Особливості монтажу кабельної теплої підлоги
У даній статті представлені основні моменти того, як слід укладати кабельну теплу підлогу, що б вона прослужила весь заявлений термін роботи, на що варто звертати увагу і чого не в якому разі не варто допускати. Розберемо основні схеми укладання гріючих кабелів.
Види гріючих кабелів
На сьогодні кабельна тепла підлога в більшості випадків встановлється під плитку. Пов'язано це з тим, що дане обладнане призначене для роботи в клейових або піщано-цементних сумішах.
Сьогодні споживачеві доступні такі види гріючих кабельних підлог:
- нагрівальний кабель в рулоні:
- тонкій кабель під плитку (діаметром до 4 мм);
- стандартний кабель під стяжку (діаметром від 4 до 9 мм);
- нагрівальний кабель на сітці:
- кабельний мат під плитку;
- універсальний кабельний мат.
Вибір типу нагрівача залежить від технічно умов монтажу.
Так нагрівальні кабелі, які призначені для укладки під стяжку вимагають заливки цементу зверху, - товщиною від 3 до 8 см.
Спеціальні тонкі кабелю і кабельні мати укладаються безпосередньо в плитковий клей, перед монтажем плитки.
Про те, як вибрати кабельну теплу підлогу поговоримо в наступній статті.
- Звертаємо вашу увагу, що спосіб монтажу і схема укладання нагрівального кабелю, в незалежності від його типу, будь-тотонкий кабель під плитку або стандартний кабель під стяжку - абсолютно ідентичні.
Перед тим, як перейти до розгляду схем укладання кабельної підлоги варто відзначити, що нагрівальні кабелі бувають :
- одножильні - призначені для промислових, вуличних, складських і не житлових приміщень;
- двожильні - призначені для житлових приміщень.
Забігаючи наперед, варто підкреслити, що процес укладання одножильних нагрівальних кабелів трохи складніше, ніж двожильних.
Спільною особливістю в схемах укладання всіх типів ел. теплих підлог, починаючи інфрачервоними, закінчуючи кабельними, є необхідність передчасного підготування плану розміщення теплої підлоги, за вирахуванням площі, яка буде знаходитися під великими габаритними меблями.
Схема укладання одножильних кабельних підлог
На малюнку представлена схема укладання одножильної кабельної підлоги.
Зверніть увагу на розташування з'єднувальних муфт, нижче від терморегулятора. Кабельна муфта - це заводське (або ручне) з'єднання живильного шнура 220 В з нагрівальними жилами кабелю.
Всі одножильні кабелі, обладнані двома сполучними муфтами, тому щоб дроти почали грітися на один з їх кінців прикладається фаза (220 В), а на інший нуль.
Основна специфіка і складність укладання одножильних кабелів полягає в тому, що після розкладки кабелю на підлозі, обидва живлячі дроти повинні бути зведені в одну точку до терморегулятора.
У зв'язку з цим, досвідчені монтажники не фіксують кабель на монтажній кабельній стрічці до тих пір, поки повністю не розкладуть дроти в приміщенні і не зведуть обидва живлять кінці до терморегулятора.
Зверніть увагу! Подовжувати або вкорочувати кабель - забороняється виробником. В противному випадку виробник не несе гарантію за безпечну і надійну роботу виробу.
Зведення двох живлячих дротів одножильного кабелю в одну точку, також ускладнюється тим, що в процесі розкладки кабелю по підлозі Вам необхідно сурово дотримуватися обраного крок укладання. Про те, як розрахувати довжину і вибрати правильний крок укладання читайте тут.
Фіксація кабелю на підлозі здійснюється за допомогою монтажної металевої або полімерної кабельної стрічки, спеціальною клейкою двосторонньої стрічки або за допомогою склосітки і затяжних хомутів.Приклади дивіться нижче
Схема укладання двожильних нагрівальних кабелів
Двожильні кабельні підлоги більш поширені в силу їх більш простого монтажу і більш високої безпеки.
Основна перевага в плані монтажу, перед одножильними виробами - це наявність одного живильного шнура, тобто в процесі розкладки ви не прив'язані до другого кінця кабелю.
Процес розкладки виробу на підлозі починається від місця установки терморегулятора, і закінчується - там, де виходить по факту.
Двожильні кабелі для теплої підлоги також мають дві муфти, перехідну і кінцеву, проте живлення на кабель подається через один шнур.
Увага!
Після розкладки і фіксації нагрівального елементу, обов'язково замалюйте схему укладання кабелю, що гріє на спеціальній сторінці технічного паспорта виробу.
