Пн-Пт, 9:00 - 18:00 (063) 499-77-42 (066) 444-30-18   (098) 444-30-18 Заказать звонок
Получить консультацию

Оставьте Ваши контактные данные и наши специалисты свяжутся с Вами в ближайшее рабочее время для решения Вашего вопроса.

Ваш телефон
Ваш телефон*
Ваше имя
Ваше имя

* - Поля, обязательные для заполнения

Сообщение отправлено
Ваше сообщение успешно отправлено. В ближайшее время с Вами свяжется наш специалист
Закрыть окно
Закрыть окно
Интернет-магазин Инхит
Рекомендації по вибору теплої підлоги під ламінат Існує 4 види теплої підлоги для укладки під ламінат: кабельна, плівкова, алюмінієві мати на водяна. Більше детально про кожну в нашій статті. Рекомендації по вибору теплої підлоги під ламінат Рекомендації по вибору теплої підлоги під ламінат

Вибираємо обігрів під ламінат - яка тепла підлога краще?

Ви вирішили: однозначно потрібна тепла підлога під ламінат. Залишилося тільки вибрати, яка ... Різновидів в каталогах море, складно зробити покупку без вузькоспеціалізованих знань.

Існує 4 варіанти теплої підлоги під ламінат: плівкова підлога, алюмінієві мати, кабельна та водяна тепла підлога.

Всі види теплої підлоги для ламінату відрізняються способами монтажу.

Сьогодні на ринку України існує два способи облаштування теплої підлоги під ламінат, а саме:

 • сухий монтаж : тепла підлога укладається безпосередньо під ламінат (іч-плівка, алюм. мати і т.д.)
 • мокрий монтаж - тепла підлога монтується з заливкою цементного розчину і подальшим укладанням ламінату (кабелі, мати)

У кожної з технологій монтажу, також як і у кожного з типів теплої підлоги є свої плюси і мінуси.

Нижче розглянуті основні недоліки і переваги кожного типу обігріву.

Зверніть увагу , тепла підлога розглядається по рейтингу - від найпопулярніших видів до менш використовуваних.

1. Інфрачервона тепла підлога

Інфрачервона плівка і ламінат

Самий поширений тип теплої підлоги під ламінат.

Технологія плівкової підлоги дозволяє застосовувати її під будь-якими видами підлогових покриттів, включаючи ламінат. Заливати стяжку не доведеться - сухий монтаж. При монтажі необхідно розстелити спеціальну тепловідбиваючу підкладку, а зверху розмістити саму нагрівальну плівку.

Рекомендується заповнювати приміщення ІЧ-плівкою на 60-80% від площі кімнати. Цього достатньо, щоб плівкова підлога під ламінатом стала основним джерелом опалення.

нюанси використання

З інфрачервоної плівкою під ламінатом рівень підлоги підніметься на 4-6 мм (залежить від товщини підкладки).

Через велику площі заповнення карбонової пастою, інфрачервона плівка рівномірно прогріває всю площину ламінату , чим відрізняється від інших видів обігріву. При локальному пошкодженні ділянки - всі інші секції продовжать працювати.

Живі історії

Нижче в історіях Ви можете подивитися, як укладається інфрачервона підлога під ламінат, які її види існують і також оцінити вартість такої системи на основі реальних фото-кейсів .

Вибираємо потужність ІЧ-плівки

Часто покупці задають питання: якої потужності вибрати інфрачервону плівку при укладанні під ламінат ? Існує 2 варіанти:

 1. Інфрачервона плівка стандартної потужності 220 Вт/м2 - використовується в 85% випадків;
 2. Потужність ІЧ-плівки на рівні 150 Вт/м2 використовується в інших 15% випадків. Максимальна температура нагріву такого пристрою 35 градусів Цельсія. Необхідність в плівці потужністю 150 Вт виникає при великій площі теплої підлоги і обмеженій максимальній допустимій потужності на вводі в будинок.

