Чи можна закріпити інфрачервону плівку на стіну або стелю?
Монтаж інфрачервоної нагрівальної плівки на стіни - це сьогодні буденна справа. Зробити це дуже просто. Завдяки простій конструкції нагрівальної плівки закріпити її на стіні або стелі не складе абсолютно ніяких труднощів.
Термоплівка з однаковим успіхом кріпиться як на стіни так і на стелю . Однак виконуючи такий монтаж все ж необхідно дотримуватися певних правил.
Как закрепить инфракрасную пленку на стене?
Фіксація нагрівальної плівки на стіні проводиться через прозорі (молочні) не нагрівальні ділянки інфрачервоної плівки. Якщо уважно розглянути фото нагрівальної плівки, то можна побачити, що такі місця розташовані через кожні 20 см (25 см - в завісімоcті від виробника) по всій довжині. Також прозора смуга шириною 1.5 см проходить по всій довжині ліворуч і праворуч від мідних шин.
Варто зазначити, що ширина секції відрізу, а відповідно і кріплення нагрівальної плівки на стіні, відрізняється в залежності від виробника. Нижче в таблиці представлена інформація кратності відрізу і кріплення ІЧ-плівки по виробникам.
Виробники ІЧ-плівки | Крок відрізу і кріплення в довжину |
---|---|
Heat PLus, Luchi | 20 см |
Enerpia, Hot-Film, IN-THERM, Rexva, ProfiTherm | 25 см |
Саме через прозорі місця проводиться кріплення нагрівальної плівки до стіни або стелі. Процес фіксації може здійсняться за допомогою : дюбелів, саморізів, будівельного степлера, цвяхів.
Правила монтажу інфрачервоної плівки на стіну і стелю:
- забороняється кріплення через мідні струмопровідні шини і графітові нагрівальні смуги
- забороняється використовувати нагрівальну плівку в якості несучої конструкції для майбутнього фінішного покриття. Всі декоративні покриття поверх нагрівальної плівки повинні бути зафіксовані до основи (стіни або стелі), а не приклеєні (прикріплені) до нагрівальної плівки
- при вертикальному розміщенні інфрачервоної плівки на стіні висотою більше 2 м врахуйте, що тепло піднімається вгору, тому ділянки плівки на стіні розташовані вгорі будуть перегріватися на 5-10 градусів щодо тих, що розташовані внизу. Врахуйте це при виборі місця розташування температурного датчика
- дроти живлення не повинні проходити за (під) нагрівальної плівкою
- інфрачервона плівка розташована на стіні або стелі не повинна накладатися в внахлест
Інфрачервона плівка на стіну купити яку ви можете в нашому інтернет-магазині може мати різну потужність, яка вибирається виходячи з умов теплоізоляції приміщення. На практиці найчастіше використовують інфрачервону плівку на стіни потужністю 220 або 400 Вт / м2
Алгоритм монтажу НАГРІВАЛЬНОЇ ПЛІВКИ стіну або стелю
Інфрачервона плівка на стелі і стінах встановлюється за однаковим алгоритмом.
- Складіть план розміщення і підключення нагрівальних секцій.
Підключення найзручніше проводити з одного боку по торцях іч-плівки ближче до місця розташування терморегулятора - Розрахуйте необхідну потужність і струмове навантаження ІЧ-плівки.
Пам'ятайте, що на один побутової терморегулятор можна підключити приблизно ~ 3.2 кВт, що еквівалентно 15 м2 нагрівальної плівки потужністю 220 Вт /м2 і 8м2 - при використанні плівки потужністю 400 Вт / м2.
Якщо струмове навантаження перевищує допустиму потужність побутового терморегулятора необхідно прийняти рішення щодо встановлення двох і більше регуляторів або виконати підключення через проміжний силовий контактор використовуючи всього один терморегулятор. Більш докладно про це тут . - Підготуйте місце установки терморегулятора.
Терморегулятори для теплої підлоги монтуються в підрозетник діаметром 60 мм. Однак існує і накладні терморегулятори, які встановлюються на стіну. - Встановіть на стіну або стелю - теплоізоляційний матеріал .
Інфрачервона плівка однаково гріє що вгору - що вниз, тому розмістивши її на стіні без додаткової теплоізоляції левова частка тепла буде йти в саму основу.
