ᐈ Тепла Підлога під Ламінта: Професіональні Рекомендації ᐈ Вибирайте теплу підлогу правильно
(098) 444-30-18(066) 444-30-18Заказать звонок
Получить консультацию

Оставьте Ваши контактные данные и наши специалисты свяжутся с Вами в ближайшее рабочее время для решения Вашего вопроса.

Ваш телефон
Ваш телефон*
Ваше имя
Ваше имя

* - Поля, обязательные для заполнения

Сообщение отправлено
Ваше сообщение успешно отправлено. В ближайшее время с Вами свяжется наш специалист
Закрыть окно
(066) 444-30-18
с 9:30 до 18:00, Пн-Пт
Магазин электроотопления в Киеве
Рекомендації по вибору теплої підлоги під ламінатВ даній статті Ви дізнаєтесь всі тонксоті вибору теплої підлоги під ламінат.Рекомендації по вибору теплої підлоги під ламінатРекомендації по вибору теплої підлоги під ламінат

Різновиди теплої підлоги під ламінат

Підійшовши до етапу вибору теплої підлоги практично кожен з нас задається питанням: "А яка буває тепла підлога під ламінат?". Сьогодні на ринку електроопалювальної продукції представлено понад 10 видів теплих підлог. Нижче розглянемо основні їх типи і розберемося яка з них краще.

1.Кабельна тепла підлога

Всім відомо, що тепла підлога на основі гріючих кабелів успішно використовуються при укладанні під кафельні покриття. Однак при належному бажанні цю технологію можна також застосувати под ламінатом.

Як укладається така підлога?

Необхідно на чорнову підлогу укласти нагрівальний кабель з допустимим кроком (7,5 - 12 см) і виконати заливку цементної стяжки висотою от 3 до 6 см.

нагрівальний кабель в стяжку під ламінатом

Особливості технології

Вибираючи цю технологію, варто відразу врахувати значний підйом рівня підлоги по висоті. Також зверніть увагу, що через велику інертність цементного складу, така підлога буде розігріватися значний час ( від 1 години до 1 доби, в залежності від початкової температури цементу, температури зовнішнього середовища і товщини стяжки).

Існує думка, що інертність стяжки є перевагою кабельного підлоги під ламінат, так як в підлозі накопичується тепло. Однак тут упущений той факт, що чим товще стяжка - тим більші втрати тепла в матеріалі при теплопередачі. Також варто врахувати додаткові втрати, які будуть мати місце при передачі тепла від цементу до ламінату, через підкладку, без якої неможлива укладка самого ламінату.

Висновок: технологія кабельної теплої підлоги під ламінат рекомендується тільки в цілях додаткового обігріву приміщення за умови допустимого підйому рівня висоти до стелі на 3-6 см. При цьому радимо використовувати мінімальну товщину підкладки під ламінат (1.5 - 2 міліметри) для мінімізації втрат тепла.

2.Алюмінієві мати

Це ультратонкий нагрівальний кабель (1.6 - 2 мм) жорстко зафіксований на фольгованій підкладці з певним кроком. Дана модифікація кабельної підлоги використовується виключно під ламінатом.

Як монтується така підлога?

Одним з переваг даної технології є її простата монтажу. Все що потрібно зробити, це покласти підкладку, розгорнути мат з рулону, і підключити терморегулятор.

Особливості технології

У порівнянні з іншими видами теплих підлог, до переваг алюмінієвих матів можна віднести:

 • наявність заземлюючого екрану по всій площі;
 • заводське підключення "холодного кінця" до виробу.

Кімната з утановленим алюмінієвим матом під ламінат

Алюмінієві мати дуже чутливі до перегріву, тому у випадках теплозапирання на ділянці підлоги з ладу може вийти ціла секція. Однак ремонт такого виробу зовсім не важкий - в місці пошкодження встановлюється спеціальна з'єднувальних муфта.

Існує думка, що за рахунок фольги тепло під ламінатом поширюється рівномірно. Однак інертність фольги товщиною в 0.5-1 мм не настільки велика, щоб рівномірно розподіляти тепло і рівномірність теплорозподілення залежить виключно від товщини дошки ламінату (чим товще дошка тим краще розподіляється по ній тепло, але при цьому збільшуються втрати при теплопередачі, докладніше про це читайте нижче.)