Дуже важливо грамотно підібрати потужність нагрівальної плівки. Наприклад, для балкона і лоджії - вибирайте плівку не нижче 220 Вт, а для коридору, спальні, кухні при необхідності допускається використання 150 Вт.

Плівкова тепла підлога під ламінат фото якої представлені нижче, є самим купуємим типом обігріву на 2024 рік, в основному через свою економічность і простоту монтажу.

інфрачервона плівка під ламінат на лавсановій підкладці
ІЧ-підлога на комбінованої підкладці під ламінат
Опалення 2 і 3 поверхи деревяного будинку теплою підлогою під ламінат
Суцільна саморегульована плівка на лоджії - під ламінат
Опалення робочого кабінету - під ламінат
Опалення студії танцювальної школи - під ламінат

Висновок:
Використовуючи плівкову підлогу під ламинатною дошкою, рівень підлоги піднімається незначно, на 4-6 мм. Прогрів - рівномірний і не залежить від товщини покриття. Через високу площі теплопередачі, ККД такої системи найвищий, що знижує електроспоживання. Ламінат з плівковим обігрівом має невелику статичну напругу і притягує пил (антиалергенний ефект).

Інший плюс ІЧ-підлоги - низька ціна в порівнянні з кабельними і алюмінієвими аналогами. Здавалося б, коштує недорого, споживає мало (ККД вище на 15-20%), у чому підступ?

Недолік такого виду теплої підлоги під ламінат в чутливості до перегріву. Найдешевші плівки можуть розплавитися при 60-80 градусах Цельсія. Тому на виробниках економити не варто. Якісна ІЧ-плівка здатна витримати до 120 - 200 ° С.

Перегрів відбувається, коли на ламінат зверху ставляться предмети, які погано проводять тепло. Тумби, шафи, ліжка і дивани без ніжок, дитячі портфелі, подушки, килими, матраси для кішки - список можна продовжувати нескінченно. Про те, яку інфрачервону плівку краще вибрати, читайте в цій статті.


2. Алюмінієві мати

Ультратонкий нагрівальний кабель 1,6-2 мм, зафіксований з певним кроком на фольгованій основі. Дана модифікація кабельної підлоги використовується виключно під ламінатом для сухого монтажу.

Як монтується?

Мат укладається під ламінат за допомогою «сухого монтажу», тобто без цементної стяжки, клею. Нагрівальна конструкція кладеться на підкладку і накривається ламінатом.

Порівнюючи алюмінієві мати з ІЧ-плівкою, виділимо 3 переваги:

 • заземляющий екран по всій площі
 • відсутність ручних підключень (все зроблено на заводі)
 • висока стійкість до перегріву

Кімната з утановленим алюмінієвим матом під ламінат

Алюмінієві мати менш чутливі до перегріву через конструктивні особливості. Нагрівальний кабель має тефлонову високотемпературну ізоляцію, а двошарова фольга відводить тепло від нагрівача. На відміну від інфрачервоної плівки, тут електричні підключення зроблені на заводі, самостійно нічого приєднувати не потрібно. Втручання електрика знадобиться тільки для підключення терморегулятора.

алюмінієвий мат під ламінатом вигляд

Незважаючи на низьку товщину алюмінієвої фольги, тепло під ламінатною дошкою розподіляється рівномірно. Потужність виробів низька (80-150 Вт/м2), тому алюм. мати використовуються як додатковий підігрів , а не основне опалення.

Алюм. мат під ламінат на картонній підкладці
Алюм. мат під ламінат картонній підкладці
Алюм. мат під ламінат на лавсанової підкладці
Алюм. мат під ламінат на підкладці Polifoame
під ламінат Нагрівання алюмінієвого мату

Висновок:
Алюмінієві мати ідеально підходять для використання під ламінатом, як допоміжне джерело обігріву. Не рекомендується використовувати на лоджіях і балконах через низьку питому потужність.

