Проживаючи в квартирі або котеджі, будь-якій людині хочеться затишку у власному житлі І комфортна температура у всіх кімнатах є головним таким показником. Це відноситься і до поверхні підлоги, адже коли вона прохолодна, виникає почуття дискомфорту.

Однак сьогодні кінцевому користувачеві до вибору доступна безліч видів теплої підлоги, наприклад: водяні, електричні, інфрачервоні, карбонові. І тут практично кожен задається очевидним питанням. підлога найекономічніша»

яка тепла підлога найекономічніша

Підлога з підігрівом не є новинкою останніх років. Систему підгріву поверхні підлоги застосовували ще в Древньому Римі для обігріву бані. В каменій підлозі по спеціально зроблених каналах, проходило нагріте повітря. Таке повітря зігрівало кам'яні плити, проходячи каналами під впливом сили тяги. До ХХ століття це був єдиний теплоносій,

який використовували як систему обігріву. Коли з'явилися насоси, то почали використовувати нагріту воду, як новий теплоносій. З 50-х років минулого століття стала відносно дешева електроенергія і система підігріву розділилася на водяну і електричну (застосовуються плівки, нагрівальні кабелі).

що вигідніше тепла підлога або батареї?

Пристрій «тепла підлога» виявився набагато зручнішим і вигіднішим, ніж звичайні батареї, адже вся площа підлоги виступає як опалювальний прилад і нагрівання повітря в приміщенні відбувається рівномірно по всій площі. Температура в кімнаті розподіляється комфортно, знизу вгору.


Якщо приватний будинок опалюється традиційними способами, тобто радіаторами, батареями, конвекторами, ці прилади встановлюються або під підвіконнями, або вздовж стіни. Тепло від обігрівача створює конвекційний рух повітря і теплі потоки піднімаються вгору віддаючи тепло, а холодне повітря опускають униз.

  Виходить наступний температурний розподіл: під стелею повітря нагріте до 28-30 градусів, на рівні голови - 24-25 градусів, а ступнями ми наступаємо на поверхню прогріту до 18 градусів.

тепла підлога та батареї принцип нагрівання

У разі підлогового опалення ходимо ми по поверхні підлоги з температурою 26-28 градуси, а у висоту приблизно через кожен один метр температура знижується на 2 градуси і в районі голови зазвичай становить 20-22 градусів. Саме таким чином розподіляється тепле повітря при підігріві що є найбільш економічним варіантом.


Порівнюючи дві системи бачимо, що тепла підлога вигідніша за батареї за рахунок набагато більшої площі тепловіддачі. Температура самої поверхні на 5-7 градуси тільки вище, ніж температура в кімнаті. Звичайно, тепла підлога вигідніша за батареї тільки якщо є можливість встановити її мінімум на 60% від загальної площі кімнати, в іншому випадку, при великій кількості меблів, батареї можуть виявитися єдиним економічно вигідним варіантом для опалення.

Розглянемо переваги та вигоди теплої підлоги перед батареями

  • Поверхні батарей, що нагріваються до 50-75 градусів вступають у контакт з повітрям у кімнаті. Від цього виникають конвективні потоки теплого повітря, які всі мікрочастинки пилу з підлоги піднімають у висоту. Це негативно позначається на людей, які хворіють на алергію або на астму. В «теплій підлозі» потоки теплого повітря рухаються поступово, в результаті немає інтенсивної циркуляції пилу по кімнаті.
  • При радіаторному опаленні часта проблема – це пересушене повітря. У районі стелі збирається надлишок теплого повітря, яке знижує нормальну вологість у кімнаті до мінімальних показників: 15-20%. Це згубно позначається людях, що перебувають в кімнаті, на рослинах, на дерев'яних меблях, підлоговому покритті. Використання «теплої підлоги» таких проблем не створює. Якщо вологість зменшується, то дуже незначно.
  • Використання опалення підлоги дозволяє дизайнерам встановлювати меблі та інші предмети інтер'єру в тих місцях, де зручно, а не там де хочеться приховати батарею. А якщо ще батаєрії закриваються меблями, то користі від них взагалі щонайменше.
  • За твердженнями експертів, встановлені в підлозі опалювальні пристрої прослужать дуже довго, аж до закінчення терміну експлуатації самої будівлі і обслуговувати їх немає необхідності на відміну від батарей, які потрібно періодично обслуговувати (злив, прочищення, мастило, фарбування, тощо)

Яка тепла підлога економічніша: водяна або електрична?

