Інфрачервона тепла підлога користь чи шкода?

У багатьох покупців, в процесі вибору часто виникає питання: "А раптом шкідливе випромінювання інфрачервоної підлоги здатне нашкодити здоров'ю?"

Важливо розуміти, будь-яке тепло, що генерується за допомогою хвиль -апріорі є інфрачервоним.

Ми не будемо заглиблюватися в фізику, в класифікацію типу хвиль, їх довжини, спектра видимості тощо, як це роблять інші.

  • У даній статті ми постараємося висвітлити всі аспекти використання (як позитивні так і негативні ) інфрачервоних плівкових, електричних і водяних теплих підлог простою доступною мовою.

Пам'ятайте, що не всі технології теплих підлог, є однаково шкідливими або однаково корисними .

Наприклад, можливо Ви неодноразово чули, що теплу підлогу не рекомендується укладати вспальних і дитячих кімнатах ,тому що вони піднімають пил? Це дійсно так. Використовуючи водяну підлогу, потоки теплого повітря, в напрямку від підлоги до стелі, можуть піднімати пил в приміщенні.

В інфрачервоних теплих підлогах, даний ефект - відсутній. Все тому, що при роботі плівкової підлоги на поверхні підлогового покриття створюється ледь помітна статична напруга, яка для людини не представляє абсолютно ніякої небезпеки , проте притягує до підлоги всі мікрочастинки пилу ширяють у повітрі приміщення.

До одних з негативних ефектів електричних підлог, відносять те, що при використанні їх, як джерела основного опалення вони можуть пересушувати повітря в приміщенні . В середньому, вологість кімнати з електричною підлогою і без неї - відрізняється в 2 рази . Тому в таких випадках, особливо при використанні інфрачервоних підлог в дитячих кімнатах , потрібно використовувати зволожувач повітря. Якщо Ви використовуєте теплу підлогу, як допоміжне опалення - вам нема про що турбуватися.

Вимірювання інфрачервоного випромінювання від плівкової підлоги

Інженерами магазину IN-HEAT були проведені тестові вимірювання електромагнітних випромінювань, елементів інфрачервоного теплої підлоги : ік-плівки, терморегулятора, проводів.

Варто зауважити, що для побутової мережі частотою 50 Гц інтенсивність випромінювання виражається напруженістю електричної і магнітної складових і визначається відповідно в вольтах на метр (В/м) (або кіловольт на метр ( кВ/м): 1 кВ/м = 10 3 В/м) і амперах на метр (А/м).

Однак використовуваний нами прилад "EMF meter", мав тільки шкалу вимірювання мікроват / см2. Даная одиниця виміру прийнята для частот вище 300 мГц, однак для порівняльного аналізу, також може бути задіяна. Саме на таку шкалу, був налаштований наш прилад:

10−6 Вт мікроватт мкВт µW

  • Згідно з Санітарними нормами України (посилання) гранична норма впливу електромагнітного випромінювання , в тому числі інфрачервоних плівкових підлог, складає 10 мкВт

.
Прилад вимірювання інфрачервоного випромінювання і суцільна плівка

Вимірювання інтенсивності щільності потоку енергії ввімкненої суцільної інфрачервоної плівки

Час вимірювання - 2:00 хвилини.

Бачимо, що прямо на струмопровідій мідній шині, максимальне значення випромінювання за 120 секунд зафіксовано на рівні 7 нВт (нановат, 10-9). Більш ніж безпечне значення.

Такий низький рівень обумовлений суцільним карбоновим покриттям, при якому електромагнітне випромінювання плівки значно розосереджено на м2 , а також наявністю додаткових захисних шарів.

Вимірювання інтенсивності випромінювання смугастої інфрачервоної плівки

Час вимірювання - 2:43 хвилини.

Максимальна виміряне значення склало 17 наноВат.

Працюючи при такому значенні випромінювання , інфрачервона підлога шкоди людині жодним чином нанести не може. Це більш ніж допустимі значення.

Прилад вимірювання інфрачервоного випромінювання і смугаста плівка
Прилад вимірювання інфрачервоного випромінювання і терморегулятор теплої підлоги

Вимірювання інтенсивності випромінювання терморегулятора для інфрачервоної підлоги

Час вимірювання - 2:30 хвилини.

Максимальна виміряне значення склало 158 нановат . У порівнянні з випромінюванням самої інфрачервоної плівки - тут значення набагато вище.

Пов'язано це з тим, що в області терморегулятора розташовані мережеві проводи 220В, а також поруч на стенді були встановлені інші моделі регуляторів.

Однак це значення, також не виходить за Допустимі норми 10 мВт.

Вимірювання електромагнітного випромінювання мережевих дротів і місць підключення теплої підлоги

Час вимірювання - 120 секунд.