Великою перевагою є наявність заземлення. Щільна фольга рівномірно розподіляє тепло, а температура плавлення таких виробів вище 200 °C. Рекомендуємо класти алюмінієві мати під ламінат в дитячі кімнати, т.к. они менее чувтсвительны к перегреву, а детских комнатах на полу может оказаться, что угодно.

Рекомендація! Щоб продовжити термін служби алюмінієвого мату, використовуйте підкладку на спіненій основі, таку ж, яка використовується в плівкових підлогах.


3. Ультратонкі одножильні мати

Тонкий кабельний мат EXTHERM ETL-200 - порівняно нова технологія. Заснована на використанні одножильного екранованого кабелю, який закріплений на клейкій капроновій сітці.

Конструкція дозволяє домогтися максимальної тонкості - товщина мата порівнянна з зубочисткою (всього 1,5 мм) . Ультратонкі мати відносяться до преміум-сегменту і виготовляються тільки на німецькому заводі Arak Waermtechik.

Їх потужність складає 200 Вт/м2, чого достатньо для обігріву холодних підлог на перших поверхах, над підвальними приміщеннями, лоджій, балконів. Монтується пристрій, як і алюмінієві мати - за допомогою «сухого монтажа» на підкладку.

Особливістю конструкції є одножильне виконання кабелю, тому мат має 2 проводи підключення - один на початку, інший в кінці. Це створює незручності при монтажі, тому що обидва дроти потрібно привести до терморегулятора. Однак дана незручніть компенсується довжиною живильніх кабелів - по 4 метри кожен.

Німецькі ультратонкі мати мають температуру плавлення зовнішньої оболонки 205 °С за рахунок якісної тефлоновим ізоляції - перегріти виріб практично неможливо , чого не скажеш про підлогове покриття. Так як і у випадку з ІЧ-плівкою, не рекомендуємоЬ укладати такі мати під меблями, може перегрітися сам ламінат.

Ультратонкий німецький мат під ламінат
Німецький ультратонкий мат під ламінат - монтаж
Німецький ультратонкий мат під ламінат 2
Німецький ультратонкий мат для ламінат

Висновок:
Ультратонкі мати з Німеччини - найефективніша, безпечна і довговічна технологія електричної теплої підлоги під ламінат сухого монтажу на сьогодні.

Переваг у такого рішення маса переваг: відсутність підйому по висоті (кабель товщиною 1.5 мм попросту вдавлюється в підкладку), наявність заземлення, потужність 200 Вт/м2 дозволяє прогріти самі холодні приміщення, відсутність ручних підключень, висока термічна стійкість, а відповідно пожежна безпека . Ці мати підходять для монтажу паркетної дошки на клей (жодна інша тепла підлога таким способом не монтується).

Єдиний недолік технології - ціна . У порівнянні з ІЧ-підлогою, вартість німецьких одножильних матів мінімум в 2 рази вище. Комплект інфрачервоного підлоги на 10 м2 обійдеться в 8983 грн, а комплект на базі ультратонких матів вартує 14395 грн.


4. КабельнА тепла підлога

Нагрівальні кабелі успішно використовуються при укладанні під кахель. Ця технологія сумісна і з ламінатом, головне - дотримати техніку безпеки і виконати монтаж правильно.

Кабель в стяжці під ламінатом

Як укладати?

Якщо використовуєте класичні нагрівальні кабелі товщиною від 7 мм, необхідно укласти нагрівальний кабель на чорнову підлогу з кроком 7,5-12 см, зверху залити конструкцію цементною стяжкою висотою 3-6 см.

Особливості технології

Вибираючи кабельний обігрів, враховуйте, що рівень підлоги підніметься на 3-6 см . Це важливо враховувати в приміщеннях з низькими стелями і встановленими дверима. При першому включенні через велику інертність цементного складу, така підлога буде розігріватися довго - до 24 годин (залежить від початкової температури цементу і товщини стяжки).

Інертність матеріалу стяжки є перевагою кабельної підлоги під ламінатом, так як тепло добре утримується. Однак пам'ятайте, чим товще стяжка - тим більше тепла втрачається в процесі теплопередачі.