Бажаючі встановити, як обігрів підлогове опалення часто задаються дилемою:

"Яка тепла підлога ефективніша: водяна або електрична?"

У водянії теплій підлозі до теплоносіїв відноситься гаряча вода (або спеціальна незамерзаюча рідина).
Трубопровід монтується в стяжку для підлоги. Тепло розподіляється рівномірно по всій площі, холодних ділянок немає. При електричному опаленні приміщення нагрівається нагрівальним кабелем, або інфрачервоною плівкою. Монтують їх у стяжку або в тнкий шар клею для плитки.

Нагрівання поверхні під час встановлення плівкових підлог здійснюється інфрачервоними променями, які гріють ламінат.

найекономічно вигідніша тепла підлога

Ключовим показником ефективності (ККД) електричної підлоги перед водяною є відсутність теплоносія та відсутність товстого шару цементної стяжки.

Електрична енергія перетворюється на теплову і відразу передається в кімнату, через підлогове покриття минаючи такі процеси, як нагрів, транспортування та теплопередача теплоносія, які мають місце бути у водяній теплій підлозі.

Тому можна однозначно стверджувати, що водяна тепла підлога менш вигідна ніж електрична особливо за умови використання в якості активного елемента – електричного котла.

Використовуючи в якості нагрівача газовий котел, за тарифами 2021- 2024 років водяна підлога по економічності приблизно однакова з електричнию, однак пам'ятайте, що крім витрати електроенергії, варто також враховувати витрати на щорічне обслуговування, які в електричні підлозі просто - відсутні, на відміну від водяної.

яка тепла підлога економічніша інфрачервона або кабельна?

Порівнюючи суто електричні види теплої підлоги, також виникає питання, яка з них економічніша.

Споживачі часто цікавляться: чому кабельну теплу підлогу не називають інфрачервоною? Адже в теорії можна вважати інфрачервоним випромінювачем будь-який нагрітий предмет, наприклад тіж радіатори, конвектори. Вся справа в тому, що теплопередача у цих обігрівачів шляхом інфрачервоного випромінювання має низькі показники.

яка тепла підлога економічніша інфрачервона або кабельна

У плівковій підлозі площа випромінювання тепла велика, а нагрівання термоплівки незначне, тому її відносять до інфрачервоної. Інфрачервоне випромінювання гріє підлогу, яка у свою чергу передає тепло в повітря.

У кабелю зовнішня поверхня маленька, але в системі підлогового опалення його використовують досить часто. ККД у кабелю та плівки високий, до 98% і немає значної різниці, чим буде нагріта поверхня: інфрачервоною плівкою або нагрівальним кабелем, адже саме нагріте підлогове покриття являється випромінювачем інфрачервоних хвиль.

Однак експерти вважають, що інфрачервона підлога більш економічна, ніж кабельна.

Це твердження неодноразово доведено на практиці. Хоча ККД перетворення електрики в тепло в ІЧ-плівки та нагрівального кабелю приблизно однаковий, ефективність та швидкість прогріву підлогового покриття у цих систем – різні.

Інфрачервона тепла підлога за тієї ж питомої потужності, що й кабельна прогріває квадратний метр підлогового покриття швидше. За рахунок цього така тепла підлога економить електроенергію в порівнянні з кабельним обігрівом
Реальна економія складає близько 20%.

У добре утеплених будинках, середнє споживання електрики плівковою підлогою становить 40-60 Вт/м2, при використанні її в якості джерела эдиного опалення та 10-30 Вт/м2 при використанні підлогового опалення, як додаткового обігріву.

Інфрачервона підлога вважається найбільш економічною також завдяки тому, що укладається вона безпосередньо під ламінат (лінолеум) Працюючи, такій системі не потрібно прогрівати шар плиткового клею або цементного розчину, як це відбувається при використанні кабельної теплої підлоги.

