаючи на схожий зовнішній вигляд.

1. СТАНДАРТНА смугаста ІНФРАЧЕРВОНА ПЛІВКА

Даний тип плівкової теплої підлоги найбільш популярний і пов'язано це в першу чергу з доступною ціною.

Якщо у вас стоїть завдання вибрати варіант плівкової підлоги в сегменті « ціна-якість», рекомендуємо вибирати нагрівальну плівку смугастого типу виготовлену з якісного поліетилентерефталату молочного відтінку. Ціна таких виробів значно нижче, ніж у преміум підлоги, але якість і експлуатаційні властивості залишаються на достатньому високому рівні.

Увага! Якщо ви вирішили вибрати для теплої підлоги найдешевшу нагрівальну плівку - хочемо Вас застерегти від цього. Не застосовуйте в конструкціях теплої підлоги ІЧ-плівку з низькою температурною стійкістю, це не безпечно.

інфрачервона плівка класу стандарт

Пам'ятайте, що не вся смугаста нагрівальна плівка має однакову якість. Вся справа в тому, що якість, а відповідно і ціна таких виробів залежить від декількох факторів, які не фахівцеві визначити досить складно:

 • Якість поліетилену
  Якісна нагрівальна плівка виготовляється з "поліетилентерефталату " - поліетилен з домішкою, яка підвищує його температурну стійкість (температуру плавлення). Наочно такі плівки мають молочний відтінок (крейдовані). Температура плавлення такого виробу близько 120 °C, в той час як більш дешева, повністю прозора ІЧ-плівка, деформується ("стискається в гармошку") при 80°C. яка інфрачервона плівка більш якісна? який інфрачервоний підлогу більш якісний
 • Якість карбонового друку
  Чорні графітові смуги (див. мал), які виділяють тепло на вигляд однакові у всіх інфрачервоних плівок, однак це далеко не так. У дешевих нагрівальних плівках - площа нагрівального карбону і його товщина друку нижче. Наглядно це можна визначити, просвітивши ІЧ-плівку лампою. В найдешевшій ІЧ-плівці світло практично проникає повністю крізь нагрівальний карбон. Низька товщина вуглецевого друку - знижує не тільки ціну виробу, а й його термін служби.
 • Антиіскрова срібна сітка
  Наявність срібної антиіскрової сітки уздовж мідної шини підвищує пожежну безпеку виробу плівковий тепла підлога з антііскрящою сіткою плівковий тепла підлога з антііскрящою сіткою - моб
 • Гарантійний термін
  Практика показала, що якісна нагрівальна плівка здатна без проблем пропрацювати від 5 до 15 років, в той час як дешеві аналоги з ледве відпрацьовують 5 років, при цьому не рідко виникають випадки тління і плавлення від перегріву. Спираючись на цей досвід, терміни гарантії на такі продукти - відповідні (від 1 до 5 років). Нагрівальна плівка, яка себе добре зарекомендувала в справі, наприклад Heat Plus, Hot-Film, Enerpia - має гарантію 10 - 15 років.

  Офіційна гарантія 15 років

  в комплекті з плівкою поставляються друкована кольорова інструкція по монтажу і офіційний гарантійний талон

  гарантія та інструкція на плівкову підлогу

Остерігайтеся недобросовісних продавців котрі мало розбираються в продукції, які під ім'ям відомих брендів надсилають низькоякісну плівку китайського походження, переконуючи, що "всі плівки гріють однаково".

Інфрачервона тепла підлога - монтаж під ленолеум
плівкова тепла підлога на лавсановій підложці
інфрачервона тепла підлога на комбінованій підложці
плівкове опалення 2 и 3 поверху деревяного будинку теплою підлогою
Опалення робочого кабінету плівковою підлогою
Опалення студії танцювальної школи - інфрачервона тепла підлога

Висновок

Ціна за м2 на вигляд однакових смугастих нагрівальних плівок може значно відрізняться в залежності від виробника.

Вибираючи інфрачервону плівку в господарських цілях, наприклад: підігрів рослин, об'єктів, тварин і т.д. сміливо можна вибирати найдешевші (менш якісні) моделі, наприклад Rexva (червона, зелена), IN-THERM, Exafilm, Profitherm, Монокристал, Handachaina, Caleo і інші менш відомі бренди.

Для конструкції теплої підлоги (опалення) категорично не рекомендуємо вибирати низькоякісні (більш дешеві) нагрівальні плівки, так як це не безпечно і не довговічно.

