Як підібрати інфрачервону теплу підлогу
Плівкова підлога стає все популярнішою в Україні. Пов'язано це з тим, що інфрачервона підлога дійсно більш функціональна та економічна ніж інші аналоги. Але перед тим як купити інфрачервону теплу підлогу в 2025 році радимо розібратися в нюансах по вибору.
Відомо, що інфрачервона підлога належать до обладнання з підвищеною увагою до пожежної безпеки, тому тут критично важливо купувати максимально якісний продукт. У цій статті ми розглянемо існуючі види нагрівальної плівки та нюанси щодо її підбору.

#Швидка навігація за статтею
Види нагрівальної плівки
Звісно ж кожного покупця цікавить питання "Як підібрати якісну інфрачервону підлогу?". Перед тим як заглиблюватися в нюанси по вибору - вам необхідно визначитися з видом нагрівальної плівки, тому що їх існує декілька.
Вид інфрачервоної плівки не впливає на якість, однак визначає вартість продукту та його експлуатаційні характеристики. У 2025 році існує п'ять видів нагрівальної інфрачервоної плівки: смугастого типу, суцільного типу, саморегульована, sauna и 12В.
Нижче наведено короткий огляд видів інфрачервоної плівки.

Стандартна інфрачервона плівка
Це плівкова підлога на основі смугастої іч-плівки. Графітова паста наноситься на поліетилен у вигляді вузьких смуг. Це базова модель інфрачервоної плівки. Випускається у різних типорозмірах (шириною 20, 30, 50,80, 100 см), а також має відносно невелику вартість. Такі нагрівальні плівки найчастіше застосовують при монтажі під ламінат, лінолеум, ковролін, а також для обігріву в домашніх потребах (обігрів брудерів, розсади і т.д.)

Суцільна нагрівальна плівка
Це інфрачервона підлога на основі суцільної іч-плівки. Цю плівку прийнято називати – Premium або плівка 4 покоління. Основна її особливість у тому, що нагрівальна карбонова паста (вуглець) нанесена суцільним шаром або дуже широкими полосами.
Крім цього така ІЧ-плівка має мінімум два додаткові уретанові захисні шари, через що вона товща (~0.4 мм) ніж стандартні інфрачервоні підлоги (~0.32 мм). Додаткові захисні шари підвищують зносостійкість, довговічність та термічну стійкість нагрівальної плівки класу Premium, а відповідно і ціна тут вища.

Саморегульована іч-плівка
Цей спеціальний тип нагрівальної плівки позначається абревіатурою PTC (Positive Temperature Coefficient - позитивний температурний коефіцієнт). Конструктивно ця ІЧ-плівка може бути виконана як у вигляді стандартної смугастої, так і у вигляді суцільної нагрівальної плівки.
Саморегульована РТС іч-плівка здатна знижувати швидкість нагріву та максимальну температуру на перегрітих ділянках теплої підлоги. Зниження потужності складає максимум 20%. Вагомих переваг перед стандартною смугастою іч-плівкою - PTC-модифікація не має.

Інфрачервона плівка Sauna
Це нагрівальна плівка підвищеної потужності та температури нагрівання. Конструктивно, як і саморегульована іx-плівка Sauna може бути виконана у вигляді стандартної смугастої або у вигляді суцільної нагрівальної плівки.

Інфрачервона плівка 12-48 Вольт
Конструктивно нагрівальна плівка 12В схожа на стандартну смугасту іч-плівку. Однак у будові 12В є суттєва відмінність – це наявність додаткового срібного напилення між мідними струмопровідними шинами. Саме така конструкція дозволяє працювати іч-плівці від зниженої напруги 12 Вольт. Також завдяки такій конструкції таку іч-плівку можна відрізати по довжині у будь-якому місці.
Використовується така плівкова тепла підлога в нестандартних цілях, наприклад, обігрів акумуляторних батарей, обігрів автомобільних килимків і масляних фільтрів, обігрів тварин і т.д.
Для теплої підлоги використовується перші три види нагрівальної плівки зі списку, а саме: стандартна, преміум або саморегульована.

