ᐈ Скільки споживає Тепла Підлога? Методи зменшення споживання
Пн-Пт, 9:00 - 18:00(063) 499-77-42(066) 444-30-18  (098) 444-30-18Заказать звонок
Получить консультацию

Оставьте Ваши контактные данные и наши специалисты свяжутся с Вами в ближайшее рабочее время для решения Вашего вопроса.

Ваш телефон
Ваш телефон*
Ваше имя
Ваше имя

* - Поля, обязательные для заполнения

Сообщение отправлено
Ваше сообщение успешно отправлено. В ближайшее время с Вами свяжется наш специалист
Закрыть окно
Закрыть окно
Интернет-магазин Инхит
Скільки електроенергії споживає елекрична тепла підлогаШукаєте відповідь на питання, скільки електроенергії споживає тепла підлога? Тоді наша стаття обов'язкова Вам для читання.Скільки електроенергії споживає елекрична тепла підлогаСкільки електроенергії споживає елекрична тепла підлога

Електрична потужність теплої підлоги

В процесі вибору обігріву для підлоги кожен з нас задається кількома очевидними питаннями: скільки це коштує?, як встановити?, під яке підлогове покриття підходить?.

Але за великим рахунком основне питання, котре всіх цікавить - скільки електроенергії витрачає інфрачервоний тепла підлога ? Відповідь шукайте в нашій статті нижче.

І почнемо з того, що розмежуємо між собою дві фізичні величини, які дуже часто люди сплутують між собою, а саме: номінальна потужність [од. вим .: Ватт ] і електроспоживання [од. вим: Ватт * час ].

Роблячи висновок вже хоча б з того, що ці величини мають різні одиниці виміру, можемо припустити, що вони описують різні фізичні властивості будь-якого електроустаткування.

У кожному компетентному магазині теплої підлоги в описі товару для будь-якої електронагрівальної продукції, першим з усіх інших властивостей буде її електрична потужність в Ватах або кіловатах (1 Кіловат = 1000 Ватт).

У більшості випадків електрична тепла підлога характеризуються питомою потужністю , тобто значенням потужності на 1-ин погонний метр довжини. Відповідно повна потужність теплої підлоги визначається шляхом множення погонного значення на загальну довжину виробу, будь-то нагрівальний кабель , кабельний мат або інфрачервона плівка .

Крім існування потужності на погонний метр , експерти часто користуються терміном потужність на метр квадратний ( м 2 ). На відміну від повної потужності електричної підлоги, яка залежить від довжини нагрівальної секції, потужність на м2 є постійною величиною і залежить від типу інфрачервоної нагрівальної плівки або від типу і кроку укладання нагрівального кабелю. Поширені значення потужності на м2 плівкової підлоги : 120, 150, 220, 400 Вт / м.кв. Про те, як правильно вибрати потужність і крок укладання кабельної підлоги читайте тут .

Різниця між потужністю і електроспоживанням теплої підлоги

Кожного з нас в першу чергу цікавить лише одне питання - скільки ми будемо платити за електроенергію при використанні плівкової або кабельної теплої підлоги ?

Більшість продавців, щоб не напружуватись і зайвий раз не пояснювати клієнту різницю між цими фізичними величинами, заявляють прямо: що споживання , наприклад інфрачервоної підлоги , дорівнює його потужності.

Однак всі ми з вами, платимо комунальні послуги не по показнику сумарної потужності електрообладнання в будинку, а саме по енергоспоживанню . Величина електроспоживання описує те, як довго на протязі 1-єї години до мережі було підключено те чи інше електрообладнання в будинку. Пристрій, яке підсумовує протягом місяця, споживання кожної години називається - електричний лічильник .

різниця між потужністю і споживанням

Приклад №1

Простими словами, якщо Ви встановите 20 м2 теплої підлоги потужністю 4 кВт (P = 4000 Ватт) і ввімкнете її протягом години всього на 15 хвилин (1/4 від години), то" енергоспоживання в годину "для такої електроустановки складе: A = 4000 Вт / 4 = 1000 Вт • год . Тобто це вже, в 4 рази нижче , ніж заявлена номінальна потужність теплої підлоги.

Енергоспоживання теплої підлоги може дорівнювати його номінальній електричній потужності тільки в одному випадку - за умови її безперервної роботи протягом кожної години.

