Вибираючи кабельну теплу підлогу особливу увагу варто приділити правильному підбору довжини і потужності нагрівального кабелю, а також кроку з яким він буде укладений.

 Довжина, потужність та крок укладання - це три параметри які визначають площу, яку покриє нагрівальний кабель і теплову потужність, яку він зможе видавати (яку максимальну температуру зможе нагріти)

Довжина та питома потужність - це каталожні параметри нагрівального кабелю.

Нагрівальні кабелі можуть мати різну потужність на метр погонний (10, 12, 15, 17, 18, 20 Вт/м.пог) в залежності від моделі.

Довжина нагрівального кабелю визначається за характеристиками товару та є постійною величиною (для всіх кабелів, крім відрізних).

Як вибрати довжину та крок нагрівального кабелю

Дізнавшись з характеристик кабелю довжину та питому потужність залишається лише правильно вибрати його крок укладання, щоб попасти в потрібну площу та правильну теплову потужність на м2.


Рекомендації щодо вибору потужності теплої підлоги

Питома потужність (теплова потужність) на квадратний метр визначає наскільки добре (або погано) грітиме тепла підлога.

Це значення регламентується будівельними нормами (ДБН В.2.5.-67:2013:Опалення, вентиляція та кондиціювання) та для житлових приміщень має становити від 100 до 230 Вт/м2.

Теплова потужність визначається потужністю кабелю на погонний метр і кроком укладання.

Низька теплова потужність загрожує тим, що тепла підлога не зможе нагрітися до бажаної температури (наприклад, до 25 °С)

Завищене значення теплової потужності може призвести до пошкодження підлогового покриття (відшарування плитки, розходження швів ламінату тощо).

Фактори від яких залежить вибір потужності теплої підлоги на м2:

 • якість утеплення підлоги
 • вид підлогового покриття (плитка, ламінат, дерево тощо)
 • призначення теплої підлоги (опалення, додатковий обігрів або комфорт)
 • типу приміщення (балкон, санвузол, передпокій тощо)
 • рівень напруги живлення

"Тепла підлога погано гріє", "підлога гріє недостатньо добре", "тепла підлога не може нагріти вище 20 градусів" - всі ці проблеми можуть виникнути у разі неправильного вибору питомої потужності на м2.

Щоб не наводити великі таблиці взаємозв'язку між цими факторами, визначити рекомендовану питому потужність теплої підлоги, можна у калькуляторі нижче задавши свої умови:

Етап 1. Визначення потужності на м2 для теплої підлоги

Тип приміщення:
Поверх:
Тип підлогового покриття:
Теплоізоляція підлоги:
Признаення теплогої підлоги:

 Результат

Рекомендована потужність теплої підлоги 200 Вт/м2 ± 5%


Калькулятор розрахунку нагрівального кабелю для теплої підлоги

Розрахунок нагрівального кабелю для теплої підлоги може проводитись за двома принципами:

 • Знаючи площу - визначаємо довжину кабелю
 • Маючи довжину кабелю - визначаємо площу теплої підлоги, яку він покриє

Крок укладання вибирається - довільно. Часто це значення вибирається рівним - 10 см. Але кінцеве значення кроку укладання залежить від питомої потужності нагрівального кабелю та необхідної потужності теплої підлоги на м2 отриманого в розрахунку вище.

 Дробний крок укладання, наприклад 8/10 см (еквівалент 9 см, [8+10]/2 = 9 см) означає почергове укладання витків кабелю - перший виток з кроком 8 см, інший з кроком 10 см і так далі по черзі.

!
Змінюючи крок укладання змінюється теплова потужність теплої підлоги. Чим нижче крок укладання кабелю - тим вище теплова потужність і навпаки.

Етап 2. Розрахунок кроку та довжини нагрівального кабелю

ПОКАЗАТИ КАЛЬКУЛЯТОР
Розрахунок довжини нагрівального кабелю - онлайн калькулятор

Популярні моделі нагрівальних кабелів 2024 РОКУ


схема укладання нагрівального кабелю

Нагрівальний кабель укладається на ділянках приміщення вільних від меблів.

Вибраний крок укладання (визначений у калькуляторі вище) повинен дотримуватися по всій площі приміщення. У випадку, якщо ви не будете дотримуватись розрахованого кроку укладання вам може або не вистачити кабелю, або залишитися зайвим, але відрізати кабель - категорично заборонено.

схема укладання кабельного підлоги

Вибір довжини нагрівального кабелю залежить в першу чергу від кроку укладання і від типу приміщення. Використовуючи наші рекомендації Ви з легкістю можете визначити необхідну довжину і потужність нагрівального кабелю.

Короткий алгоритм розрахунку довжини та потужності нагрівального кабелю:

 1. Визначте параметри вашого приміщення: Вид, Тип підлоги, Поверх, Теплоізоляція, Призначення.
 2. За допомогою калькулятора на Етапі 1 дізнайтеся необхідну потужність теплої підлоги на м2;
 3. Визначте вільну від меблів площу приміщення;
 4. Виберіть з каталогу сайту нагрівальний кабель і знаючи його питому потужність підберіть крок укладання та необхідну довжину кабелю за допомогою калькулятора "Етап 2" таким чином, щоб повністю покрити площу отриману у пункті 3.