Перевагою такого виду обігріву є: більш висока надійність, краща пожежна безпека і температурна стійкість теплої підлоги, проте недоліком являєся необхідність в заливанні стяжки ("мокрий монтаж ") з підйомом по висоті.

Щоб сильно не піднімати рівень підлоги, придивіться до широкого ряду тонких нагрівальних кабелів діаметром 2-4 мм, потужністю від 10 до 20 Вт/м.пог. Такі кабелі часто використовуються облаштуванні теплої підлоги під ламінат.

тонкий кабель під ламінат

Технологія і принцип нагріву тонкого кабелю залишаються такими ж, як у більш товстих пристроїв. Відмінність в тому, що до кабель з меншим діаметром заливаються НЕ цементом, а шаром самовирівнювальною суміші для теплої підлоги (наприклад, Ceresit 69). Це зменшує підйом по висоті рівня підлоги сумарно до 5-10 мм.

Зверніть увагу, щоб ще більше знизити підйом по висоті на практиці застосовується метод монтажу кабелю в штроби з подальшим заливанням шару рідкого цементу (приклади див. нижче в фото №5). Даний спосіб монтажу самий трудомісткий із-за необхідності нарізання штроб в цементі.


Що ще застосовується для обігріву ламінату?
Крім тонких кабелів можна також використовувати кабельні мати, который обычно укладывают под плитку. Если пол хорошо утеплен, выбирайте маты под ламинат потужність 150 Вт/м2, при поганому утепленні (або його відсутності) потрібні мати потужність 180 Вт/м2.

тонкий кабельний мат під ламінат

Як працювати з нагрівальними матами?
Ви купуєте чеський нагрівальний мат Fenix LDTS или более надежный немецкий мат Extherm ET-ECO 180 товщиною 3 мм. Розкладає по всьому периметру і виконуєте заливанням самовирівнюються розчину . Таким чином тепла кабельна підлога під ламінат піднімає рівень всього на 5-10 мм (додатково при розрахунках фінального підйому висоти підлоги, враховуйте товщину підкладки 2-3 мм і самого ламінату 6-8 мм). Розчину заливайте стільки, щоб повністю покрити їм кабель.

За такою ж технологією укладається тепла підлога під лінолеум. Заливка кабелю / мату і висихання рідкої суміші займає приблизно 24 години. Зверніть увагу, що заливка проводиться по всій площі кімнати.

Кабельний мат під заливку під ламінат
Процес затягування мату розчином для укладання ламінату
Нагрівання кабельної підлоги
Кабель під стяжку висотою 13 см
Монтаж кабелю в штроби под ламинат
Монтаж тонкого кабелю під заливку под ламинат

Висновок:
Для укладання товстих нагрівальних кабелів під ламінат буде потрібно підняти рівень підлоги мінімум на 3-6 см.

Якщо вибрати сучасні тонкі нагрівальні кабелі, підйом висоти підлоги складе 5-10 мм, що доречніше для квартир.

В обох випадках використовуйте мінімальну товщину підкладки 1,5-2 міліметра, щоб мінімізувати втрати тепла.

Недоліком технологій, є невисокий ККД нагріву, тому що частина тепла втрачається, проходячи через підкладку і цемент, а також необхідність заливання стяжки з підйомом по висоті.

Колосальна перевага кабелів і матів - висока пожежна і електрична безпека. Нагрівальний елемент розташований в негорючому середовищі, безпосередньо не контактує з покриттям підлоги, а також всі кабелі надійно заземлені суцільною оболонкою.


5. Водяна підлога

Сім'я на кухні з водяним теплою підлогою

Сумніватися нормально. Часто покупці питають «чи можна водяну тепла підлога під ламінат?».Ми відповідаємо - можна!

Експлуатація водяної підлоги під ламінатом не відрізняється від кабельних підлог (п.4), які монтуються під цемент. Відмінність лише в товщині стяжки . З водяним обігрівом вона складе більше 10 см.