Наші фахівці займаються монтажем опалювальних плівок більше 10 років і ми з повною упевненістю можемо рекомендувати таку стандартну ІЧ-плівку:Heat Plus, Enerpia (поставка до 2021 року), Hot-Film (Korea Heating). На ці бренди наша компанія надає додаткову гарантію.2. CУЦІЛЬНА ІНФРАЧЕРВОНА ПЛІВКА (ПРЕМІУМ)

Суцільну преміум плівку часто ще називають - «плівкова підлога 4 покоління».

Не важко припустити, що чим дорожчий продукт, тим він кращий. У разі плівкової підлоги, суцільна плівка є лідером за якістю, зносостійкістю і ККД нагріву. Крім цього, таку плівку можна різати по діагоналі. Більш докладно про те, як це робиться читайте тут.

Суцільну плівкову підлоги вибирати слід в тих випадках, коли потрібно створити максимально довговічне, надійне і безпечне рішення плівкового опалення.

суцільний інфрачервона тепла підлога

ПЕРЕВАГИ СУЦІЛЬНОЇ НАГРІВАЛЬНОЇ ПЛІВКИ

 • в порівнянні зі смугастими інфрачервоними плівками в т.ч. саморегулівними має більш високу температурну стійкість (до 200 °C) і як наслідок - пожежну безпеку.
 • преміум іч-підлога товща - 0.48 мм проти 0.33 мм стандартної плівки, тому більш зносостійка і довговічна;
 • суцільна плівкова тепла підлога має більш високий ккд і швидкість нагріву, а також практично відсутні "мертві зони" нагрівання між секціями іч-плівки.

З кінця 2020 року на ринку України з'явилися  суцільна саморегульована інфрачервона плівка. Саморегульована плівкова підлога - окремий тип опалення, який буде розглянуто в наступному пункті.

Увага! Не рекомендується укладати плівкову теплу підлога під плитку

У Кореї плівкова тепла підлога була розроблена спеціально для "сухого монтажу" - укладання без цементу і клею під декоративні покриття для підлоги. В Україні винайшли технологію монтажу плівкової підлоги під плитку. В інтернеті є багато відеороликів в яких під плитку монтують, як суцільну нагрівальну плівку так і смугасту. Однак практика показала, що через відсутність заземлення в нагрівальній плівці використання її під плиткою у вологих приміщеннях - небезпечно. Укладати нагрівальну плівку під плитку означає навмисно використовувати продукт не за призначенням.

Зверніть увагу, преміум плівка може мати різний колір залежно від виробника і моделі. Колір забарвлення на властивості суцільної плівкової підлоги ніяк не впливає.

Інфрачервона тепла підлога суцільна
Інфрачервона тепла підлога суцільна для опалення лоджії
Інфрачервона тепла підлога суцільна для опалення лоджії
суцільна плівкова тепла підлога HEAT PLUS APN-GOLD
Суцільна саморегульована плівка на лоджії
суцільна плівкова тепла підлога HEAT PLUS APN-GOLD
Плівкову підлогу 4 покоління краще вибирати також в тих випадках, коли ви не знаєте точного розташування майбутніх меблів в кімнаті. Такі нагрівальні плівки мають підвищену температуру перегріву (вище 200 °C) тому зможуть безвідмовно працювати навіть якщо раптом виявляться під меблями. Найчастіше суцільна інфрачервона плівка встановлюється під ламінат, лінолеум, ковролін і паркетну дошку. Заявлений термін експлуатації таких плівок становить від 50 років.

Висновок

Суцільна інфрачервона тепла підлога має на порядок вищі експлуатаційні властивості ніж стандартна плівка (температура плавлення, товщина, ККД, зносостійкість) проте і вартість такого обладнання набагато вище.

Плівкова підлогу суцільного типу користується великою популярністю в Україні. Не рідко можна зіткнуться з ситуацією, коли таку теплу підлогу місяцями неможливо купити в Україні (через затримку поставки) незважаючи на порівняно високу ціну.

Як і стандартна плівка, преміум монтується під ламінат (в т.ч. SPC-ламінат), лінолеум, ковролін, паркетну дошку.