Ситуація, коли споживання дорівнює повній потужності підлоги з підігрівом можлива в наступних випадках:

 • При підключенні теплої підлоги без терморегулятора .
  В цьому випадку споживана потужність теплої підлоги буде дорівнювати її повній потужності . Температура нагріву теплої підлоги при такому режимі експлуатації буде дорівнювати максимально допустимого значенню кабелю або інфрачервоної плівки . Межа температури нагріву буде залежати від потужності гріючої підлоги на м2 і може складати від 40 до 90 ° C.
 • При першому запуску теплої підлоги .
  У разі якщо електричну підлогу покладено під досить товстий шар цементної стяжки, при першому включенні протягом від 3 до 24 годин , тепла підлога може працювати безперервно поки не буде прогрітий весь шар цементу < / span> над ним. Після прогріву інертного шару, підлога з підігрівом буде циклічно працювати підтримуючи температуру.
 • При неправильно підібраній потужності теплої підлоги на м2 .
  Величина потужності на квадратний метр описує те, як багато тепла буде виділяти кожен метр вашого гріючої підлоги. У загальному випадку, ця величина залежить від сумарних тепловтрат в приміщенні і в підлозі. Якщо у вас досить холодне приміщення (наприклад, балкон) або великі втрати тепла в підлозі (наприклад, коли під вами розташований холодний підвал і підлога не утеплена), встановивши теплу підлогу потужністю 120-150 Вт / м.кв. , тепла отриманного від підлоги буде недостатньо для того, щоб покрити сумарні тепловтрати. В такому випадку електропідлога буде працювати постійно, не залежно від того є терморегулятор чи немає. Пов'язано це з тим, що користувач виставляє на регуляторі комфортну температуру в 20-28 °C, а тепла підлога такої потужності і при такій теплоізоляції, на своєму максимумі, наприклад, може нагріти всього 15 ° C .

У всіх інших випадках, величина електроспоживання за будь-яких обставин, буде нижче ніж номінальна потужність електричної теплої підлоги.

Розглянемо основні чинники, котрі впливають на величину енергоспоживання теплою підлогою .

Фактори, що впливають на споживання електроенергії теплою підлогою

Виходячи з інформації викладеної вище, тепер ми з вами розуміємо, що граничне споживання електроенергії теплою підлогою дорівнює її номінальній потужності, а фактичне енергоспоживання може бути в рази нижче від граничного значення.

 • З усього вище написаного очевидний один висновок: чим рідше протягом години , доби , місяця включається тепла підлога - тим нижче її електроспоживання .

Само собою зрозуміло, що в абсолютній величині значення споживаної потужності в першу чергу буде залежати від повної потужності теплої підлоги (чим більше кв. метрів підлоги постелили - тим більше буде мотати електрики ).

 • географічне розташування приміщення, що обігрівається;
 • сумарна площа (потужність) теплої підлоги її тип;
 • наявність і вид терморегулятора;
 • температура зовнішнього середовища;
 • якість утеплення фасаду і підлоги;
 • тип використовуємої підкладки під інфрачервоною плівкою ;
 • коефіцієнт скління приміщення (чим більше вікон - тим більше споживання);
 • призначення теплої підлоги: для основного або додаткового обігріву;
 • тип горища, даху, стелі;

Будь-який компетентний продавець насамперед запитає Вас про призначення виьираємої вами теплої підлоги.

Виділяють два основних призначення електричної і водяної теплої підлоги :

 • Для основного опалення приміщення . В цьому випадку в кімнаті не передбачені ніякі альтернативні джерела тепла, крім, як теплої підлоги. Тут дуже важливо розрахувати теплову потужність і площу гріючої підлоги, щоб ця електроустановка змогла отопити кімнату при максимальних морозах.
 • Для допоміжного обігріву . Тут мається на увазі, що функцію опалення приміщення несуть інші джерела тепла, часто це радіатори, тому що при радіаторному опаленні підлоги завжди холодні. Підлоги з підігрівом укладаються вибірково в бажаних зонах.

Не важко припустити, що при використанні теплої підлоги, як додаткового обігріву споживана потужність буде значно нижче , ніж при використанні її, в якості основного опалення.

Використовуючи підлогу з підігрівом, як допоміжне опалення витрата електрики безпосередньо залежать від виставленої вами температури на регуляторі і від якості утеплення в підлозі і часто в середньому складають 10 - 40 Вт / м.кв. при температурі нагріву підлоги 20-25 °C .

Розрахунок споживання теплої підлоги при основному опаленні

Використовуючи теплу підлога , як джерело основного опалення , Ви повинні розуміти, що значення споживаної потужності є не постійною величиною .

Вище в статті ми вже розібрали фактори від яких залежить споживання, виділимо чотири ключових з них:

 • температура зовнішнього середовища;
 • бажана температура в приміщенні;
 • якість утеплення підлоги і стін;
 • вид використовуваного терморегулятора.
Лічильник і тепла підлога

Саме через залежність споживаної потужності від вище зазначених чинників, точне значення електроспоживання теплої підлоги, не важливо якого типу, кабельного , водяного , інфрачервоного або стрижневого - ніхто назвати не зможе. Якщо хтось із продавців обладнання переконує Вас в тому, що тепла підлога буде споживати фіксовану величину потужності - значить він не є компетентним у цій галузі.