Висновок: в цілому алюмінієві мати ідеально підходять для використання під ламінатом в якості додаткового джерела обігріву. При виборі занадто тонкої ламінатної дошки (6 мм), можливий ефект теплової зебри.

3.Інфрачервона тепла підлога

Спальня з інфрачервоним підлогою під ламінатом

Технологія плівкової підлоги сьогодні широко застосовується під усіма видами напольніх покриттів, в тому числі і під ламінатом. Заливати стяжку в цьому випадку не знадобитися. В процесі монтажу буде необхідно тільки розстелити тепловідбиваючу підкладку, про неї ми поговоримо нижче, і зверху на неї розмістити нагрівальну плівку.

На практиці рекомендується заповнювати приміщення інфрачервоної плівкою на 60-80% від загальної площі. Цього буде достатньо для використання плівкової підлоги під ламінатом, як джерела основного опалення.

Тонкощі використання

Використовуючи інфрачервону плівку під ламінатом, будьте готові, що рівень підлоги підніметься на 4-6 мм, в залежності від висоти підкладки.

Через велику площу заповнення карбонової пастою, інфрачервона плівка рівномірно прогріває всю площину ламінату, на відміну від усіх інших видів теплих підлог. Також варто відзначити, що при локальному пошкодженні ділянки ік-плівки всі інші секції продовжують працювати.

Висновок: використовуючи плівкову теплу підлогу під ламінатом рівень підлоги піднімається на 4-6 мм, в залежності від висоти підкладки. Прогрів - рівномірний, і не залежить від товщини дошки ламінату. Через велику площу теплопередачі, ККД такої системи вище на 10-15%, а відповідно електроспоживання - нижче. Плівкова підлога викладена під ламінат володіє антиалиргенним ефектом (пил притягається до підлогового покриття за рахунок незначною статичною напругою)

4.Стрижнева тепла підлога

Стрижневі карбонові нагрівачі - це порівняно нова технологія заснована на використанні графитово-срібних стрижнів, які з'єднані паралельно за допомогою кабелю.

Технологія монтажу графітових стержнів під ламінат ідентична укладанню нагрівальних кабелів, тобто після укладання мату потрібна заливка цементної стяжки товщиною 3-6 см.

Однак на відміну від нагрівального кабелю, вихід з ладу одного або декількох стержня, не призводить до виходу з ладу всієї системи теплої підлоги.

Також виробники запевняють, що карбонові мати мають ефект саморегуляції потужності, чого знову таки не можна сказати про кабельну підлогу. Тому використовуючи стрижневі нагрівачі, Ви не прив'язані до розміщення меблів у себе в приміщенні.

Світла кімната з стрижневою підлогою під ламінатом

Висновок: : стрижневі нагрівачі мають ряд переваг перед кабельними, проте використання їх під ламінатом супроводжується заливанням цементної стяжки і підйомом рівня підлоги на 5-6 см. Вибираючи цю технологію під ламінат, використовуйте підкладку мінімальної товщини: 1.5-2 міліметра.

5.Водяна підлога

Сім'я на кухні з водяною теплою підлогою

Дуже часто люди задаються питанням: " Чи можна водяна тепла підлога під ламінат?"

Роблячи висновок з попередньої частини статті, відповідь очевидна - можна!

Процес експлуатації водяної підлоги під ламінатом нічим не відрізняється від электропідлоги, яка монтується під цементну стяжку ( кабельні, стрижневі, плівкові) за винятком товщина самой ж стяжки. Тут вона складе мінімум 10 см.

Очевидно, що нагрівальним елементом тут є металопластикові труби по яких циркулює нагріта рідина. Труби гріють стяжку, стяжка передає тепло в ламінат, знову такі, через підкладку.

ККД водяної підлогою під ламінатом на 20-25% нижче, ніж у плівкових систем.

Незаперечною перевагою даної технології є відсутність можливості замикання тепла меблями. Вода весь час циркулює по контуру, рівномірно розподіляючи температуру теплоносія, тому Ви не прив'язані до розстановки меблів в приміщенні з водяною підлогою укладеною під ламінат. Також варто відзначити, що можливість пожежі або удару електричним струмом тут зведена до нуля.

Висновок: в порівнянні з електрично підлогою, водяна підлога під ламінат характеризується більш низьким ККД, хоча і більш високою безпекою, тому рекомендується використовувати його в якості додаткового опалення та комфортного обігріву ніг.