З нашого 10 річного досвіду роботи з такими плівками, рекомендуємо виробників: Heat Plus (Silver і Gold), Sunny Warm (Самрег), Graphene (Самрег).3. САМОРЕГУЛЬОВАНА ІНФРАЧЕРВОНА ПЛІВКА

Порівняно новий тип обладнання, який прийнято виносити в окрему групу.

Саморегулівна інфрачервона тепла підлога (PTC) - це нагрівальна плівка (суцільного або смугастого типу) здатна знижувати швидкість нагріву на ділянках запирання тепла. Зниження потужності становить максимум 15-20%.

Некомпетентні продавці вводять покупців в оману розповідаючи про те, що така іч-плівка витрачає менше електроенергії завдяки PTC-ефекту (Positive Temperature Coefficient - Позитивний температурний коефіцієнт)

Саморегулююча ІЧ-плівка - це продукт з ідентичними властивостями, що і стандартна або преміум плівка. Буває, як стандартного (смугастого) так і суцільного типу.

інфрачервона плівка класу стандарт самрег

МІФИ Про саморегульовану плівкову підлогу

На саморегулівну плівкову підлогу можна ставити меблі

Ефект саморегуляції (зниження) потужності відбувається тільки при перегріванні, тобто при нагріванні вище 50 °С, при цьому плівка знижує потужність максимум на 15%, а не відключається повністю. Таким чином, якщо не усунути джерело перегріву плівка вийде з ладу.

Саморегулююча тепла підлога економить електроенергію

Максимальна температура нагріву ламінату становить 35 °С (нормальний режим). Ефект саморегуляції PTC-плівки проявляється при температурі вище 50 °С. Висновок: в нормальних режимах роботи, в яких повинна використовуватися ІЧ-плівка ніякої саморегуляції, а як наслідок і економії електроенергії - немає., так як підлога просто не догрівається до температури саморегуляції.

Саморегуліремую плівку можна підключити без терморегулятора

Ні. Робити цього у жодному разі не можна. Незначне зниження потужності при перегріванні лише відстрочить на декілька годин неминуче - перегрів плівки і ламінату.

Саморегулююча плівка краще ніж стандартна

Безумовно PTC-ефект (саморегуляція) позитивна властивість. Однак при експлуатації саморегульованої теплої підлоги в нормальних режимах (до + 35 °С) вона абсолютно нічим не відрізняється від стандартної (смугастої) в той час, як вартість обладнання буде вище. Більш того, деякі моделі саморегулівних плівок мають низьку якість поліетилену і вуглецевого друку ( що це? ). В результаті саморегульована плівка, наприклад Rexva (червона) починає деформуватися при температурі ~ 80 °С в той час, як якісна стандартна крейдована плівка Hot-Film (НЕ саморегульована) витримує до 120-140 °С.
Інфрачервона тепла підлога саморегульована
Інфрачервона тепла підлога самрег
СУЦІЛЬНА САМОРЕГУЛЬОВАНА ІНФРАЧЕВОРНА ТЕПЛА ПІДЛОГА
СУЦІЛЬНА САМРЕГ ПЛІВКОВА ПІДЛОГА

Висновок

Саморегульована інфрачервона тепла підлога за великим рахунком нічим не відрізняється від стандартної плівки.

Факти свідчать про те, що це маркетинговий прийом виробників ніж реальна вигода в покупці, так як ціна цих виробів вище, ніж у простих стандартних плівок.

Деякі виробники, наприклад Rexva (червона) намагаються закрити приставкою "саморегульована" такий недолік, як низька температура плавлення виробу. Виходячи з цього, фахівці рекомендують краще вибирати якісну стандартну смугасту ІЧ-плівку, ніж бюджетний самрег.Експерти не рекомендують вибирати найдешевшу інфрачервону плівку для теплої підлоги.
Вся справа в тому, що ІЧ-плівка знаходиться в безпосередньому контакті з ламінатом і в такій конструкції неприпустимо, щоб вона (іч-плівка) почала тліти або плавитися в будь-яких позаштатних ситуаціях пов'язаних з перегрівом (теплозапиранням). Прості, найдешевші іч-плівки можна з успіхом використовувати для монтажу на стіну, стелю, для обігріву брудера і т.д, але не для теплої підлоги.

Вибираючи надійне, довговічне і безпечне рішення серед недорогих варіантів зверніть увагу на смугасту інфрачервону плівку таких виробників, як: Heat Plus, Hot-Film, Enerpia (поставки до 2021 року). Всі ці торгові марки виробляються в Південній Кореї, в той час як дешеві аналоги - завозяться з Китаю.