Чому важливо вибирати якісну інфрачервону плівку?
На ринку України є приблизно два десятки приватних брендів інфрачервоної плівки смугастого типу. Переважно дана ІЧ-плівка виготовляється в Південній Кореї, проте останнім часом дуже часто у продажу зустрічаються китайські нагрівальні плівки низької якості під виглядом корейських, європейських або американських.
Приховані ризики при покупці неякісної плівкової підлоги
- Нагрівальний вуглець з домішками може сприяти розшарування плівки та зниженню теплової потужності з часом
- Низька температура деформації поліетилену з якою виготовлена іч-плівка. У цьому випадку нагрівальна плівка починає "зжиматися в гармошку" при найменших ситуаціях теплозапирання (наприклад від килимка)
- Мала товщина може викликати "протирання" плівкової підлоги під час експлуатації особливо на ділянках з не ідеально рівною підлогою
- Економія на срібній пасті під мідними шинами знижує ресурс використання іч-плівки, а також може спричинити ризик іскріння
- Економія на перерізі мідної шини. У таких моделях необхідно суворо контролювати довжину смуги нагрівальної плівки, щоб уникнути перегріву струмопровідних шин
- Недостатня адгезія поліетиленових шарів між собою. Як результат можливі ризики іскріння на ділянках з високим механічним навантаженням на підлозі або навіть у нормальних умовах експлуатації через кілька років використання

Навіть якщо інфрачервона плівка буде у вас на руках (не говорячи про ситуації купівлі плівкової підлоги в інтернеті) не професіонал не зможе визначити якість описаних вище властивостей. Тому давайте у наступному розділі розберемо нюанси та лайфхаки по вибору плівкової підлоги більш детально.
Як оцінити якість інфрачервоної плівки?
Якщо вам потрібно купити, умовно 1 - 3 метри інфрачервоної плівки для загальногосподарських цілей (підігрів розсади, підігрів стіни, пілсушування взуття і т.д.), то вдаватися в нижчеописані нюанси по вибору плівкової підлоги не варто. Для таких цілей сміливо можете вибирати найдешевшу інфрачервону плівку.

Якщо йдеться про теплу підлогу під ламінат або лінолеум, то тут до питання вибору іч-плівки потрібно підійти більш серйозно. Чому? Справа в тому, що по технології монтажу плівкової підлоги інфрачервона плівка знаходиться в безпосередньому контакті з матеріалами, що підтримують тління та горіння (ламінат, лінолеум) - на відміну від нагрівальних кабелів, які розташовані в цементній стяжці, яка не підтримує горіння.
Виходячи з цього, з метою пожежної та електричної безпеки, нагрівальна плівка розташована під ламінатом повинна мати максимально високу якість без будь-яких передумов, що вона може почати розшаровуватися, перегріватись або іскрити.
Інфрачервона плівка виготовляється із двох видів поліетилену.: Transparent (прозора) або Milk white (матова або молочна).
Ми надіслали запит лідеру у виробництві інфрачервоних плівок заводу Heat Plus (Seggi Century) та отримай відповідь, що молочна ІЧ-плівка містить ізоляційні інгредієнти та більш стійка до теплового розширення.

По інформацією від виробників плівкова підлога типу "transparent" виготовляється із звичайного поліетилену який широко використовується в поліграфії та у виробництві пакувальних матеріалів. Цей тип поліетилену добре підходить для фарбування в різні кольори.
Матова інфрачервона плівка "Milk white" виготовляється із спеціального електротехнічного поліетилену який використовується в електротехніці для ізоляції обмоток двигунів та інших компонентів електроніки. Така нагрівальна плівка має високі показники електричної стійкості до пробою.
При виготовленні молочної нагрівальної плівки проводиться випробування на електричний пробій, у той час як при виробництві прозорої іч-плівки така перевірка не робиться. Через це виробники позиціонують молочну плівку як більш електрично безпечну.




Молочна (матова) іч-плівка коштує дорожче, як в продажі так і в закупівлі на виробництві, тому в Україні практично не залишилося брендів, серед яких її можна вибрати. Якщо 5 років тому на ринку була Milky іч-плівка брендів Heat Plus, Enerpia, Rexva, Hot-Film, то на поточний2025 рік нам відомо про наявність в асортименті молочної іч-плівки тільки у бренда Heat Plus (моделі SPN 305, 308, 310).
Наша 10-річна практика використання нагрівальних плівок, а також великий зворотний зв'язок у вигляді відгуків клієнтів доводять, що плівкова підлога Milky набагато стійкіше до перегріву, ніж Transparent. Чому це важливо? Тому що - це показник, що відповідає за "живучість" плівкової підлоги.
Вибираючи плівкову підлогу в інтернеті не варто орієнтуватися на фотографії. Справа в тому, що фотографуючи прозору (Transparent) інфрачервону плівку в рулоні або на білій підкладці - на фото вона виглядає неначе з молочного поліетилену, хоча насправді це не так. Якщо вам важливий цей показник, то перед покупкою уточнюйте тип нагрівальної плівки у продавця.
Також не варто розраховувати на високу якість поліетилену у кольорових нагрівальних плівках. Навіщо фарбують нагрівальну плівку ми писали вище, але фарба ніяк не впливає на термічну стійкість і всі відомі нам моделі кольорової іч-плівки виконані з прозорого (Transparent) поліетилену.