Дізнайтесь вартість за 30 секунд
Порівнюєте кілька варіантів? Пройдіть швидке опитування з 7 кроків і отримайте повную специфікацію
Розрахувати вартість

Як вибрати теплу підлогу під ламінат? Рекомендації

Роблячи висновок на основі інформації представленої в першому розділі, щоб грамотно вибрати теплу підлогу під ламінат, необхідно сформулювати відповіді на ключові питання:

 • Тепла підлога буде служити основним або допоміжним джерелом опалення?
 • Яка допустима висота підйому рівня підлоги?
 • Яка товщина ламінатної дошки і яка підкладка під ламінат буде використовуватися?
 • Наскільки добре утеплено Ваше приміщення?
 • Для основного опалення в середньо утепленому приміщенні, варто вибрати інфрачервону плівку ( потужністю 220 Вт) або алюмінієвий мат, які укладаються безпосередньо під ламінат і мають максимальний ККД обігріву.

 • Якщо є можливість підняти рівень підлоги (на 3 - 6 см), для допоміжного опалення варто вибирати кабельну або водяну підлога, так як це буде набагато дешевше.

людина в синій формі рекомендує

Також дуже важливо, ще на етапі вибору теплої підлоги під ламінат порівняти основні експлуатаційні характеристики розглянутого обладнання. Наприклад, водяна підлога потребує щорічного обслуговування.

У разі її пошкодження, знайти місце протікання дуже проблематично і часто подібні ситуації закінчуються повним відключенням теплої підлоги.

У той же час електричнf підлога не потребує абсолютно ніякого обслуговування, дуже маневрена в управлінні температурним режимом, і ККД таких систем під ламінатом буде вище, а процес монтажу - простішим.

Для отримання більш точної інформації за експлуатаційними характеристиками порівнюваного обладнання рекомендуємо звернутися до фахівця.

Підготовчі роботи перед укладанням теплої підлоги під ламінат

Після того, як Ви визначилися з вибором типу теплої підлоги під ламінат, Вам буде корисно також дізнатися, що потрібно підготувати перед процесом монтажу. Так як в більшості випадків, під ламінат люди вибирають інфрачервону плівку або алюмінієвий мат, розглянемо підготовчі роботи саме для цих технологій.

Отже, перед тим, як приступити до монтажу, Вам необхідно:

 • Зробити відносно рівну поверхню підлоги в приміщенні
  Виглядування маяків, водопровідних труб, арматури та інших елементів, над рівнем підлоги - неприпустимі. У той же час дрібні нерівності цементної стяжки не є катастрофічними.
 • Передбачити місце установки терморегулятора
  Від точки, де буде встановлений терморегулятор у напрямку до підлоги потрібно зробити канал для протягання проводу ПВ-3, якими буде підключатися тепла підлога. Це може бути гофрована труба з протяжкою або просто штроба в стіні.
 • Намалювати план розміщення нагрівальних елементів в приміщенні і розрахувати їх потужність
  Не рекомендується розміщувати нагрівачі під ділянками підлоги де будуть розташовані габаритні стаціонарні меблі без ніжок або з ніжками высотою менше 5 см. Довжина однієї смуги інфрачервоної плівки не повинна перевищувати 8 м. На один терморегулятор, в середньому, встановлюється 15 кв.м. теплої підлоги.
 • Вибрати якісну підкладку під ламінат на теплу підлогу
  Ключовим елементом в системі теплої підлоги під ламінат, на ряду з типом нагрівального елементу, є теплоізоляційна підкладка. Як вибрати підкладку для теплої підлоги під ламінатчитайте тут

Як укласти теплу підлогу під ламінат? Ссхема укладання

Щоб облаштувати теплу підлогу під ламінатом, необхідно укласти теплоізоляційну підкладку, товщиною від 4 до 6 мм по всій площі приміщення, а зверху - інфрачервону плівку (алюмінієвий мат), скріпивши цих два шари монтажним (алюмінієвим) термостійким скотчем .

Нижче представлені схеми того, як укладати плівкову теплу підлогу під ламінат.

При використанні плівкової підлоги під ламінатом в приміщеннях з підвищеною вологістю, в приміщеннях містять металоконструкції, а також в дитячих кімнатах обов'язково використовуйте захисний заземлювальний шар E-DERO. Він укладається зверху на інфрачервону плівку і підключається до заземлювального проводу. При використанні алюмінієвих матів, шар E-DERO не потрібен.