Порівнюючи вже хоча б за кольором поліетилену з якого виготовлені дані продукти Ви зрозумієте, що вони мають світло-молочний відтінок, а це свідчить про те, що в складі поліетилену присутній терефталат - матеріал котрий підвищує температуру плавлення і температуростійкість виробу в цілому. Зазвичай температура плавлення таких плівкових підлог становить 120-140 градусів.

Вибравши плівкову підлогу Hot-Film ви забезпечите собі "високий коефіцієнт спокійного сну" за порівняно невеликі гроші.

діагарма вибору плівкової підлоги

ЖИВІ ІСТОРІЇ

Висновок.
Вибираючи плівкову теплу підлогу враховуйте всі плюси и мінуси:
 1. Суцільнf плівкова підлога має найвищу якість серед усіх аналогів, проте коштує значно дорожче;
 2. У сегменті «ціна-якість» рекомендуємо вибирати високоякісну (не саму дешеву) смугасту плівку;
 3. Підбираючи недорогий варіант плівкової підлоги , варто звертати увагу на температуру плавлення виробу. Якщо основним критерієм вибору є ціна - вибирайте плівку IN-THERM, якщо Ви шукаєте недорогий, але максимально якісний і надійний варіант – рекомендуємо смугасту плівку Hot-Film
Швидкий розрахунок вартості за 30 секунд
Дайте відповідь всього на 7 питань і отримаєте повну специфікацію по матеріалам
Розрахувати ціну

Як вибрати плівкову інфрачервону теплу підлогу по типу підлогового покриття

В силу своєї багатофункціональності плівкова підлога може укладатися під більшість існуючих типів підлогового покриття.

Смугаста і суцільна нагрівальні плівки підходять під всі типи підлогових покриттів, які укладаються «плаваючим способом» (без клею і розчину). До таких підлог відносять:

 • ламінат (в т.ч. SPC)
 • лінолеум
 • паркетна дошка
 • ковролін
смугаста плівка і типи її застосування
інфрачервона плівка суцільна підлога під плитку

Як вибрати плівкову теплу підлогу по потужності

Крім поділу за типами, плівкова підлога також поділяється по потужності. Основні рекомендації при виборі інфрачервоних теплих підлог такі:

 1. Якщо вибираєте плівкову підлогу , як джерело додаткового опалення - рекомендована потужність 120 – 150 Вт/м2
 2. Якщо вибираєте інфрачервону теплу підлогу , як джерело основного опалення - рекомендована потужність 150 – 220 Вт/м2
 3. Інфрачервона плівка потужністю 400 Вт/м 2 і вище для теплої підлоги не використовується. Її використовують для обігріву різних об'єктів, побудови опалювальних приладів, сушильних камер тощо.

Більш докладно про потужность плівкової теплої підлоги і її електроспоживання читайте тут

Заземлення інфрачервоної теплої підлоги

Іноді піднімається питання про те, що інфрачервона підлога менш безпечна через відсутність заземлення. Однак багаторічний досвід використання плівкових підлог показав, що це обладнання абсолютно електрично безпечно навіть без наявності заземлення в конструкції. Головна вимога - не використовувати іч-підлогу у вологих приміщеннях.

Крім того не всім відомо, що існує спеціальний шар для заземлення інфрачервоного підлоги з підігрівом. Називається - Heat Plus E-dero.

Даний шар укладається зверху на плівкову теплу підлогу і утворює заземлювальний контур, хоча за великим рахунком він працює, як антистатична сітка.

Заземлення інфрачервоної теплої підлоги

Інфрачервона тепла підлога - альтернативні варіанти

Інфрачервона тепла підлога відноситься до бюджетних видів опалення. Перевагою є висока економічність, швидкий і легкий монтаж, мінімальний підйом висоти підлоги і доступна ціна.

Несуттєві недоліки полягають у відсутності штатного заземлення і чутливість до перегріву (теплозапирання).

Існують інші технології, які позбавлені недоліків властивих плівковим підлогам. Це алюмінієві мати, кабельна підлога в штробу або стяжку, одножильні німецькі мати сухого монтажу.

Переглянути опис, фото та відгуки даних альтернатив плівковій підлозі можна в нашій статті: Тепла підлога під ламінат - види, фото, відгуки

альтернативні варіанти інфракрасній теплій підлозі