Споживана потужність теплої підлоги дорівнює номінальному значенню тільки за умови, що вона працює 24 години на добу.

Однак існує спосіб, як визначити точне значення того, скільки споживає тепла підлога . Це проведення теплоаудиту вашого приміщення. Так як будь-яка опалювальна система працює за принципом покриття тепловтрат в приміщенні, то щоб визначити точне значення споживаної потужності , Вам потрібно розуміти точне значення теплових втрат при різній температурі за вікном.

Теплоаудит

В результаті теплоаудиту у Вас будуть всі дані по теплових втрат (у вигляді енергетичного паспорта приміщення) і виходячи з них можна гранично точно підібрати потужність теплої підлоги і спрогнозувати її електроспоживання . Однак, проведення теплоаудиту процедура не з дешевих , цим займаються спеціальні організації, а також існують обмеження по часу його проведення (у теплу пору року це зробити не вийде).

Тому на практиці прийнято застосовувати усереднені значення тепловтрат спираючись на нормативну будівельну документацію ДБН В.2.6-31 діє до: 2016, ДСТУ Б А.2.2-12: 2015 і практичний досвід експлуатації теплої підлоги в тих чи інших приміщеннях.

Аналізуючи розрахункові дані тепловтрат для різних типів стін в залежності від температури зовнішнього середовища бачимо, що значення знаходитися в межах від 50 до 110 Вт / м.кв. Втрати тепла через вікна з подвійним склопакетом складають від 117 до 135 Вт / м.кв

Більш детально дивіться в джерелі.

Користуючись прикладами з представленого джерела можна розрахувати тепловтрати будь-якого приміщення, однак що б це зробити потрібно володіти конкретними вихідними даними по об'єкту.

На практиці для попередньої оцінки прийнято вважати , що для добре утепленого приміщення тепловтрати будуть складати на рівні 100-150 Вт / м.кв . від сумарної площі приміщення, для споруд з поганою теплоізоляцією слід орієнтуватися на цифру 150-200 Вт / м.кв . У ці значення вже закладений запас на найлютіші морози.

Потужність теплої підлоги на м2 в цих випадках буде вище, ніж значення тепловтрат, так як підлога зазвичай заповнюює не 100% площі приміщення.

Приклад №2

Вибираючи плівкову інфрачервону підлогу в якості основного опалення для утепленого приміщення площею 10 кв.м. , його потужність повинна становити не менше 1500 Вт . (10 кв.м. * 150 Ватт). Споживання е / е при цьому буде залежати в першу чергу від температури зовнішнього середовища, а в другу, від бажаної температури в приміщенні. В середньому, при встановленій на регуляторі температури в 25 °C , середнє електроспоживання за опалювальний сезон становитиме 50 Вт • год / м 2 (або 500 Вт • год на 10 м2 або 12 кВт на добу або 360 кВт на місяць ), з урахуванням того що для України середня температура за зиму: - 0.6 ° C (є дні тепліші, а є - більш холодні).

Ці цифри також не є остаточними і при належному бажанні, споживання теплої підлоги можна ще зменшити . Як саме, читайте в наступному пункті.

Як скоротити витрату електроенергії теплою підлогою?

У контексті даного питання слід відзначити два підпитання, а саме:

 1. Як зробити так, що б тепла підлога витрачав менше електрики ?
 2. Як менше платити за споживану теплою підлогою електроенергію ?

Шляхів скорочення витрат потужності гріючою підлогою не так вже й багато і левова частка цих витрати залежить в першу чергу від кількості і типу вікон, а також якості утеплення стін, підлоги і стелі на етапі будівництва будинку.

Якщо ви купуєте інфрачервону теплу підлогу , особливу увагу приділіть вибору підложки . Чим якісніше буде підложка під плівкову підлогу тим менше будуть втрати тепла і відповідно витрата електрики . Про те, як правильно вибрати підкладку під плівкову підлогу читайте тут .

Якщо ж ви збираєтеся придбати кабельну теплу підлогу , рекомендуємо витратити зайві гроші і зробити теплоізоляцію підлоги , якщо вона там відсутня. Справа в тому, що виконання теплоізоляції підлоги (пінополістирол + 3-5 см стяжки) - це разова процедура, завдяки якій ви будете економити гроші на роботі обігріву підлоги щомісяця, протягом 25 років .


Другим всім відомим способом економії електрики є використання програмованих терморегуляторів .

Фактично для того що б тепла підлоги споживала менше - потрібно знизити задану температуру, нагріву. Ця функція покладена на терморегулятори.

Використовуючи розумні регулятори температури Ви можете налаштувати до 6 тимчасових температурних інтервалів на добу , і наприклад задати налаштування, що б під час вашої відсутності вдома з 9.00 до 17.00 температура підлоги трималася < b> на рівні 15 °C , а з 17:00 і до 9.00 ранку, на рівні 28 °C .