На замальовці вкажіть місце розташування з'єднувальних муфт.
Це потрібно для того, що б у разі поломки спростити процес виявлення місця пошкодження і ремонту вироби.
Пам'ятайте, у кабельної теплої підлоги, перехідна муфта є «ахіллесовою п'ятою», найчастіше несправності теплої підлоги пов'язані саме з нею.
Тому в процесі вибору теплої підлоги, рекомендуємо звернути увагу на сучасну безмуфтову кабельну підлогу від Hemstedt або Nexans.
Всі муфти повинні бути розташовані в підлозі під шаром плиткового клею або цементного розчину.
Часто буває так, що на великих площах теплої підлоги, однії секції нагрівального кабелю недостатньо. У таких випадках застосовується кілька секцій, підключених паралельно.
Про те, які існують способи монтажу кабельного теплої підлоги, поговоримо в наступній статті.
Схема укладання нагрівального кабельного мату
Варто відзначити, що більшість кабельних матів виконуються на основі двожильних кабелів і це нам говорить про те, що у даних виробів один мережевий живлячий дріт.
Кабельний мат – це тонкий нагрівальний кабель з тефлоновим ізоляцією (стійкою до високих температур) закріплений на склосітці з певним кроком.
Кабельні мати дуже сильно спрощують процес монтажу. Змонтувати такий виріб зможе будь-який новачок. Однак при укладанні даних виробів є також свої нюанси.
Нагрівальні мати всіх виробників виконуються шириною 50 см і довжиною до 30м (або 15 кв.м.).
Аналогом кабельного мату є, так званий «тонкий кабель під плитку», який представляє з себе той же кабель, що і на маті - але без сітки.
Забігаючи наперед відзначимо, що мати доцільно вибирати в приміщеннях, які мають прості прямокутні форми.
У приміщеннях зі складними геометричними формами, де потрібно обійти сантехніку, душові кабіни та інше, вибирайте відразу тонкий кабель.
Порізка та укладання одножильного нагрівального мату
Даний виріб на ринку теплих підлог зустрічається досить рідко, проте для наочності та розуміння ми привели даний малюнок.
Зверніть увагу, обидва живлячі кінці мату зводяться в одну точку до терморегулятора.
Порізка та укладання двожильного кабельного мату
При площах теплої підлоги більше 1 кв.м., щоб змонтувати кабельний мат його слід розрізати.
Процес порізки мату зовсім не складний. Фактично все, що потрібно зробити це в потрібному місці розрізати сітку на якій зафіксований кабель.
У живу це буде виглядати так:
Пам'ятайте, що якщо в процесі укладання кабельного мату у Вас залишається зайва частина або ж Вам необхідно обійти перешкоду у вигляді каналізаційного зливу, кабель з сітки можна зрізати, при цьому подальший процес монтажу буде аналогічний монтажу звичайного нагрівального кабелю, як ми розглядали вище.
У авторитетних виробників кабельних матів, овснова сітки виконана з клейкого шару і в процесі розкладки мату по підлозі віе самостійно фіксується на стяжці. У разі, якщо основа мату не клейка, зафіксувати його після розкладки можна дюбелями 6*40 по периметру.
Легкість і зручність розкладки нагрівальних матів полягає в тому, що вам не потрібно розраховувати крок укладання і стежити за його дотриманням по всій площі теплої підлоги.
Висота теплої кабельної підлоги
В процесі вибору теплих підлог, багато користувачів задаються питанням: « На яку висоту підніметься рівень підлоги?»
Відповідь залежить від обраної вами технології укладання.
Якщо це кабель під стяжку, то підйом по висоті може становити від 3 до 10 см.
Однак якщо це кабельний мат або тонкий кабель під плитку - то підйому по висоті зовсімне буде. Вся справа в тому, що дані вироби мають товщину 2.5 - 4.5 мм в той час, як товщина плиткового клею в середньому 6-8 мм. Виходить, що нагрівальний елемент повністю покривається плитковим клеєм і не впливає наперепад висоти підлоги.
Схеми монтажу кабельної теплої підлоги
На закінчення, приведемо дві схеми монтажу кабельної підлоги
Висновки: принцип і схема укладання кабельної підлоги однакова незалежно від обраної технології. У всіх випадках, варто здійснити обхід кабелем зон, де будуть розташовані великогабаритні меблі, а також дотримуватися прийнятого кроку укладанні по всій площі підлоги.
Вибираючи кабельні мати замість простих гріючих кабелів < b>, Ви значно заощадите час і сили на монтажних роботах, проте вартість цих виробів буде вище на 25-30%.