Проміжний висновок
Підводячи підсумок по цьому пункту перерахуємо популярні бренди плівкової підлоги виконані з дешевого прозорого поліетилену: Enerpia, In-Therm, Caleo, ProfiTherm, HeatTech, Dian Technology, Rexva XICA, 4Heat, Монокристал, EXA.
Бренди в асортименті яких є якісна плівкова підлога з матового електротехнічного поліетилену: Heat Plus (моделі SPN-305, SPN-308, SPN-310).
По мідних струмоведучих шин напруга подається на інфрачервону підлогу. Мідна шина як і звичайний мідний провід має обмеження по максимальному струму залежно від перерізу. Якщо говорити про інфрачервону плівку, то обмеження струму мідної шини - обмежує максимальну довжину смуги іч-плівки.
Наприклад, у нагрівальній плівці Heat Plus струмопровідні шини витримують до 1.3 кВт (6А), а це означає, що при використанні плівки потужністю 220 Вт/м.п (ширина рулону 100 см) максимальна довжина смуги становитиме 1300 Вт / 220 Вт/м ≈ 6 м.п.

Зручно те, що потенційний покупець може візуально оцінити цю властивість аж до того, що поміряти ширину мідної шини лінійкою. Звичайно, чим вужчі мідні шини використовуються в ІЧ-плівці, тим вона дешевша у виробництві. Глобально, переріз струмоведучих шин плівкової підлоги на її якість не впливає, проте при монтажі потрібно стежити за тим, щоб смуги іч-плівки мали довжину та потужність, що відповідають можливостям мідних шин. В іншому випадку, під час роботи теплої підлоги струмопровідні шини будуть нагріватися, що може спричинити ризик розшарування плівки.
З метою економії вуглецю на виробництві, деякі бренди іч-плівки використовують вузькі нагрівальні смужки з помітно ширшими "мертвими зонами". На електричні параметри це ніяк не впливає, оскільки потужність іч-плівок при цьому однакова. Однак така економія знижує загальну площу теплопередачі від нагрівальної плівки до ламінату, а відповідно просідає і ККД обігріву.


Звичайно, ми не заміряли, наскільки довше нагріває ламінат плівкова підлога з вузькими вуглецевими смужками відносно плівок з широкими. Швидше за все різниця буде не суттєвою, але з упевненістю можна стверджувати, що економія на вуглецевій пасті робиться лише для зменшення собівартості кінцевого продукту, при цьому зменшується корисна площа теплопередачі.
Це дуже важлива властивість, тому що від неї залежить термін життя інфрачервоної підлоги. Незручністю для потенційного покупця є те, що підручними засобами виміряти товщину плівкової підлоги неможливо, оскільки вона становить менше 1 міліметра. Цим користуються недобросовісні компанії (наприклад HeatTech), прописуючи в характеристиках товару завищені значення товщини ІЧ-плівки.


Небезпека використання нагрівальної плівки малої товщини полягає в тому, що якщо у вас не ідеально рівна поверхня підлоги, при хотьбі по ламінату з часом іч-плівка може протертися. Саме тому в інтернеті часто можна зустріти відеоролики, де при монтажі нагрівальну плівку накривають додатковим шаром поліетилену. Використовуючи якісну ІЧ-плівку - немає потреби у додатковому поліетилені зверху, за умови укладання нагрівальної плівки правильною стороною.
Візуального цього не видно, але товщина шару ламінації знизу і зверху нагрівальної плівки різна. Це можна побачити, якщо подивитися на торець іч-плівки через збільшувальне скло. Якщо ви вибрали неякісну нагрівальну плівку, то з великою ймовірністю товщина верхнього і нижнього шарів поліетилену буде приблизно однакова, вибір сторони укладання тут ролі не зіграє і зайвим не буде додатково накрити іч-підлогу поліетиленом. У разі використання якісної нагрівальної плівки необхідно її укладати так, щоб товстий шар ламінації був зверху і торвкався ламінату.
У таких брендах плівкової підлоги як Heat Plus, Enerpia та In-Therm після розстилання плівки на підлозі написи на іч-плівці мають бути читабельними. Якщо написи повернуті дзеркально - значить іч-плівка укладена не правильною стороною.
Тонкою вважається нагрівальна плівка, яка має товщину 0.26 - 0.29 мм. Якісною іч-плівкою вважаються нагрівачі з товщиною 0.32 - 0.4 мм. В абсолютних величинах різниця може здатися несуттєвою, лише кілька мікрон. Однак якщо ви візьмете в руки дешеву китайську та якісну корейську плівкову підлогу - помітну різницю відчуєте відразу.
Срібна паста - конструктивний елемент нагрівальної плівки, через який струм передається з мідної струмопровідної шини на вуглець. Якість виконання "срібної шини" - визначає рівень пожежної безпеки інфрачервоної плівки.


