Як показує практика останніх років нам дуже приємно використовувати свій балкон не в якості складу іграшок, велосипедів або ж як комору для консервацій, а як майданчик для відпочинку або комфортного робочого місця. Погодьтеся, завжди приємно посидіти з чашкою кави в морозний зимовий вечір перед панорамним вікном на балконі , а якщо площа дозволяє, то іноді і позайматися там спортом.

Але без комфортного опалення на балконі про реалізацію цих ідей варто забути. Самий ефективним опаленням вважається електрична тепла підлога на балконі , в не залежності яке підлогове покриття буде укладено.

електричний тепла підлога на балкон - лоджія

За замовчуванням, всі лоджії вважаються приміщенням з підвищеними тепловтратами, тому до вибору теплої підлоги на балкон потрібно поставитися з високою відповідальністю, тому що неправильно обраний тип теплої підлоги і її потужності можуть призвести до нездатності підлогового опалення обігріти балкон.

Особливості утеплення підлоги на балконі

По суті, балкон не сильно відрізняється від інших приміщень, в яких можна монтувати систему теплої підлоги . Єдиний момент, на який особливо варто звернути увагу - теплоізоляція , адже балкон це приміщення де мають місце бути підвищені тепловтрати , навіть якщо він і добре утеплений.

Пов'язано це з тим, що часто балкони мають високий коефіцієнт скління, а також велику кількість зовнішніх стін (стіни, підлога, стеля), що виходять на вулицю.

Наша порада: якщо ви не хочете переплачувати зайвого за електроенергію, то теплоізоляції підлоги, стін і стелі Вам потрібно приділити особливу увагу, адже якщо приміщення балкона буде швидко втрачати тепло, то знадобиться висока теплова потужність теплої підлоги, а відповідно і більше електроенергії, щоб її прогріти до комфортної температури.

Якщо ж ви вже остаточно вирішили, що Ваш балкон повинен бути теплим - рекомендуємо встановити якісні енергозберігаючі склопакети, тому що через вікна втрачається в 2.5 рази більше тепла ніж через стінові огороджувальні конструкції.

Щоб максимально ефективно використовувати електричну теплу підлогу на балконі, вибирайте її потужність в межах 200 – 250 Вт/м2.

Яку електричну підлогу краще вибрати на балкон?

Яку теплу підлога вибрати на балкон ? Цим питання задається ледь не кожен, хто зіткнувся з цим завданням.

Сьогодні підігрів підлоги балкона можна забезпечити за допомогою наступних систем:


КОРОТКО ПО КОЖНОМУ ВИДУ


1. Нагрівальні електричні мати на балкон


Це кабель закріплений на спеціальній капронової сітки з фіксованим "кроком укладання". Якщо Ви вирішили самостійно зробити підлогове опалення на балконі, то мати у вас не викличуть абсолютно ніяких труднощів.

У більшості випадків електричні кабельні мати на балкон укладаються під плитку. Товщина мати складає від 3 до 5 мм, в залежності від виробника, тому такий тип монтажу не сприяє підняття рівня підлоги по висоті.

електричний нагрівальний мат на балкон - фото

Однак якщо ви вирішили застосувати ламінат або лінолеум - такий тип теплої підлоги на балкон вам також підійде.
Технологія монтажу буде виглядає наступним чином:

  1. - Укладається нагрівальний мат і температурний датчик;
  2. - Заливаэться самовирівнювальною рідка суміш для теплої підлоги до рівня поки кабельний мат повністю не покриється (приблизно 5 мм);
  3. - Виконується укладання підлогового покриття. Зверніть увагу, якщо ви вибираєте в якості підлогового покриття - ламінат , то необхідно використовувати спеціальну перфоровану підкладку , щоб мінімізувати теплові втрати.

2. Інфрачервона плівкова тепла підлога на балкон


Головний плюс плівкової підлоги - товщина системи всього в 4.5 мм разом з теплоізолюючою підкладкою. Якщо немає можливості піднімати рівень підлоги на балконі , то це ідеальний варіант. Плівку можна також змонтувати під ковроліном, лінолеумом або ламінатом без стяжки і інших витратних робіт.

Простота і швидкість монтажу робить плівкову підлогу на балконі дуже привабливою технологією для споживачів на сьогодні.