Нагрівальний елемент тут – металопластикові труби, по яких циркулює рідкий теплоносій (наприклад, гаряча вода). Труби гріють стяжку, та передає тепло в підкладку і ламінат.

Практика показує, що ККД водяної підлоги під ламінатом на 20% нижче, ніж у підлог, встановлених за технологією "сухого монтажу".

Перевагою є відсутність перегріву ламінату під меблями . Вода циркулює по контуру, рівномірно розподіляючи температуру теплоносія, тому з водяною підлогою, укладеною під ламінат, можна ставити шафи і диван в будь-який кут кімнати, пересувати. Можливість пожежі або удару електричним струмом зведена до нуля.

Технології йдуть вперед. І в 2024 році можна придбати спеціальні складові конструкції (касети) для установки водяної підлоги під ламінат за допомогою сухого монтажу . Плюсом є монтаж без стяжки - труби теплої підлоги укладаються в складову конструкцію, зверху накриваються ламінатною дошкою. Приклади дивіться нижче.

водяна тепла підлога під ламінат
тепла підлога під ламінат водяна

Висновок:
На відміну від електричних аналогів, водяна підлога під ламінат характеризується більш низьким ККД, але високою безпекою. Рекомендується використовувати, як додаткове опалення та обігрів ніг виключно в приватних і заміських будинках.

Сучасні «касети швидкого монтажу» дозволяють укласти опалення без цементної стяжки, відразу під ламінат. Щоб водяна тепла підлога працювали, потрібен котел (газовий, електричний, проточний), розподільний блок (колектор) і ціла система обв'язки, які зазвичай займають окрему площу в будинку.

Вагомим недоліком є складність монтажу - потрібно виклик фахівця і професійні інструменти. Водяні системи потребують обслуговуванні і догляду. Вартість такого обладнання в рази вище будь-якого з типів електричної підлоги під ламінат.

Дізнайтеся вартість теплої підлоги за 30 секунд
Порівнюєте кілька варіантів? Пройдіть опитування і отримаєте миттєву вартість теплої підлоги і повну специфікацію
Отримати розрахунок

Рекомендації по вибору теплої підлоги під ламінат

Не переживайте, без освіти електрика можна розібратися, як вибрати теплу підлогу під ламінат і на які критерії спиратися. Для початку дайте відповідь на питання:

 • Тепла підлога потрібна, як основне або додаткове джерело опалення?
 • Який підйом рівня підлоги по висоті допустимий і чи можлива заливка цементу?
 • Якої товщини ламінату і підкладку будете використовувати?
 • Наскільки добре утеплена підлога і приміщення?
 • Є можливість підняти рівень підлоги від 1 до 6 см . Придивіться до кабельної теплої підлоги. Так ви отримаєте опалення з високою пожежною і електричною безпекою.

 • "Мокрий монтаж "- принципово не підходить . Вибирайте інфрачервону плівку потужністю 220 Вт, алюмінієвий мат або одножильний німецький мат, які укладаються під ламінат і мають максимальний ККД обігріву.

людина в синій формі рекомендує

Крім вартості конструкцій на етапі вибору теплої підлоги під ламінат порівняйте витрати на експлуатацію та її особливості. Наприклад, водяна підлога потребує щорічного обслуговуванні . У разі пошкодження знайти місце протікання проблематично - власникам доведеться повністю відключити теплу підлогу, ремонтувати її складно.

Електричні підлоги не потребують обслуговування . Маневрені в управлінні температурним режимом, володіють високим ККД - такі системи під ламінатом користуються великим попитом. Їх монтаж простіше.

Для отримання більш точної інформації по експлуатаційними характеристиками порівнюваного обладнання рекомендуємо звернутися до фахівця нашого магазину.