Якщо завдання стоїть в тому, щоб обігріти стіну, наприклад для захисту від цвілі, цей крок можна пропустити, в іншому випадку якщо конструкція збирається для обігріву приміщення - застосування теплоізоляції обов'язкове. - Виконайте установку кліпс-коннекторів і підключення проводів до нагрівальної плівки.
За допомогою дюбелів, степлера, саморізів або цвяхів закріпіть інфрачервону плівку на стіну або стелю , через прозорі НЕ нагрівальні ділянки. - Підключіть ІЧ-плівку до терморегулятора і перевірте роботу системи.
- Виконайте установку фінішного покриття.
Про те, що можна вибрати для фінішного покриття на стіні або стелі читайте нижче.
Чим ЗАкрити нагрівальну плівку на стіні?
Накривати ІЧ-плівку слід матеріалами, які добре проводять тепло і мають мінімальний тепловий опір. Ідеальним варіантом є - керамічна плитка (наприклад 60 * 60 см). Накривши ІЧ-плівку на стіні керамікою, ви отримаєте ніщо інше, як аналог керамічної нагрівальної панелі . Однак на практиці досить важко знайти технічне рішення того, як зафіксувати таку плитку в вертикальному положенні.
Тому частіше використовують або гіпсократон або вагонку, а також ламінат та інші деревні і гіпсокартонні конструкції.
Зверніть увагу, щоб отримати максимальний ККД обігріву зовнішнього повітря, потрібно щоб фінішний матеріал накривав плівку впритул без повітряного зазору. Чим більше ви залишите зазор між інфрачервоної плівкою і гіпсокартоном (плиткою, вагонкою) тим гірше буде передаватися тепло в приміщення.
Де найчастіше встановлюють ІЧ-плівку на стінах або стелі?
Сфера нестандартного застосування нагрівальної плівки зробила крок далеко вперед. Сьогодні використовуючи універсальний гріючий елемент у вигляді плівкового нагрівача вирішується безліч нестандартних завдань. Наприклад: сушка продуктів харчування, деревини, бетону, обігрів розсади, тварин, птиці і т.д. І тут варто враховувати, що далеко не скрізь потрібно або фізично можливе укладання інфрачервоної плівки на підлогу.
На стіни плівкову підлогу найчастіше використовують:
- при обігріві балконів
- при обігріві ванних кімнат (при облаштуванні теплих стін для сушки рушників або антізапотеванія дзеркал)
- в теплицях при обігріві високорослих рослин
- в брудерах для обігріву птиці
- в сушильних камерах продуктів харчування і деревини
- в інфрачервоних саунах
На стелю плівкові підлоги найчастіше встановлюють:
- в дачних будиночках
- у вольєрах для обігріву тварин
- в сушильних камерах
- при локальному обігріві робочих зон
Що ефективніше, інфрачервона ПЛІВКА на підлозі, стіні або стелі?
Місце установки інфрачервоної плівки будь то на стіні, підлозі або стелі визначає ефективність використання системи опалення в цілому.
Так, якщо висота стель вище 2.5 м, установка нагрівальної плівки на стелю може не дати очікуваного результату у вигляді комфортного обігріву приміщення.
При установці інфрачервоної плівки на стелю левова частка тепла накопичується і затримується в верхніх шарах повітря кімнати. Тому такий обігрів може здатися менш комфортним ніж ніж плівка була б встановлена на підлозі або на стіні.
Максимально ефективний спосіб обігріву - це розташування інфрачервоної плівки на підлозі , далі за ним йде розташування ІК-плівки на стінах і на останньому місці - установка нагрівальної плівки на стелю .
"Якщо установка інфрачервоної пінки на стелю найменше вигідна, чому її вибирають люди ", - запитаєте ви.
Вся справа в монтажних роботах. Найчастіше, в тих людей хто вибирає плівкову підлогу на стелю , на підлозі вже встановлені декоративні покриття, можливо покладена дорога кахельна плитка або масивна дошка і робити підлогове опалення фізично просто не виходить. Встановити на стіни плівкову підлогу також не завжди виходить, через малу корисну площу і порушення виду інтер'єру.
У таких випадках плівкова підлога на стелі - єдине можливе технічне рішення.