інфрачервона тепла підлога на балкон - фото

Крім простоти монтажу, інфрачервона підлога має ряд ключових переваг перед електричними матами, наприклад:

  • більш висока площа теплопередачі, відповідно вищий ККД нагріву і нижче споживання;
  • можливість встановити інфрачервону плівку безпосередньо під підлогове покриття і не прогрівати додатково цементну стяжку;
  • швидке нагрівання і можливість гнучкого управління температурним режимом;
  • можливість монтажу теплої підлоги на стіну балкона (див. фото ниже в Історіях).
плівковий тепла підлога на балконі - фото

Плівкова інфрачервона підлога на балконі стала вибором наших клієнтів в минулому році і тенденція цього виду підлогового обігріву далі зростає. За великим рахунком пов'язано це і з тим, що плівкові підлоги мають порівняно невисоку ціну, високі показники економічності роботи і просту технологію укладання, котра не вимагає спеціальних навичок і спеціального інструменту.

3. Нагрівальний кабель в стяжку


Надійний і недорогий варіант, який вибирають найчастіше там, де планується додаткова заливка цементу . Кабелі дешевше ніж нагрівальні мати, але сам монтаж вимагає деяких спеціальних навичок. Якщо висота рівня підлоги не є важливим фактором при виборі підігріву підлоги на балконі, то нагрівальний кабель - саме те, що Вам потрібно.

Дуже важливо при виборі кабельної підлоги правильно розрахувати потужність кабелю і його крок укладання . Адже недостатня «електрична - теплова» потужність не зможе обігріти Ваш балкон при великих морозах.

тепла підлога гріючий кабель на балконі - фото

РЕКОМЕНДУЄМО: Вибирайте нагрівальний кабель в стяжку питомою потужністю 20 Вт / шт і укладайте його з кроком 10 або 7.5 см . Така конфігурація дасть Вам теплу підлогу на балконі потужністю 200 - 250 Вт / м.кв., Чого буде достатньо для обігріву приміщення і площини підлоги при будь-яких заморозках на вулиці і при будь-якому ступеню утеплення.

Також великою перевагою кабельної підлоги в стяжці є наявність на ринку великої кількості виробників, завдяки чому можна підібрати собі варіант відштовхуючись від будь-якого бюджету.

 

Важливим фактором є вибір терморегулятора на балкон . Терморегулятор - це пристрій, яким Ви будете контролювати роботу інфрачервоної теплої підлоги , без нього неможлива робота системи обігріву при облаштуванні будь-якого приміщення теплою підлогою. Виробників і моделей терморегуляторів на ринку досить багато.

Якщо Ви плануєте використовувати теплу підлогу на балконі в якості основного опалення, ми рекомендуємо вибрати терморегулятор з виносним і вбудованим датчиком температури, який буде зчитувати температуру повітря і підлоги одночасно. Таким чином Ви зможете контролювати температуру не тільки підлоги, а й клімат в приміщенні. Якщо ж завдання стоїть підігріти плитку або ламінат і не використовувати систему як опалення, то Вам підійде самий бюджетний варіант - механічний терморегулятор.

Монтаж теплої підлоги на балконі своїми руками може виконати кожен, уважно вивчивши інструкцію, що поставляєтьсяв комлекті з обладнанням. Але ми все-таки рекомендуємо звернутися до фахівців, особливо якщо ваш вибір зупинився на інфрачервоній теплій підлозі.

Споживання електрики теплою підлогою на балконі

Тепла електрична підлога на балконі не буде споживати дуже багато електроенергії, якщо використовувати програмовані регулятори температури. У більшості випадків площа балкона становить від 4 до 8 м.кв. Час нагріву системи - 10-60 хвилин, в залежності від виду теплої підлоги . Через те, що площа балкона куди менше, ніж інших приміщень, нагріти повітря в ньому можна куди швидше, ніж в спальній або інший великій кімнаті.

ВИСНОВОК:

Вибираючи теплу підлогу на балкон , визначте, чи будуть будівельники ще заливати там цементну стяжку. Якщо заливка буде мати місце - укладіть утеплювач (техноплекс 3-5 см) і вибирайте в якості теплої підлоги нагрівальний кабель.

Якщо стяжка вже готова і в якості підлогового покриття планується плитка - вибирайте нагрівальний кабельний мат.

І в разі якщо стяжка готова, а в якості підлогового покриття планується ламінат або лінолеум - радимо вибирати інфрачервону теплу підлогу на балкон.

Залишилися питання по технології укладання? Або ви хочете купити повний комплект теплої підлоги на балкон , звертайтеся до наших фахівців за телефонами вказаними на сайті.