Для обігріву приватного будинку або квартири часто стали використовувати систему теплої підлоги. На сьогодні це хороший варіант, адже установка системи якісно і рівномірно прогріває всю площу кімнати, економлячи при цьому простір.

Коли справа доходить до обігріву приміщення, часто споживачем задається питання: "А чи можна підключати теплу підлогу без терморегулятора?"

Теоретично це можливо : тепла підлога підключається до звичайного вимикача. Розглянемо плюси і мінуси роботи такої системи без установки терморегулятора.

підключення теплої підлоги без терморегулятора в кімнаті

Як працює тепла підлога без терморегулятора

Відзначимо, що бажання підключити тепла підлога без терморегулятора виникає найчастіше по одній з трьох причин:


  1. Бажання заощадити на покупці регулятора;

  2. При відсутності можливості встановити терморегулятор, тому що ремонт вже закінчено;

  3. При організації підлогового обігріву невеликих зон до 1 м 2 (наприклад обігрів собачої будки, брудера і т.д) коли вартість регулятора в 2 рази більше вартості самого нагрівача (наприклад 20 сантиметрового сегмента ІЧ-плівки)

У загальному випадку технологія монтажу, скрізь однакова. Нагрівальні елементи під покриттям підлоги укладаються в потрібних місцях: розташовується тільки там, де немає меблів або вона на ніжках і підключаються безпосередньо до електроживлення.

Користувачеві залишається лише включати і вимикати теплу підлогу вимикачем - самостійно.

Коли підлога нагрівається і стає гарячою її потрібно вручну відключити, щоб уникнути перегріву і псування, як нагрівальних елементів так і підлогового покриття.

Ручне включення / вимикання без терморегулятора дуже незручне : потрібен постійний контроль. Залишати включеною систему обігріву без нагляду неможна. Крім пошкодження підлогового покриття і самої теплої підлоги, таке використання обігріву споживає велику кількість електричної енергії.

Перш ніж шукати відповідь на питання " чи можна підключати теплу підлогу без терморегулятора ", прочитайте, що станеться з покриттям підлоги, якщо вчасно не відключати систему обігріву.

  1. Паркетна дошка. При частому нагріванні паркетної дошки понад 26 градусів почнуть деформуватися і поскрипувати дошки.
  2. Ламінат. Коли прогрів підлоги досягає вище 35 градусів, то ламінатне покриття: може виділяти неприємний запах, токсичні речовини (формальдегіди), почати розсихатися, утворюючи щілини між стиками.
  3. натуральний лінолеум нагрітий до 27 градусів і вище, рветься, розтягується, плавиться. Синтетичний лінолеум (ПВХ) втрачає колір, стане підніматися, почне виділятися фенол.
  4. Ковролін. При нагріванні вище 30 градусів розтягується і вигорає.
  5. Плитка. Якщо систему теплої підлоги встановили без регулятора під керамогранітну плитку, то при тривалому включенні швидко вийде з ладу сам нагрівальний елемент.

У будь-якому з цих випадків при підключенні електричної підлоги без регулятора температури доведеться міняти або покриття підлоги, або елементи нагріву.

Підключення інфрачервоної плівкової теплої підлоги без терморегулятора

Логічне запитання користувачів, яких цікавить, а чи можна інфрачервону теплу підлогу підключити без терморегулятора . Коли інфрачервона плівка підключається безпосередньо до електроживлення, відбувається її нагрів. Плівка нагрівається до тих пір, поки не досягне своїх максимальних показників. Існують різні моделі і виробники, у яких максимум нагріву сягає 50, 70, 110 градусів або інших значень.

підключення інфрачервоної теплої підлоги без терморегулятора - умови

Інфрачервону підлога можна підключати без терморегулятора в таких випадках:


  • інфрачервона плівка встановлена не під декоративним покриттям підлоги (ламінат, лінолеум, паркет дошка і т.д);
  • потужність ІЧ-плівки відповідає встановленій температурі нагріву (наприклад, при 220 Вт / м 2 температура нагріву складе ~ 50 градусів Цельсія);
  • повністю виключений ефект перегріву нагрівальної плівки, при тривалих її включених;
  • відбір тепла від нагрівальної плівки відбувається безперешкодно і постійно по всій площі.

Також не варто сильно розраховувати на так звану саморегульовану інфрачервону плівку . Багато людей вважають, що таку інфрачервону плівку можна підключати без терморегулятора , а це не зовсім так.

Прикладом підключення нагрівальної плівки без терморегулятора на тривалі режими роботи може бути килимок з підігрівом купити, який можна в нашому інтернет-магазині. При правильній експлуатації такі килимки можуть працювати безперервно протягом всього опальовального сезону.
нагрівальний інфрачервоний килимок без регулятора

Саморегульована інфрачервона плівка без терморегулятора

В цих виробах, коли плівка поступово нагрівається, то потужність нагріву починає знижуватися, так як збільшується опір. Таким чином плівка захищена від перегріву, якщо поверхня підлоги має погану тепловіддачею.

