Пн-Пт, 9:00 - 18:00 (063) 499-77-42 (066) 444-30-18   (098) 444-30-18 Замовити дзвінок
Отримати консультацію

Залишіть Ваші контактні дані та наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом для вирішення Вашого питання.

Ваш телефон
Ваш телефон*
Ваше ім'я
Ваше ім'я

* - Поля, обов'язкові для заповнення

Повідомлення надіслано
Ваше повідомлення успішно надіслано. Найближчим часом з Вами зв'яжеться наш фахівець
Закрити вікно
Закрити вікно
Магазин электроотопления в Киеве
В данній статті розкриті питання перевірки працездатності теплої підлоги. Описано як правильно розрахувати, виміряти та перевірити опір теплої підлоги. Як перевірити теплу підлогу? Нюанси вимірювання опору Як перевірити теплу підлогу? Нюанси вимірювання опору

Як перевірити роботоздатність теплої підлоги своїми руками

☝️ Перше, що спадає на думку - це включити теплу підлогу в розетку і потрогати руками чи нагрівається кабель. Але так робити не зовсім правильно, тим паче якщо кабель ще не розмотаний на підлозі. Якщо секцію нагрівального кабелю в заводському згорнутому вигляді підключити до живлення, то є висока ймовірність того, що внутрішні витки кабелю поплавляться.

Щоб перевірити теплу підлогу необхідно вимірювати омічний опір гріючого кабелю і зіставити його із заводським або розрахунковим значенням. Робиться це мультиметром.

У відео нижче розкрито всі основні питання щодо цього, а саме: як налаштувати мультиметр? Як визначити нагрівальні жили для вимірювання? Як розрахувати опір і т.д..

вимірювання опору нагрівального кабелю

#Швидка навігація за статтею


Як перевірити опір нагрівального кабелю?

Перш за все вам потрібно обзавестися вимірювальним приладом. У побуті такі пристрої прийнято називати - мультиметр. Увімкніть мультиметр в режим вимірювання опору на поділку 200 або 2000 Ом. В більшості моделей мультиметрів режим вимірювання опору позначається латинським символом омега (Ω).

Далі Вам потрібно буде визначити два проводи теплої підлоги, між якими буде проводитися вимірювання. У 99% випадків провід живлення теплої підлоги складатиметься з трьох дротів: фаза, нуль та заземлення. Виміряти опір необхідно між фазою та нулем. Їх легко визначити по зовнішньому вигляду - вони завжди знаходяться в ізоляції, в той час як оголений - це заземлюючий провід. Якщо у вашому випадку всі 3 дроти в ізоляції, то заземленням буде жовтий або жовто-зелений провід.

налаштування мультиметра для перевірки теплої підлоги
визначення фаза-нуль на нагрівальному кабелі hemstedt
визначення проводів вимірювання на нагрівальному кабелі грейхот

Якщо вимірювання проводиться на вже змонтованому кабелі, перед початком переконайтеся, що тепла підлога повністю знеструмлена.

Приєднайте вимірювальні щупи приладу до проводів теплої підлоги фаза-нуль і виміряйте опір.


  • Якщо показники приладу не змінились (опір відсутній) - це свідчить про обрив теплої підлоги та її несправність.

  • Якщо прилад показав "0" - це означає замикання між фазним і нульовим проводом, швидше за все, пошкоджена з'єднувальна муфта теплої підлоги або пошкоджеий провід живлення в стіні. Тепла підлога - не робоча.

  • Якщо прилад показав опір теплої підлоги, то щоб переконатися у справності кабелю по всій його довжині, слід порівняти опір із заводським чи розрахунковим значенням. Показання не повинні відрізнятися більше ніж на 10%.


☝️ Експерти та виробники рекомендують проводити вимірювання опору теплої підлоги мінімум 3-ри рази: під час покупки кабелю (щоб виключити виробний брак), після розкладки теплої підлоги на підлозі та після заливання стяжки або укладання покриття для підлоги. На всіх етапах вимірювання значення опору кабелю не повинно змінюватись.

Як розрахувати опір теплої підлоги?

Практично у всіх європейських та українських виробників теплої підлоги номінальний опір нагрівального кабелю вказаний на етикетці, шо знаходиться на проводі живлення або на упаковці або від руки вписаний в гарантійний талон.

Але інколи цей параметр не друкується на етикетці. Наприклад, у безмуфтових німецьких кабелях Хемштед опір на кабелі не вказаний. У таких випадках опір можна легко розрахувати самостійно. Для цього потрібно знати повну потужність теплої підлоги, яка вказана на всіх нагрівальних електричних приладах.