Підготовчі роботи перед укладанням

Ви визначилися з вибором типу теплої підлоги під ламінат. Саме час дізнатися, що потрібно підготувати перед процесом монтажу. Велика частина наших покупців вибирають інфрачервону плівку або алюмінієвий мат , тому розглянемо підготовчі етапи для цих технологій.

Вам необходимо:

 • Вирівняти поверхню
  Виглядання маяків, водопровідних труб, арматури та інших елементів над рівнем підлоги неприпустимі. Дрібні нерівності цементної стяжки можливі - позбавлятися від них необов'язково.
 • Передбачити місце установки терморегулятора
  Від точки, де встановлюватиметься терморегулятор, у напрямку до підлоги зробіть канал для протягання проводів, якими буде підключатися тепла підлога. Можна використовувати гофровану трубу з протяжкою або штробу в стіні.
 • Спланувати розміщення нагрівальних елементів, розрахувати їх потужність
  Уникайте ділянок підлоги, де буде розташована велика стаціонарна мебіль без опор або з ніжками висотою менше 5 см. Довжина однієї смуги інфрачервоної плівки не повинна перевищувати 8 метрів. На кожних 15 м2 теплої підлоги встановлюється один терморегулятор.
 • Вибрати якісну підкладку
  Важливим елементом в системі опалення під ламінат є теплоізоляційна підкладка. Приділіть увагу її підбору. Як вибрати підкладку для теплої підлоги під ламінатну дошку читайте тут

Схема, як укласти теплу підлогу під ламінат

Щоб облаштувати теплу підлогу під ламінат, укладіть теплоізоляційну підкладку товщиною 4-5 мм по всій площі приміщення, зверху - інфрачервону плівку (алюмінієвий мат). Скріпіть ці два шари монтажним термостійким скотчем.

На зображенні нижче показано схему, як укладати плівкову теплу підлогу під ламінат.

Якщо використовуєте плівкові пристрої в зонах з підвищеною вологістю, в дитячих кімнатах і приміщеннях, де зберігаються металоконструкції, обов'язково кладіть захисний заземлювальний шар E-DERO . Він монтується зверху на ІЧ-плівку і підключається до заземлювального проводу. Алюмінієвим матів шар E-DERO не потрібен.

Схема підключення ик-полу під ламінат

основа підлоги -
теплоізоляційна підкладка з тепловідбиваючим шаром -
інфрачервона плівка (або алюм. мат) -
заземляющий шар E-DERO (опціонально) -
ламінат -

шари матеріалів при укладанні під ламінат

На малюнку видно - встановити плівкову теплу підлогу під ламінат зможе людина без особливих навичок. Вам знадобляться інструменти: ножиці, рулетка, олівець, клемна викрутка, мультиметр, канцелярський ніж, плоскогубці.


Який ламінат краще вибрати для теплої підлоги?

Вибираючи тип опалення, враховуйте характеристики ламінату. У складі деяких моделей присутні формальдегіди, які під впливом температури вище 26-30 °C виділяються в атмосферу. Така властивість негативно позначиться на вашому здоров'ї.

Щоб правильно вибрати ламінат під підлогу, що обігрівається, звертайте увагу на супровідні документи до продукції. У них зазначено, чи дозволено монтувати теплу підлогу і яку саме.

Пам'ятайте, що надмірний перегрів ламінату приводить його в непридатність. Невірно підібране покриття служить набагато менше.

Розберемося по пунктам, який ламінат краще укладати на теплу підлогу.

1. Маркування

Ламінат повинен мати відповідне маркування , що дозволяє монтаж на теплу підлогу. На зображенні наведено приклади умовних позначень, які вказують, що матеріал перевірений і рекомендований до укладання спільно з системами електричного підлогового обігріву. Для водяних підлог використовується маркування під №6 на малюнку або напис H2O.

