Не рідко у клієнтів виникає потреба зробити комутацію нагрівальної плівки через контактор або магнітний пускач .
Такі завдання часто з'являються, коли потужності регулятора недостатньо для того, щоб підключити інфрачервону плівку або інший вид теплої підлоги великої площі та потужності.
Якщо мова йде про житлові будинки, то з таких ситуацій виходять шляхом установки додаткових побутових терморегуляторів , адже їх потужність складає всього 3 кВт, що еквівалентно 15-16 кв.м. теплої підлоги. Тому у великих кімнатах можна іноді зустріти 2 терморегулятора відразу.
Однак якщо мова йде про промислові об'єкти, наприклад про теплиці , ставити там кілька регуляторів недоцільно , по-перше, з точки зору капіталовкладень, а по-друге з точки зору зручності використання.
ДЕ може знадобитися ПІДКЛЮЧЕННЯ теплої підлоги ЧЕРЕЗ КОНТАКТОР?
- Обігрів теплиць і грунту
Тут контактори необхідні з двох причин. По-перше , в теплицях через високі тепловтрати зазвичай використовують інфрачервону плівку підвищеної потужності (450-500 Вт / м 2 ). Відповідно при такій питомій потужності, площа інфрачервоної плівки, яку можна підключити до простого терморегулятора складає всього 6 м 2 . Використовуючи контактор цю цифру можна примножити в 3-5 разів. - Обігрів великих залів
При облаштуванні теплих підлог , наприклад в офісних і торгових центрах , де площа коридорів і робочого простору може обчислюватися десятками і сотнями квадратних метрів, звичайними побутовими терморегуляторами також не обійтися. Один контактор для теплої підлоги розширює зону дії простого регулятора з 15 до 40-60 кв.м. - Організація сушильних камер, інфрачервоних саун, сушок для продуктів
Тут ситуація така ж як і в теплицях. Використовується потужна інфрачервона плівка і відповідно потрібно потужне керуюче реле (контактор).
СХЕМА ПІДКЛЮЧЕННЯ ІНФРАЧЕРВОНОЇ підлоги ЧЕРЕЗ КОНТАКТОР
До нас надійшов запит на організацію обігріву високорослих рослин (огірки, помідори) за допомогою інфрачервоної плівки в теплиці .
Експерти кажуть, що обігрівати коріння рослин , тобто землю в якій вони ростуть, набагато вигідніше за енерговитратами, ніж опалювати приміщення теплиці в цілому.
Тут не можна не погодитися, однак що робити якщо рослині високорослі ?
Тут на допомогу приходить інфрачервона плівка для теплиць . Її ви можете встановити як на підлогу і під грунт, так і на стіну в необхідну вам висоту.
Схема підключення нагрівальної плівки через контактор і терморегулятор приведена на малюнку нижче.
Дана схема підключення нагрівальної плівки до контактора створювалася під наступне технічне завдання:
Підключення 20 м.пог інфрачервоної плівки потужністю 300 Вт/м ( SPN-306-300 ) з можливістю майбутнього розширення в 2 рази для настінного обігріву високорослих рослин в теплиці..
Зверніть увагу! На малюнку не просто так намальовано 4 смуги ІЧ плівки. Справа в тому, що при такій потужності, довжина 1-ої смуги нагрівальної плівки обмежена довжиною 5 -6 м . При порушенні цієї рекомендації мідна шина нагрівальної плівки в місці підключення буде сильно перегріватися, що загрожує передчасним виходом її з ладу.
Підключаючи теплу підлогу через контактор , рекомендуємо використовувати терморегулятор , що монтується безпосередньо на DIN-рейку . По-перше , це дуже зручно при монтажі (вам не потрібно окремо виносити точку для установки терморегулятора, все збирається в одному підвісному боксі на DIN-рейці). По-друге , застосовуючи терморегулятор марки Terneo RK , ви отримаєте додатково 7 кВт комутованої потужності .
Додати в схему кілька додаткових контакторів не складе ніяких труднощів. Вони будуть підключатися паралельно основному також, як і на малюнку.
Типи контакторів для теплих підлог
Контактор і магнітний пускач - це однакові за принципом роботи пристрої за винятком того, що останні функціонально призначені для електричних двигунів (тобто мають більше груп контактів). В розрізі теплої підлоги можуть застосовувати абсолютно рівносильно.
Принцип роботи контактора:
При подачі напруги на слабкострумову керуючу котушку , електромагніт замикає силові контакти до яких підключене силове навантаження.
Щодо застосування в теплих підлогах, процес управління відбувається так:
Терморегулятор теплої підлоги (будь-якої потужності і типу) при падінні температури нижче встановленого значення подає напругу 220 В на керуючу котушку контактора. Котушка пускає в хід механізми електромагніту і замикає силовий ланцюг до якого підключена тепла підлога. Залежно від того, якої потужності контактор , така схема може комутувати від 25 до 63 кв.м. теплої підлоги (при допустимому навантаження побутового регулятора всьго в ~ 15 кв.м.)
Якщо ви зіткнулися з подібним завданням і стоїте перед вибором контактора до теплої підлоги , то пам'ятайте, що вони бувають двох типів:
Модульні (компактні), для установки на DIN-рейку
Класичні (підходять для монтажу на площину)
Спосіб підключення і принцип роботи у них абсолютно однакові. Але є кілька нюансів.
- Класичні контактори дешевші , ніж модульні, однак видають дуже галасливий «хлопок» при спрацьовуванні. Чим могутніше пристрій, тим сильніше удар при включенні.
- Модульні контактори для нагрівальної плівки більш компактні, однак коштують набагато дорожче. Крім того, що їх зручно монтувати на DIN-рейку вони практично не видають шуму при включенні.
Якщо Вам потрібна більш складна схема підключення або більш докладні пояснення по представленої на малюнку, замовляйте безкоштовну консультацію у наших фахівців.