Формула розрахунку опору теплої підлоги:

R = U2 (Вольт) / P (Ватт)

где R - опір теплої підлоги в Омах; U2 - це квадрат номінальної напруги мережі живлення, для нагрівальних кабелів це постійне значення і дорівнює 230 Вольт; P - повна потужність теплої підлоги, залежить від площі та питомої потужності кабелю і завжди вказується на етикетці або в паспорті виробу.

Для прикладу, розрахуємо опір теплої підлоги площею 1 м2 і загальною потужністю 150 Вт (див. фото заводської етикетки). Підставимо значення у формулу: R = (230*230) / 150 = 352.67 Ом. Як бачите, розрахункове значення опору теплої підлоги повністю зівпало із зазначеним на заводській етикетці.

Таким чином, якщо опір теплої підлоги не вказаний на етикетці або в гарантійному талоні, ви легко можете розрахувати його самостійно, а потім мультиметром виміряти його на кабелі і зіставити між собою. Допускається відхилення фактичного опору теплої підлоги не більше ніж на 10% від номінального (розрахункового).

значення опору на етикетці кабелю

Калькулятор розрахунку опору теплої підлоги?

Для вашої зручності, нижче представлений простий калькулятор для розрахунку опору електричної теплої підлоги.
Введіть повну потужність теплої підлоги (у Ваттах) та отримайте номінальний та допустимий опір.


Вт

Номінальний опр: 52.9 Ом

Допустимий опір: від 50.3 до 58.2 Ом


Питома потужність теплої підлоги
Площа теплої підлоги Опір
1 м2 352.7 Ом
2 м2 176.3 Ом
3 м2 117.6 Ом
4 м2 88.2 Ом
5 м2 70.5 Ом
6 м2 58.8 Ом
7 м2 50.4 Ом
8 м2 44.1 Ом
9 м2 39.2 Ом
10 м2 35.3 Ом
12 м2 29.4 Ом
15 м2 23.5 Ом

Як перевірити теплу підлогу без мультиметра?

За відсутності мультиметра завдання перевірки теплої підлоги ускладнюється в кілька разів. Перевірити опір теплої підлоги та зіставити його із заводським значенням неможливо. Але, що можна зробити?

01

Включити теплу підлогу безпосередньо в розетку і тактильно спробувати нагрівається вона чи ні. Тепла підлога має бути змонтована (не можна включати згорнутий рулон теплої підлоги). У разі справності підлоги нагріватися вона почне протягом 1 хвилини.

02

Включити теплу підлогу безпосередньо в розетку і простежити за індикацією на ввідному лічильнику, якщо електроенергія споживається, підлога працює. Зрозуміло, що для такої перевірки спочатку потрібно вимкнути усі електроприлади у будинку. Такий спосіб може бути актуальним якщо підлогове покриття вже укладено.


В яких теплих підлогах можна перевіряти опір?

Крім резистивних нагрівальних кабелів, перевірку шляхом вимірювання опору можна робити і для інфрачервоної плівки, а також алюмінієвих матів.

В алюмінієвих матах опір секції регламентується так само як і в нагрівальних кабелях і вказується на етикетці або в гарантійному талоні.

В інфрачервоній плівці опір не регламентується, основним параметром тут є сумарна потужність. Щоб виміряти опір в інфрачервоній плівці, спочатку необхідно розрахувати його номінальне значення за формулою або калькулятором, представленим вище.

Де немає сенсу вимірювати опір - так це в саморегулбованих кабелях, які використовуються в антиобледінні. Опір таких кабелів може відрізнятись у кілька разів залежно від температури навколишнього середовища і щоб його розрахувати необхідно мати графік залежності потужності кабелю від зовнішньої температури. Зазвичай цим ніхто ніколи не займається.

перевірка опору нагрівальної плівки


!

Після встановлення теплої підлоги завжди перевіряйте її опір і порівнюйте з розрахунковим або заводським значенням. Обов'язково фіксуйте отримані результати в гарантійній карті (або фотографуйте прямо на телефон). Якщо монтаж теплої підлоги виконує майстер, вимагайте від нього ці вимірювання після закінчення роботи. Ці дані допоможуть вам переконатися у справності теплої підлоги та у якості виконаних робіт. Також ці вимірювання можуть знадобитися в майбутньому при діагностиці можливих несправностей із теплою підлогою.

вимір опір нагрівального кабелю Arnol Rak
вимірювання опору нагрівального кабелю Extherm
вимірювання опору нагрівального кабелю Hemstedt
Залишились питання?
Отримайте безкоштовну консультацію від спеціаліста магазину
Отримати консультацію
Товар добавлений в корзину
Разом:
Купити в один клік
 
Заповніть дані для замовлення
Ваше замовлення прийнято!
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом,
дякуємо за покупку.
Закрити вікно
Запросити вартість товару
Заповніть дані для запиту ціни
Запросити ціну Запросити ціну