 • Знаки №1 и №2 на упаковці свідчать про гарну теплопровідність. Ламінат призначений для теплих підлог.
 • Знак №3 каже, що покриття витримує високу температуру.
 • Знаки №4 и №6 мають маркування Е0-Е4 і позначають різні класи, в залежності від вмісту в ламінаті вільних формальдегідів. Для теплої підлоги краще використовувати ламінату E1-E0. Покриття класу E0 практично не містить формальдегідів (це позначається і на вартості продукції). На практиці для теплої підлоги частіше купують вироби класу Е1.
умовні позначення на ламінаті для теплих підлог

2. Зносостійкість (твердість): клас 33-34

Даний параметр відповідає за стійкість покриття до стирання. Віддайте перевагу ламінату класу 33 або 34 - їх укладають в приміщеннях з високою прохідністю.

3. Товщина: 8 - 12 мм

Рекомендована товщина дощок 8-9 мм. Якщо покласти тонший ламінат, в процесі нагрівання він деформується. Хочете заощадити і встановити 6-міліметрову дошку? Слідкуйте за температурою нагріву - вона не повинна перевищувати 25 °C.

Мастер в синій формі покладає ламінат на теплу підлогу

Підводячи підсумок, відзначимо, чим же відрізняється ламінат для теплих підлог:

 • стійкістю до підвищених температур;
 • обмеженою товщиною в 8-9 міліметрів;
 • високим показником теплопровідності;
 • низькою емісією формальдегідів.

Вирішили купувати електричну теплу підлогу? Не кладіть поверх ламінату килими . Це може привести до перегріву самого ж ламінату.

Швидкий розрахунок вартості за 30 секунд
Дайте відповідь всього на 7 питань і отримаєте повну специфікацію за матеріалами
Пройти опитування

Укласти теплу підлогу на плитку. Чи можливо?

«Крижану» плиткову підлогу так і хочеться утеплити. Постає питання: чи можлива укладати ламінат зверху на плитку з прошарком між ними електричної підлоги?

Власників можна зрозуміти. Простіше укласти теплу підлога під ламінат на кахельну плитку, ніж демонтувати старе покриття. Обходиться дешевше і виконується швидше

Раніше про такі рішення не замислювалися, однак сьогодні нові технології (алюмінієві мати і інфрачервоні плівки) дозволяють зробити укладку ламінату зверху на плитку.

Важлива умова - відносно рівна плиткова поверхню. Якщо перепад висоти на 1м2 не перевищує 3-4 мм, сміливо приступайте до монтажу. В іншому випадку попередньо вирівняйте поверхню плиткової підлоги, заливши суміш, що самовирівнюється.

тепла підлога ламінат зверху на кахельної плитці
ламінат на кахельної плитці

На малюнках вище показано, як відбувається укладання теплої інфрачервоної підлоги під ламінат зверху на кахельну плитку. Спосіб реалізований в орендованому офісі, де практично відсутнє опалення. Було прийнято рішення локально обігріти робочі місця співробітників - ламінат поклали зонами 2 х 3 метри прямо на кахель. Для теплої підлоги обрана інфрачервона плівка потужністю 220 Вт/м2.

На фотографії ІЧ-плівки не видно - вона розташована з відступом 25 см від краю. Чітко видно теплоізоляційну підкладку, ламінат і стару плитку. Торці ламінатної дошки на фінішному етапі були закриті металевим плінтусом.

Тепла підлога псує ламінат. Правда чи міф?

Відповімо відразу: іноді тепла підлога псує ламінат, але йому можна продовжити термін служби або мінімізувати збитки. У рідкісних випадках псування відбувається через некоректну настройки теплої підлоги, а саме - невірним налаштування регулятора, що викликає перегрів. Найчастіше псування ламінату відбувається через теплозапіранія, коли зверху на обігріваєму ділянку підлоги ставляться предмети, що погано проводять тепло (дивани, подушки, і т.д.)

Дошка ламінату на інфрачервоної плівці

Під впливом температур, що перевищують допустимі норми, матеріал розширюється і зазори (щілини) між дошкою збільшуються. У цей час людина продовжує ходити по покриттю, дошка починає «гуляти» і скрипіти. За один сезон ламінат приходить в непридатність.