Висновок: найвигідніша тепла підлога серед електричних видів – це інфрачервона. Велика площа теплопередачі та висока випромінююча теплова складова перевищує за параметрами економії кабельну підлогу порядку на 20%. Однак недоліком плівкової підлоги є те , що у приміщеннях з підвищеною вологістю (сан вузли, ванні та ін.) її застосовувати – не рекомендується виробником!

Переваги інфрачервоної теплої підлоги

Плівковий обігрів встановлюється під такі покриття: лінолеум, паркет, ламінат, ковролін. Якщо говорити про переваги плівкових підлог для цих покриттів, то вони такі:

  1. Швидкість нагрівання: вихід на вказану температуру займає від 5-20 хвилин.
  2. Рівномірність нагрівання: рівномірне нагрівання оберігає покриття з паркету та ламінату.
  3. Економічність: товщина плівки мінімальна, це дозволяє задану температуру утримувати за рахунок створення найменш інерційної системи обігріву. Споживання електрики мінімізується за рахунок установки терморегулятора.
  4. Нескладна установка: навіть не фахівець зможе встановити систему, багато часу цей процес не займає.
  5. Використання плівкового опалення дозволяє встановити його на будь-яку поверхню: горизонтальну, похилу, вертикальну та обігріти її.
  6. Безпека: тепла підлога комфортна, немає різних вібрацій, шуму, не підімає пил.

Тому, прийшовши в холодну кімнату, довго чекати потепління не доведеться. Більшість клієнтів, які придбали плівковe підлоги з підігрівом вважають, що кімната після встановлення опалення підлоги стала набагато затишніше.

Відгуки клієнтів, які встановили інфрачервонe підлогe свідчать про одне: сама економічна тепла підлога під ламінат – це плівкова. І пов'язано це в першу чергу з тим, що плівка гріє відразу підлогове покриття та кімнату, минаючи цикли нагріву цементної стяжки і минаючи теплову перешкоду у вигляді підкладки для ламінату, як це відбувається в кабельних та водяних підлогах з підігрівом.

Докладніше про те, як укладається плівкова підлога під ламінат читайте тут.

Навести приклад точних чисел того, скільки електрики споживатиме електрична підлога досить важко. Середні показники електроспоживання можна переглянути у цій статті, вибравши свої параметри приміщення.

Яка тепла підлога під плитку найекономічніша?

Найефективніша тепла підлога під плитку – це інфрачервона тепла підлога
Однак через технічні обмеження, пов'язані з забороною монтажу таких підлог у приміщеннях з підвищеною вологістю, а також з необхідним рівнем знань та компетентністю монтажника плівкова підлога під плитку не знайшла широкого поширення серед простих споживачів в Україні.

Тому найефективнішим варіантом теплої підлоги під плитку - сьогодні залишається кабельна тепла підлога.
економічна тепла підлога під плитку

Порівнюючи кабельні мати під плитковий клей та нагрівальні кабелі під стяжку варто відзначити більш високу економічність роботи саме тонких кабельних матів. Пов'язано це все з тією ж цементною стяжкою, яку не потрібно додатково весь час прогрівати.

З іншого боку, кабельні підлоги під шаром цементу (заввишки від 3 до 6 см) мають високу теплову інерцію, і хоча така тепла підлога менш економічна, при зникненні напруги в мережі вона буде набагато довше охолоджуватись і віддавати тепло в приміщення, ніж тонкий кабель під плиткою або інфрачервона підлога під ламінатом.

ВИСНОВКИ

Інфрачервона підлога – це сучасна тепла електрична економна підлога яка легко монтується під легкі покриття для підлоги (ламінат, лінолеум, ковролін) однак має серйозні недоліки при монтажі під плитку. Економія використання такої системи складає близько 20% порівняно з аналогами.

Кабельна тепла підлога - найефективніша тепла підлога під плитку. Наявність заземлюючого екрану та герметичної оболонки по всій довжині нагрівального кабелю робить його лідером серед побудови теплих підлог під плитку. Порівнюючи кабельну підлогу під стяжку і нагрівальний тонкий мат під плитку, останній є більш економічним, однак і дорожчим (різниця в ціні близько 25-30%)