Так як це один з найдорожчих компонентів, то на ньому теж придумали як заощадити у виробництві почавши використовувати так звані "антіскристі сітки", коли срібна паста наноситься не суцільним шаром уздовж усієї площини мідної шини, а у вигляді різного роду сіток. Очевидно, що наносячи срібний шар таким чином витрата пасти, а відповідно собівартість іч-плівки суттєво зменшується.
В цілому нанесення срібної пасти у вигляді сітки якість ІЧ-плівки знижує не сильно і навіть навпаки, деякі виробники заявляють, що такий крок покращив надійність нагрівальної плівки. Куди більш критичним є якість срібної пасти та її кількість.
Про бренд Rexva у мережі багато позитивних відгуків, проте через неконтрольоване ввезення та відсутність офіційних представництв в Україні на ринок просочилася низькоякісна продукція. На відео представлені наслідки такої покупки, коли абсолютно нова іч-плівка з рулону починає іскрити. Можна припустити, що від срібної пасти тут лише назва.
Подібні випадки трапляються і з іншими менш відомими брендами, особливо якщо мова йде про китайську плівкову підлогу та приватні бренди без підтвердженого місця виробництва.
Це – результат погоні імпортерів та покупців за максимально дешевою ціною.
На запитання виробнику: "Як покупець може оцінити якість вуглецю - ми отримали відповідь, що ніяк. Для цього необхідно вивчати решітку вуглецю під мікроскопом.
Незважаючи на негативну відповідь ми отримали і корисну інформацію про те, що для здешевлення собівартості плівкової підлоги деякі фабрики виробники дають спеціальні домішки у вуглець у вигляді полімерних смол.


Ця інформація не є секретною і навіть представлена в описах товару на деяких сайтах виробників (наприклад на сайті enerpia.co.kr). Отримавши таку інформацію, у нас з'явилося більше запитань, ніж відповідей. Добре це чи погано? Які побічні ефекти? Як перевірити? На жаль, корейці не надто багатослівні і отримати розгорнуті відповіді від них не вдалося, але ось що ми з'ясували.
Існує "підручний метод" визначення кількості домішок у вуглеці за допомогою яскравого світла (наприклад, світлодіодний ліхтарик від телефону). Провівши такий експеримент на іч-плівках різних виробників ми з'ясували, що в деяких плівкових підлогах світло проходить крізь вуглець дуже добре, в деяких гірше, а де-не-де світло взагалі не пробивається. ➥ Про що це говорить?

Зі слів виробника Heat Plus (Seggi Century) у всіх існуючих технологіях виробництва іч-плівки товщина вуглецевого шару однакова. Збільшити товщину вуглецю не дозволяють адгезійні властивості поліетилену - при більш товстому шарі вуглецю іч-плівка почне розшаровуватися при нагріванні. Відповідно була спростована версія про те, що якщо світло погано проходить крізь нагрівальний вуглець, то це означає, що він товщий і тому якісніший .
По факту товщина вуглецю у всіх плівкових теплих підлогах однакова, а проходження світла крізь карбон визначає наявність домішок (полімерних смол). У цьому може переконатися кожен із вас. Купіть найдешевшу китайську іч-плівку на Aliexpress і перевірте на просвічування - світло через вуглець практично не проходитиме (наприклад див. фото HeatTech). І навпаки, візьміть перевірену якісну ІЧ-плівку, в якій використовується чистий вуглець без домішок - кількість світла крізь карбон різко збільшиться.