Максимальна виміряне значення склало 77 нановат.

Показники знаходяться в межах норми.

Варто зауважити, що значення електромагнітних випромінювань плівкової підлоги будуть ще нижче, коли буде встановлене покриття підлоги.

Прилад вимірювання інфрачервоного випромінювання і смугаста плівка

Порівняння електромагнітних випромінювань плівкових підлог і побутових електроприладів

Прилад вимірювання інфрачервоного випромінювання і мобільний телефон

Рівень випромінювання мобільного телефону в режимі очікування- 118 нановат, що в 10 разів вище, ніж випромінювання інфрачервоної плівки;

Прилад вимірювання інфрачервоного випромінювання і сотовоий

Рівень електромагнітного випромінювання мобільного телефону при вхідному виклику - 20.8 микроват, що в 1000 разів вище, ніж випромінювання ік-підлоги

Прилад вимірювання інфрачервоного випромінювання і сотовоий

Рівень випромінювання ноутбука з включеним wi-fi: 1,12 мікроват, що в 100 разів вище ніж випромінювання плівкової підлоги

  • Однак незважаючи на настільки великі перевищення загального рівня щільності потоку енеренгії у порівнянні з інфрачервоною теплою підлогою, всі вони знаходяться в межах допустимої норми.

Так все-таки, чи шкідлива інфрачервона тепла підлога?

В інтернеті існує помилкова думка, що інфрачервоні підлоги шкідливі для здоров'я , так як у них відсутня заземляющий екран. Однак оперуючи конкретними цифрами, ми бачимо, що випромінювання на квадратний сантиметр площі підлоги , не більше ніж від мобільного телефону в режимі очікування.

До того ж, застосувавши спеціальний заземляющий шар для плівкової підлоги (E-DERO), а також поклавши підлогове покриття, значення випромінювання зведуться практично до нуля.

З іншого боку, в мережі часто зустрічаються статті, в яких описуються неймовірно корисні, лікувальні властивості інфрачервоних підлог, що теж ніяк не відповідає реальності.

  • Пам'ятайте, всі предмети, які мають температуру вище абсолютного нуля (- 273 ° С) випромінюють теплові інфрачервоні хвилі.
І чим більше температура нагріву тіла - тим вище інтенсивність інфрачервоного (теплового) випромінювання .

Цей ефект успішно застосовується при побудові тепловізіоров, приладів нічного бачення і т.п. Наприклад, тіло людини випромінює промені інфрачервоного спектра від 6 мкм до 20 мкм . Довжина хвилі безпосередньо залежить від температури нагріву тіла. Ця інформація буде корисна для тих людей, у яких слово "інфрачервоний" викликає негативні асоціації.

Тому з наукової точки зору, "інфрачервоним" можна назвати будь-яке обладнання (всі типи теплої підлоги, радіатори, піч і т.д) температура якого, вище ніж -273 ° С

Пожежна безпека плівкових теплих підлог

Так як плівкові нагрівачі відносяться до низькотемпературних, вони абсолютно безпечні. Використання в системі теплої підлоги терморегулятора не допускає її нагрівання більше 35 градусів Цельсія.

  • Обпектися об розжарену теплу підлогу - фізично не можливо.

Однак варто визнати, що порушуючи технологію монтажу плівкової спідлоги, ймовірність загоряння залишається , але за умови професійного монтажу, вона також зводитися до нуля.

Чи може інфрачервоний підлогу вдарити струмом?

Сама по собі інфрачервона плівка абсолютно герметична і безпечна. Використовуючи її як окремий елемент, ураження електричним струмом - виключене .

Однак отримати удар струмом , все ж можливо, порушимо техніку монтажу і правила експлуатації.

  • Як можна порушити техніку монтажу? Дуже просто, виконавши погану, неякісну ізоляцію місць контактів
  • Як можна порушити условия експлуатації? Якщо після монтажу, ви приступаєте до процесу свердління (буріння) підлоги (наприклад, що б закріпити сантехніку дюбелями) існує ймовірність пошкодження нагрівача і ураження людини електричним струмом . Також останнім часом почастішали випадки пошкодження нагрівальних елементів в процесі укладання підлогового покриття.

Висновок.
Дійсно, плівкова підлога створює електромагнітне випромінюванн, але його величина абсолютно безпечна для людини. Аналізуючи отримані дані (див. мал.1 - мал.7) бачимо, що смугаста плівка має величину електромагнітного випромінювання , на квадратний сантимерт площі, в 10 раз нижче ніж мобільний телефон в режимі очікування. Суцільна ІЧ-плівка має в два рази нижще ЕМ-випромінювання, аніж смугаста плівка.
Інформація для порівнянн. - 30 кв.м. плівкової підлоги, по електромагнітному випромінюванню можна зіставити з 1 телевізором з радянським кінескопом.