смуги ік плівки з під'єднанням

основа підлоги -
теплоизолирующая підкладка з тепловідбиваючим шаром -
інфрачервона плівка -
заземляющий шар E-DERO (опціонально) -
ламінат -

шари матеріалів при укладанні під ламінат

Як ви можете бачити з малюнка, встановити плівкову теплу підлогу під ламінат зможе навіть людина без особливих спеціальних навичок.

З інструменту Вам знадобляться: звичайні ножиці, рулетка, олівець, клемная викрутка, мультиметр, канцелярський ніж, плоскогубці.

Як правильно вибрати ламінат під теплу підлогу?

Вибираючи теплу підлогу слід враховувати характеристики ламінату. У складі деяких моделей ламінату можуть бути присутніми формальдегіди, які під впливом температури підлоги вище 26-30 ° C буду виділятися в атмосферу, що в свою чергу позначиться на самопочутті оточуючих людей.

Тому, щоб правильно вибрати ламінат під підлогу, що обігрівається, в першу чергу звертайте увагу на його супровідну документацію. У ній має бути вказано чи дозволено монтувати теплу підлогу, і яку саме, під дане підлогове покриття .

Крім цього також пам'ятайте, що надмірний перегрів ламінату приводить його в непридатність.

Розберемося по пунктам, який ламінат краще укладати на теплу підлогу.

 • Ламінат повинен мати відповідне маркування, що дозволяє укладати його на нагрівальну підлогу. Нижче наведені приклади, маркування ламінату для теплої підлоги.

  На малюнку наведені маркування з схематично розміщеною підлогою, що обігрівається, котрі вказують, що матеріал перевірений і рекомендується до укладання спільно з системами підлогового обігріву. Для водянох підлоги допускається використання маркування або знака з написом H2O ( знак #6)

  Знаки #1 и #2 на упаковці ламіната свідчать про те, що він має хорошу теплопровідність і призначений для теплої підлоги.

  умовні позначення на ламінаті для теплих підлог

  Знак #3 вказує на те, що покриття витримує високу температуру.

  Знаки # 4 і # 6 вказують на маркування Е0-Е4. Ці класи відповідають за зміст вільних формальдегідів, які використовуються в якості в'яжучих речовин в смолах, які застосовуються для виробництва ламінату. Для теплої підлоги переважно використовують ламінат E1 - E0.

  Ламінат класу E0 практично не містить формальдегідів, хоча і ціна такого виробу буде набагато вище. Тому на практиці для теплої підлоги прийнято застосовувати ламінат класу Е1<.

 • Клас зносостійкості ламінату 33 або 34

  Даний параметр відповідає за стійкість ламінату до стирання.

 • Рекомендуемая толщина ламината 8-9 мм.

  Якщо покласти на теплу підлогу тонший ламінат, то в процесі нагрівання він може деформуватися. Однак, якщо ви все таки вирішили встановити 6-ти міліметрову дошку, пам'ятайте, не варто гріти її вище 25 ° C, тоді проблем не буде навіть з самим дешевим ламінатом.

Майстер в синій формі укладає ламінат на теплу підлогу

Підводячи підсумок, відзначимо, чим же відрізняється ламінат для теплої підлоги:

 • стійкістю до підвищених температур;
 • обмеженою товщиною в 8-9 міліметрів;
 • високим показником теплопровідності;
 • низькою емісією формальдегідів.

Не рекомендується застосовувати килимові покриття для підлоги поверх ламінату на теплій підлозі. Це може привести до перегріву ламінату, і виходу систему теплої підлоги з ладу.

Швидкий розрахунок вартості
Отримайте повний PDF-розрахунок на email всього за 30 секунд.
Розрахувати вартість

Тепла підлога псує ламінат. Правда чи міф?

Останнім часом, дуже багато людей говорить про те, що тепла підлога псує ламінат. Давайте розберемося, наскільки це відповідає правді і як продовжити термін служби ламінату в такому випадку.

Дошка ламінату на інфрачервоної плівці

Суть проблеми полягає в тому, що при некоректному налаштуванні теплої підлоги, а саме при неправильному налаштуванні регулятора, ламінат починає перегріватися.

Під впливом температур, вище допустимих норм, відбувається розширення матеріалу в наслідок чого збільшуються зазори (щілини) між дошкою.