Однак даний ефект починає проявляється тільки після нагрівання на температуру вище 50 градусів Цельсія, до того ж навіть якщо потужність знижується на 30%, саморегулююча плівка нагрівається далі. І якщо вона з ладу не вийде, тому що має не малу температуру плавлення, то висока температура здатна пошкодити саме підлогове покриття.

Разом з тим дотримуючись умов описаних вище , плівкову саморегульовану теплу підлогу можн підключити без терморегулятора .

ВИСНОВОК

Чи можна використовувати плівкову теплу підлогу без терморегулятора ? Без терморегулятора споживачеві потрібно перебувати постійно вдома, контролювати температуру нагрівання, не залишати його включеним без нагляду.

Якщо це єдине джерело обігріву будинку або квартири і немає можливості контролю, то через кілька годин після відключення приладу приміщення стане холодним, особливо в зимовий час.

Тому, незалежно від типу теплої підлоги і виду підлогового покриття, установка терморегулятора є обов'язковою


Економія на покупці терморегулятора не може порівнятися з сумою витрат пов'язаною з демонтажем та ремонтом підлогового покриття, яке може прийти в непридатність через порушення температурного режиму.


Якщо ремонт приміщення вже закінчений, ви завжди можете встановити терморегулятор накладного типу безпосередньо на стіну, організувавши підведення живлення за допомогою зовнішніх кабель каналів.


У разі, якщо ви облаштовуєте інфрачервоною плівкою собачу будку, сушильну камеру, брудер і т.д. дозволяєтся застосовувати плівкову підлоги без терморегулятора за умови дотримання вище описаних вимог .

Особливості та функції терморегулятора в теплих підлогах

Заощадити на витратах за електроенергію, зберегти підлогове покриття, можна встановивши термодатчик.

Терморегулятор являє собою електроприлад, який забезпечує контроль за температурою повітря (підлоги) при роботі нагрівального обладнання. Температурний датчик встановлюється до моменту укладання фінішного підлогового покриття.

Коли підлога прогрівається до виставленої температури, на регулятор надходить сигнал і він автоматично відключає нагрів. Сам термостат при цьому не відключається, а продовжує контролювати ситуацію. При достатньому охолодженні спрацьовує датчик, який подає сигнал, щоб система включилася знову.

Чи можна підключити теплу підлогу без терморегулятора: «НІ», і є кілька причин, за якими потрібно встановлювати регулювальне обладнання.

1. Комфорт


Без підключення терморегулятора немає повноцінного комфорту. Адже поверхня може може нагріватися досить сильно. Це залежить від використовуваного підлогового матеріалу, від самого нагрівального елементу і його потужності. Саме термостат регулює нагрівання і забезпечує обрану температуру в кімнаті.

2. Економія


Коли тепла підлога постійно включений, то підвищуються витрати на електроенергію. Якщо в систему вмонтовано терморегулятор, то налаштовується він на необхідний рівень нагріву. Коли температура доходить до виставленого рівня, термостат відключає обігрів. Сам терморегулятор споживає не більше 2 Вт в годину (1.5 кВт * міс)

3. Продовження термінів експлуатації напольного покриття і нагрівального елементу


Якщо встановлений терморегулятор, то поверхню підлоги прослужить набагато довше, ніж при його відсутності. Коли прилад автоматично вмикається і вимикається, а не працює на постійній основі, то термін експлуатації системи теплої підлоги збільшиться в рази.

Обігрів приміщення залежить від виду теплої підлоги і від укладеного підлогового покриття. Використання терморегулятора дозволяє підтримувати цілодобово постійну температуру в приміщенні. Немає необхідності постійно контролювати рівень нагріву системи: зменшувати температуру або вимикати повністю обладнання коли це знадобиться.

Підключення кабельної електричної теплої підлоги без терморегулятора

Принцип роботи кабельного електричної теплої підлоги без терморегулятора дещо схожий з інфрачервоними плівками. Такі пристрої також строго не рекомендується включати без регулятора температури на тривалі режими роботи.

Зверніть увагу, що в плівкових, що в кабельних підлогах мова йде саме про довготривалі режими нагріву . Якщо вам необхідно протестувати роботу електричної підлоги без терморегулятора , наприклад після монтажу, ви сміливо можете включити її на нагрів протягом 5 - 20 хвилин.

Винятком тут є нагрівальні кабелі для зовнішнього використання .
Ці нагрівальні кабелі не призначені для укладки теплої підлоги і використовуються в основному в системах сніготанення та антизледеніння.

Спеціальний тип саморегульованого нагрівального кабелю може спокійно працювати без терморегулятора весь опалювальний сезон.

саморегулівний кабель без терморегулятора - фото
нагрівальний кабель з вилкою без терморегулятора - фото

Також існують модифікаціїрезистивного нагрівального кабелю з вилкою на кінці якого встановлений термомеханічний термостаст і додаткова установка регулятора не потрібна.

Однак пам'ятайте, в теплих підлогах саморегульовані нагрівальні кабелі використовувати не варто (хоча на практиці не рідко зустрічаються випадки, коли недобросовісні будівельники застосовують такі кабелі в системі теплих підлог). Пов'язано це в першу чергу з тим, що термін служби таких кабелів в кілька разів нижче, ніж у спеціальних для теплих підлог.