Парадоксально те, що в Україні не контрольоване ціноутворення на плівкові підлоги, особливо на приватні бренди, в яких не зареєстрована навіть торгова марка. Ви легко можете придбати продукцію в 1.5 - 2 рази дорожче при цьому з гіршою якістю нагрівального карбону. Живим прикладом такої ситуації є бренд HeatTech, де, як видно з фото вище склад полімерних смол максимальний, а роздрібна ціна становить аж ~900 грн за м2, що в 2 рази дорожче якіснішої за вуглецем іч-плівки, наприклад Enerpia, In-Therm, Heat Plus. Тому будьте пильні при виборі плівкової підлоги - не переплачуйте за маркетингові заголовки, красиві картинки та не існуючі вигадані параметри.
Для внутрішнього спокою при виборі плівкової підлоги також рекомендуємо звертати увагу на наявність у бренду реєстрації торгової марки та відповідно офіційного сайту з доменом ".ua", наприклад:
heatplus.ua
in-therm.ua
heattech.ua
rexva.ua


Також ви можете запросити у продавця сертифікати якості, особливо європейських чи корейських зразків. Справа в тому, що український "сертифікат відповідності" легко можна отримати за гроші. Закордонні сертифікати в такий спосіб отримати неможливо.
Важливим є також параметр гарантії. На інфрачервону підлогу нижчої якості зазвичай терміни гарантії нижчий. Остерігайтесь продавців, які обіцяють 10 - 20 річну гарантію на низькоякісну плівкову підлогу, при цьому торгуючи на ринку менше 5 років, не маючи ні торгової марки, ні підтвердженого місця виробництва.
Cхема обману потенційних покупців
При замовленні інфрачервоної плівки на виробництві замовник може нанести будь-які написи на продукт. Зазвичай на іч-плівці друкують бренд, сайт, технічні параметри тощо.
Замовник іч-плівки HeatTech пішов далі, надрукувавши на китайській іч-плівці напис USA і заявивши, що вона виготовлена у США. Не надто переконливо, але багато хто в це вірить.
Пам'ятайте, що міжнародне позначення країни виробництва має вигляд: Made in USA, Made in Korea і т.д.


Огляд виробників плівкової теплої підлоги
Бренд / Властивість |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Тип поліетилену Milky Transparent |
|
||||||
Мідна шина (ширина) |
13 мм | 15 мм | 15 мм | 14 мм | 13 мм | 15 мм | 15 мм |
Карбон (ширина) |
13 мм | 13 мм | 9 мм | 19 мм | 10 мм | 9 мм | 13 мм |
Домішки в карбоні нема середні багато |
|
||||||
Срібна паста | суцільна | сітка | сітка |
суцільна (низька якість) |
сітка | сітка | сітка |
Оф. представник та торгова марка | heatplus.ua | in-therm.ua | немає | немає | caleo.ua | profitherm.ua | немає |
Ціна за 1 м2 | 502 грн | 450 грн | 420 грн | 540 грн | 805 грн | 717 грн | 985 грн |
Сумарний рейтинг | 6.5 з 7 | 5 з 7 | 4 з 7 | 3.5 з 7 | 3 з 7 | 3 з 7 | 2.5 з 7 |


Висновки
Щоб вибрати якісну плівкову теплу підлогу необхідно провести комплексну оцінку виробу. Якість нагрівальної плівки визначається наступними факторами:
- Тип поліетилену (звичайний "Transparent" або електротехнічний "Milk White")
- Товщина плівкової підлоги
- Переріз струмоведучих шин
- Ширина нагрівального вуглецю та наявність у ньому домішок у вигляді полімерних смол
- Наявність, кількість та якість срібної пасти
Після проведення серії експериментів виділимо виробників інфрачервоної підлоги яких з упевненістю можна рекомендувати і яких не слід купувати в жодному разі.
Рекомендуємо:
- Heat Plus. Плівкова підлога з електротехнічного температуростійкого поліетилену (Milk White) з якісним вуглецем без домішок та суцільною срібною шиною.
- In-therm, Enerpia. Інфрачервона підлога з простого прозорого поліетилену (Transparent), проте перевагою тут є адекватна ціна в порівнянні з іншими брендами такої ж чи навіть гіршої якості.
Не рекомендуємо:
- Rexva. Плівкова підлога з гарною якістю вуглецю, проте, як показав досвід покупців, має проблеми з якістю срібної пасти.
- Caleo, Profitherm. Інфрачервона плівка середньої якості, проте вартість продукції невиправдано висока. У такій же якості можна придбати плівкову підлогу брендів In-therm, Enerpia але набагато дешевше
Рекомендації по вибору інфрачервоної плівкової підлоги
Вибрати якісну інфрачервону підлогу безумовно важливе завдання адже це гарантує вам, по-перше надійність та безпеку, а по-друге, розумну економію коштів. Однак крім якісних характеристик важливо також розібратися як правильно вибрати плівкову підлогу по технічними параметрами, адже існує багато модифікацій інфрачервоної плівки.
Як вибрати плівкову інфрачервону теплу підлогу за типом покриття для підлоги
Плівкова підлога монтується методом сухого монтажу. Відповідно вона сумісна з такими покриттями для підлоги: ламінат, кварц-вініловий ламінат (SPC), ковролін, лінолеум, паркетна дошка.
Увага!
Виробником не передбачено монтаж плівкової підлоги. під плитку. Такий спосіб встановлення придуманий "народними умільцями" та не є безпечним та надійним.
Також не рекомендуємо заливати плівкову підлогу цементними розчинами (цементна стяжка, самовирівнююча суміш, плитковй клей і т.д).