При правильному налаштуванні терморегулятора і грамотно підібраній потужності теплої підлоги , навіть дешевий ламінат прослужить 5-10 років. Підбирайте і монтують матеріали розумно, щоб не стикатися з передчасним зносом, дефектами.

Висновок: тепла підлога не погіршує ситуацію, якщо все зроблено відповідно і за правилами


Як налаштувати теплу підлога, щоб не зіпсувати ламінат?

Всетаки вирішили організувати теплу підлогу під ламінатом? Подумайте про те, як будете регулювати температуру нагрівання. В ідеалі придбати програмований терморегулятор з двома температурними датчиками (по повітрю і по підлозі). Важливо розмістити виносноні датчик температури в безпосередній близькості до ламинатної дошки (не в гофротрубці, як це роблять в теплій підлозі під плитку), щоб показники температури були точнішими.

Відзначимо: не у всіх видів електричних підлог є можливість розмістити таким чином температурний датчик.

Тому оптимальним варіантом під ламінат стануть плівкові і кабельні підлоги. У таких моделях передбачена можливість закріпити температурний датчик в безпосередній близькості до дошки, що допомагає краще контролювати температуру нагрівання.

Датчики під ламінатом

Це цікаво: в плівкових підлогах під ламінатом, професіонали заводять відразу два датчика: основний і резервний.

 • Щоб не допустити перегріву ламінату, обмежте максимальну температуру на виносному датчику на рівні 35 °С.


Як продовжити життя ламінату?

Повністю виключити перегрів реально.
Достатньо вибрати нагрівач зниженої потужності.

Якщо встановити під ламінат інфрачервону плівку або алюмінієвий мат потужністю 150 Вт /м2 , максимальна температура нагріву складе 30-35 градусів незалежно від показника виставленого на регуляторі. При потужності елементів 120 Вт/м2 температура не підніметься вище 30 °С.


Низька електрична потужність має зворотну сторону - більш слабкий обігрів , враховуйте це.


Не ставте на теплу підлогу меблі без ніжок або з висотою ніжок менше 5 см, не використовуйте килими, не накривайте теплу підлогу матрацами, подушками - і тоді з 100% впевненістю з Вашим ламінатом нічого не трапитися.

Це цікаво: влітку, через вікно ламінат нагреват до температури вище 50 градусів, при цьому з ним нічого не відбувається. У той же час Ви можете зіткнутися з продавцями ламінату, які будуть стверджувати, що нагрів ламінату теплою підлогою вище 27 градусів приведе його в непридатність.

ВИСНОВКИ

Якщо Ви вибираєте не дорогий тип обігріву з максимальною еффетіностью - використовуйте плівкову теплу підлогу під ламінат.

Якщо ви готові до покупки, але не хочете самий бюджетний варіант - ваш вибір алюмінієві мати.

Для тих, хто економить свій час і не бажає розбиратися в тонкощах всіх типів підлог - німецькі одножильні мати - найнадійніший, ефективний і безпечний тип теплої підлоги під ламінат, але при цьому - і найдорожчий.

В разі якщо для Вас важливий баланс між пожежної та електричної безпекою, між температурної стійкістю і довговічністю, між ціною і якістю - рекомендуємо проконсультуватися у наших фахівців. Використовуючи наш накопичений досвід, ми підберемо тип обігріву під ваші потреби.


получить консультацию
Залишились питання?
Отримайте безкоштовну консультацію від спеціаліста магазину
Отримати консультацію

Оцініть статтю:
(Голосів: 12, Рейтинг: 4.06)
4.06
12

 • Комментарі
Загрузка комментариев...

Товар добавлен в корзину
Итого:
Купить в один клик
 
Заполните данные для заказа
Ваш заказ принят!
Мы свяжемся с Вами в ближайшее время,
благодрим за покупку.
Закрыть окно
Запросить стоимость товара
Заполните данные для запроса цены
Запросить цену Запросить цену