В цей час, людина ходить по підлоговому покриттю, дошка починає "гуляти", скрипіти - і ламінат за сезон приходить в непридатність. Незважаючи на це, при правильному налаштуванні терморегулятора, а також грамотно підібраною потужності теплої підлоги на квадратний метр, навіть найдешевший ламінат під теплу підлогу, прослужить від 5 до 10 років, перед тим, як з'являться видимі дефекти на підлозі.

Якщо підбір і монтаж теплої підлоги, здійснений якісно і застосовується дорогий якісний ламінат, Ви в праві розраховувати на 10-15 років її служби.

Тобто тепла підлога практично не погіршує ситуацію, якщо все зроблено правильно.

Як не допустити помилку в налаштуванні теплої підлоги і не зіпсувати ламінат?

При використанні теплої підлоги під ламінатом, завжди застосовуйте програмовані терморегулятори з двома температурними датчиками (по повітрю і по підлозі). При цьому ключовим фактором тут є розміщення виносного датчика температури, в безпосередній близькості до дошки ламінату, що б він якомога точніше зчитував її температуру.

Варто відразу зазначити, що не у всіх видах електричних підлог під ламінатом, є можливість розмістити таким чином температурний датчик.

Звідси і пішла загальна рекомендація, що під ламінат оптимальним варіантом є плівкова і кабельна на основі алюмінієвого мату підлога. Саме в цих моделях, є можливість закріпити температурний датчик в безпосередній близькості до дошки ламінату, і тим самим максимально точно контролювати її температуру нагрівання.

 • Щоб не допустити перегріву ламінату, обмежте максимальну температуру нагрівання, на виносному датчику на рівні 35°С.

Як гарантовано не допустити перегрів ламінату теплою підлогою?

Ще один впевнений спосіб, який зробить неможливим псування ламінату - вибір нагрівача зниженої потужності. Так наприклад, якщо встановити під ламінат інфрачервону плівку потужністю 150 Вт / м.кв. її максимальна температура нагріву складе 35 градусів, не залежно від того, яку температуру Ви виставите на регуляторі.

А якщо застосувати плівку потужністю 120 Вт м.кв., так максимальна температура нагріву складе зовсім 25-30°С.

 • Однак пам'ятайте, що зниження електричної потужності призведе до зниження теплової потужності.

Що це означає? Це означає, що вибравши нагрівач потужністю 120 Вт/м.кв., при заморозках на вулиці -20 .... - 30 ° С, така тепла підлога не забезпечить повноцінного опалення приміщення, і Ви будете змушені встановлювати додаткові електричні обігрівачі.

получить консультацию
Залишились питання?
Отримайте безкоштовну експрес консультацію по темі статті від спеціаліста магазину
Отримати консультацію
Інші статті
Як правильно вибрати теплу підлогу під ламінат
Як правильно вибрати теплу підлогу під ламінат
Тепла підлога на балконі це вже давно не розкіш, а запорука комфорту і здоров'я всієї вашої сім'ї. Не знаєте яку теплу підлогу на балкон краще вибрати? Шукайте відповідь в нашій статті
Детальніше
Інфрачервона плівка на стіну і стелю
Інфрачервона плівка на стіни і стеля - чи можна закріпити і наскільки це ефективно? Відповідь читайте в нашій статті
Детальніше
Опалення теплиці інфрачервоною плівкою
Інфрачервоний обігрів теплиць опалювальної плівкою - це сучасне енергоефективне рішення, для обігріву полікарбонатних та інших видів теплиць
Детальніше
Чи можна підключати електричну теплу підлогу без терморегулятора?
Роздумуєте чи можна підключити електричну теплу підлогу без терморегулятора? Не рекомендуємо. Чому? Читайте в нашій статті.
Детальніше
Яку теплу підлогу краще вибрати під плитку - рейтинг виробників
Не знаєте з чого розпочати вибір теплої підлоги під плитку? У нас в статті ви найдете рейтинг виробників теплої підлоги під плитку...
Детальніше
 • ОТЗЫВЫ
Загрузка комментариев...
Товари зі статі
Hemstedt
Fenix
Woks
HEAT PLUS
IN-THERM
Shtoller
Ryxon
Extherm
Korea Heating
GrayHot
EasyTherm
EcoTerm
Товар добавлен в корзину
Итого:
Купить в один клик
 
Заполните данные для заказа
Ваш заказ принят!
Мы свяжемся с Вами в ближайшее время,
благодрим за покупку.
Закрыть окно
Запросить стоимость товара
Заполните данные для запроса цены
Запросить цену Запросить цену