Сьогодні інфрачервона плівка є серйозним конкурентом серед класичних типів електричної теплої підлоги. Така система має низку переваг, хоча й не позбавлена незначних недоліків. Що таке інфрачервона плівка, як вона працює і як правильно її вибирати читайте у цій статті.

Грунтуючись на зворотному зв'язку покупців протягом останніх 5 років однозначно можна стверджувати, що переваг в інфрачервоної плівки більше, ніж недоліків.

+ Переваги (плюси) інфрачервоної плівки

  • Порівняно низька ціна;
  • Простота та швидкість монтажу без потреби у спец. інструменті;
  • Широка лінійка типорозмірів нагрівальної плівки (30, 40, 50, 60, 80, 100 см);
  • Низьке енергоспоживання та швидкий розігрів;
  • Відсутність необхідності заливати цементну стяжку, «сухий монтаж прямо під ламінат»;
  • Відсутність підйому висоти рівня підлоги, бо товщина ІЧ-плівки всього 0.4 мм;
  • Висока ремонтопридатність;
  • Не шкідлива для здоров'я (докладніше тут).
плюси та мінуси нагрівальної плівки

В інтернеті багато інформації про плюси та мінуси плівкової інфрачервоної підлоги від різних сайтів-продавців. Аналізуючи результати з першої сторінки пошукової видачі Google хочеться відзначити, що не скрізь подається достовірна інформація.

Наприклад, на деяких джерелах зазначено, що мінусом нагрівальної плівки є значне споживання електроенергії – це не відповідає дійсності, оскільки через надзвичайно низьку інертність інфрачервона підлога розігріває ламінат за лічені хвилини при цьому споживає енергії набагато менше ніж будь-яка кабельна підлога.

Мінуси інфрачервоної підлоги

  • Відсутність штатного заземлення. Саме собою заземлення ніяк не впливає на обігрів, але за правилами безпеки – повинно бути;
  • Висока чутливість до перегріву, тому суворо не рекомендується укладати іч-плівку під меблі;
  • У порівнянні з кабельною підлогою – нижча пожежна та електрична безпека;
  • Інфрачервона плівка не сумісна з вологими приміщеннями;
  • Виходячи з попереднього пункту – забороняється укладання під плитку.
переваги та недоліки інфрачервоної плівки

Бачимо, що незважаючи на значний ряд переваг, мінуси в інфрачервоної плівки також присутні. Неможливість монтажу під плитку – скоріше не мінус, а заборона самого виробника. Нагрівальна плівка просто не призначена для цього по своїй конструкції.

Більш вираженим та чутливим недоліком нагрівальної плівки є її висока чутливість до перегріву. Справа в тому, що іч-плівка виконана з поліетилену.

Температура плавлення та деформації поліетилену значно нижча ніж ізоляція у нагрівальних кабелів. Саме тому фахівці не рекомендують купувати дешеву нагрівальну плівку з прозорого поліетилену, а віддавати переваги плівкам з молочного поліетилену (Milk) – у такої інфрачервоної плівки вища температура деформації, термін служби та відповідно термін гарантії (бренди Heat Plus, Hot-Film).

меблі, котрі можна ставити на інфрачервону плівку

Через вище описаний недолік не рекомендується укладати нагрівальну плівку під стаціонарні меблі з висотою ніжок менше 3 сантиметрів, а також накривати зону теплої інфрачервоної підлоги товстими килимами з поганою теплопровідністю або складати на інфрачервону підлогу різні предмети, які погано проводять тепло (будівельні матеріали, матраци, ковдри, підстилки для тварин та інше).

Дуже рекомендуємо перед покупкою нагрівальної плівки, скласти орієнтовний план розташування меблів та інфрачервоної плівки (див. приклад плану). При дотриманні всіх рекомендацій від виробника інфрачервона підлога нічим не поступається за надійністю та довговічністю кабельним аналогам, а за енергоефективністю взагалі їх обходить.

Наші експерти можуть допомогти з розкладкою інфрачервоної плівки, якщо Ви надішлете фото плану квартири з меблями. Це безкоштовно і ні до чого Вас не зобов'язує.

Надіслати план на прорахунок