Таким чином економія споживаної потужності може скласти до 25% .

Програмований регулятор економить еллектроенергію

Для того, що б менше платити за електроенергію , кожна організація, що займається продажем електроопалювального обладнання, в один голос буде рекомендувати Вам встановити двухтарифні лічильник "день-ніч" і оформити пільговий тариф на електроопалення , який доступний громадянам України з 2015 року (тільки для фізичних осіб).

Установка лічильника "день-ніч" дозволить платити Вам за електроенергію вночі - в два рази дешевше . Якщо використовувати це в зв'язці з програмованим терморегулятором , можна додатково заощадити до 20% від поточного рівня електроспоживання .

Оформлення тарифу на електроопалення має на увазі під собою на 50% нижчу ціну за 1 кВт ел. енергії в період з 1 жовтня по 30 квітня в Україні для об'єктів, які опалюються електроустаткуванням. Ліміт витрати - 3000 кВт / міс.

Однак не варто тішитися завчасно, так як процес оформлення даного тарифу прокладається через десятки інстанцій і складні бюрократичні процеси. Далеко не всі, хто почав цю справу, доводять її до кінця. Як підключити пільговий тариф на електроопалення розглянемо в наступній статті.

Як контролювати витрату споживаної потужності теплою підлогою?

До недавнього часу дізнатися фактичне споживання теплої підлоги було практично не реально, погодьтеся, не ставити ж на кожну секцію теплої підлоги свій лічильник?

Розумна система обліку споживання

Однак технічний прогрес не стоїть на місці, і сьогодні український виробник порадував нас розумними програмованими терморегуляторами Terneo з Wi-Fi управлінням , які вимірюють скільки електрики споживає підлога з підігрівом за добу , день , тиждень , місяць , рік . При цьому всі дані виводяться на мобільному пристрої в спеціальному додатку, скачати який ви з легкістю можете на свій смартфон.

Інтерфейс програми дуже простий і інтуїтивно зрозумілий.

Всі дані про енерговитрати зберігаються в "хмарі". Якщо в якийсь момент часу, зв'язок з сервером зникає, дані записуються в терморегулятор і синхронізуються з сервером після відновлення сигналу.

Більш докладно про те, як контролювати витрату електрики через розумні терморегулятори Terneo дивіться в відео .

У даній статті ми розглянули і розібрали різницю між номінальною потужністю і енергоспоживанням теплої підлоги . На прикладах показали, що енергоспоживання може в рази бути нижче ніж номінальна потужність. З'ясували, що споживана потужність не є постійною величиною і залежить від багатьох факторів, наприклад: температури зовнішнього середовища, бажаної температури нагріву підлоги, утеплення приміщення і інших.

Середнє споживання інфрачервоної теплої підлоги (плівкової, кабельної, стрижневої) становить 10-40 Вт•год/м.кв. в разі її роботи в якості додаткового обігріву, і 40-60 Вт•год м.кв. в разі її роботи в якості основного опалення.


получить консультацию
Залишились питання?
Отримайте безкоштовну консультацію від спеціаліста магазину
Отримати консультацію
Інші статті
Інфрачервона тепла підлога під плитку - монтаж та рекомендації
Інфрачервона тепла підлога під плитку - монтаж та рекомендації
Що таке: інфрачервона тепла підлога під плитку? Ноу-хау чи хитрість маркетингу? Відповіді у нашій статті.
Детальніше
Тепла підлога під лінолеум - монтаж своїми руками
Як покласти теплу підлогу під лінолеум (ковролін) своїми руками? Відгуки, фото, приклади, рекомендації
Детальніше
Монтаж інфрачервоної плівки під ламінат - фотоінструкція
У статті ви дізнаєтесь як правильно встановити інфрачервону теплу під ламінат. У статті представлено 12 фото з реального монтажу, а також можна завантажити інструкцію PDF.
Детальніше
Монтаж теплої підлоги під плитку (електричні мати)
У цій статті Ви дізнаєтесь про тонкощі та нюанси монтажу нагрівальних матів під плитку, а також отримаєте цінні рекомендації щодо встановлення.
Детальніше
Рекомендації по вибору теплої підлоги під ламінат
В даній статті Ви дізнаєтесь всі тонксоті вибору теплої підлоги під ламінат.
Детальніше

 • Комментарі
Загрузка комментариев...
Товари зі статі
Товар добавлен в корзину
Итого:
Купить в один клик
 
Заполните данные для заказа
Ваш заказ принят!
Мы свяжемся с Вами в ближайшее время,
благодрим за покупку.
Закрыть окно
Запросить стоимость товара
Заполните данные для запроса цены
Запросить цену Запросить цену