Як вибрати плівкову теплу підлогу за потужністю
У продажу присутня інфрачервона плівка різної потужності від 120 до 800 Вт на м2. Питома потужність плівкової підлоги визначає швидкість нагріву та максимальну температуру.
☝️ Основні рекомендації щодо вибору інфрачервоної теплої підлоги такі:
- Якщо вибираєте плівкову підлогу як джерело додаткового опалення - рекомендована потужність 150 Вт/м2
- Якщо вибираєте інфрачервону теплу підлогу як джерело основного опалення – рекомендована потужність 220 Вт/м2
Більш детально про потужність плівкової теплої підлоги та її електроспоживання читайте тут.

Увага!
Нагрівальну плівку Sauna потужністю 400 Вт/м2 і вище використовувати для теплої підлоги суворо не рекомендується по кільком причинам. По-перше, це пожежо небезпечно. По-друге, така потужність швидко приведе в непридатність ваш ламінат (почнуть розходитися замки). Не вірте інформації з інтернету, що іч-плівку такої потужності можна використовувати як теплу підлогу в приміщеннях з поганим утепленням.
Інфрачервона тепла підлога - альтернативи
Інфрачервона тепла підлога відноситься до бюджетних видів опалення. Перевагою є висока економічність, швидкий та легкий монтаж, мінімальний підйом висоти підлоги та доступна ціна. Неістотний недолік полягає у відсутності штатного заземлення та чутливість до перегріву (теплозапирання).
Алюмінієві нагрівальні мати
Алюмінієвий мат - це ультратонкий нагрівальний кабель зафіксований між двома шарами фольги. Монтується так само як плівкова підлога - на підкладку прямо під ламінат або лінолеум. Максимальна робоча температура: 35°C
Переваги алюмінієвого мату перед плівковою підлогою:
- висока стійкість до перегріву (більше 260°C), а відповідно і пожежна безпека
- наявність заземлення
- висока зносостійкість
- повністю заводський виріб, який не потребує ручних підключень
Недоліком алюмінієвих матів у порівнянні з інфрачервоною плівкою є більш висока ціна і менша теплова потужність.
Одножильний ультратонкий мат ETL - розроблений спеціально для укладання під ламінат або товстий лінолеум. Має товщину всього 2 мм, що ніяк не впливає на перепад рівня висоти підлоги.
Переваги ультратонкого кабельного мату перед інфрачервоною підлогою:
- високотемпературна тефлонова ізоляція нагрівальних жил (більше 260°C)
- наявність заземлення та повноцінного екранування у нагрівального кабелю
- висока зносостійкість
- повністю заводський виріб, який не потребує ручних підключень
Мміцність нагріву тонких матів майже така сама як і у плівкових підлог, тому єдиним недоліком тут є висока ціна.
Щоб отримати більше інформації про альтернативи плівковій підлозі, дізнатися всі переваги та недоліки запропонованих варіантів, а також переглянути реальні приклади монтажу переходьте в статтю:
Як вибрати теплу підлогу під ламінат ➥
Більше інформації про плівкове тепле поле:
- 7 конструктивних елементів для монтажу інфрачервоної підлоги
- Покрокова інструкція по монтажу інфрачервоної плівки під ламінат
- Відгуки клієнтів про плівкову теплу підлогу: посилання #1, посилання #2
- Усі плюси та мінуси інфрачервоної плівки
- Міфи про пожежну небезпеку ІЧ-плівки або маркетингові прийоми
- Міфи про шкідливість та корисність ІЧ-плівки для здоров'я