Пн-Пт, 9:00 - 18:00 (063) 499-77-42 (066) 444-30-18   (098) 444-30-18 Заказать звонок
Получить консультацию

Оставьте Ваши контактные данные и наши специалисты свяжутся с Вами в ближайшее рабочее время для решения Вашего вопроса.

Ваш телефон
Ваш телефон*
Ваше имя
Ваше имя

* - Поля, обязательные для заполнения

Сообщение отправлено
Ваше сообщение успешно отправлено. В ближайшее время с Вами свяжется наш специалист
Закрыть окно
Закрыть окно
Магазин электроотопления в Киеве
В даній статті ви дізнаєтесь про те, як підключити плівкову теплу підлогу через контактор Схема підключення теплої підлоги через контактор Схема підключення теплої підлоги через контактор

Не рідко у клієнтів виникає потреба зробити комутацію нагрівальної плівки через контактор або магнітний пускач .

Такі завдання часто з'являються, коли потужності регулятора недостатньо для того, щоб підключити інфрачервону плівку або інший вид теплої підлоги великої площі та потужності.

Якщо мова йде про житлові будинки, то з таких ситуацій виходять шляхом установки додаткових побутових терморегуляторів , адже їх потужність складає всього 3 кВт, що еквівалентно 15-16 кв.м. теплої підлоги. Тому у великих кімнатах можна іноді зустріти 2 терморегулятора відразу.

Однак якщо мова йде про промислові об'єкти, наприклад про теплиці , ставити там кілька регуляторів недоцільно , по-перше, з точки зору капіталовкладень, а по-друге з точки зору зручності використання.

ДЕ може знадобитися ПІДКЛЮЧЕННЯ теплої підлоги ЧЕРЕЗ КОНТАКТОР?

 • Обігрів теплиць і грунту
  Тут контактори необхідні з двох причин. По-перше , в теплицях через високі тепловтрати зазвичай використовують інфрачервону плівку підвищеної потужності (450-500 Вт / м 2 ). Відповідно при такій питомій потужності, площа інфрачервоної плівки, яку можна підключити до простого терморегулятора складає всього 6 м 2 . Використовуючи контактор цю цифру можна примножити в 3-5 разів.
 • Обігрів великих залів
  При облаштуванні теплих підлог , наприклад в офісних і торгових центрах , де площа коридорів і робочого простору може обчислюватися десятками і сотнями квадратних метрів, звичайними побутовими терморегуляторами також не обійтися. Один контактор для теплої підлоги розширює зону дії простого регулятора з 15 до 40-60 кв.м.
 • Організація сушильних камер, інфрачервоних саун, сушок для продуктів
  Тут ситуація така ж як і в теплицях. Використовується потужна інфрачервона плівка і відповідно потрібно потужне керуюче реле (контактор).

СХЕМА ПІДКЛЮЧЕННЯ ІНФРАЧЕРВОНОЇ підлоги ЧЕРЕЗ КОНТАКТОР

До нас надійшов запит на організацію обігріву високорослих рослин (огірки, помідори) за допомогою інфрачервоної плівки в теплиці .

Експерти кажуть, що обігрівати коріння рослин , тобто землю в якій вони ростуть, набагато вигідніше за енерговитратами, ніж опалювати приміщення теплиці в цілому.

Тут не можна не погодитися, однак що робити якщо рослині високорослі ?

Тут на допомогу приходить інфрачервона плівка для теплиць . Її ви можете встановити як на підлогу і під грунт, так і на стіну в необхідну вам висоту.

Схема підключення нагрівальної плівки через контактор і терморегулятор приведена на малюнку нижче.

схема підключення ик плівки і контактор

Дана схема підключення нагрівальної плівки до контактора створювалася під наступне технічне завдання:

Підключення 20 м.пог інфрачервоної плівки потужністю 300 Вт/м ( SPN-306-300 ) з можливістю майбутнього розширення в 2 рази для настінного обігріву високорослих рослин в теплиці..

Зверніть увагу! На малюнку не просто так намальовано 4 смуги ІЧ плівки. Справа в тому, що при такій потужності, довжина 1-ої смуги нагрівальної плівки обмежена довжиною 5 -6 м . При порушенні цієї рекомендації мідна шина нагрівальної плівки в місці підключення буде сильно перегріватися, що загрожує передчасним виходом її з ладу.

Підключаючи теплу підлогу через контактор , рекомендуємо використовувати терморегулятор , що монтується безпосередньо на DIN-рейку . По-перше , це дуже зручно при монтажі (вам не потрібно окремо виносити точку для установки терморегулятора, все збирається в одному підвісному боксі на DIN-рейці). По-друге , застосовуючи терморегулятор марки Terneo RK , ви отримаєте додатково 7 кВт комутованої потужності .

Відповідно, застосувавши двополюсний контактор 40А і терморегулятор Terneo RK Ви зможете управляти відразу теплою підлогою потужністю 15.8 кВт , що і було запропоновано нашому клієнтові.

Додати в схему кілька додаткових контакторів не складе ніяких труднощів. Вони будуть підключатися паралельно основному також, як і на малюнку.

Типи контакторів для теплих підлог

Контактор і магнітний пускач - це однакові за принципом роботи пристрої за винятком того, що останні функціонально призначені для електричних двигунів (тобто мають більше груп контактів). В розрізі теплої підлоги можуть застосовувати абсолютно рівносильно.

Принцип роботи контактора:


При подачі напруги на слабкострумову керуючу котушку , електромагніт замикає силові контакти до яких підключене силове навантаження.

Щодо застосування в теплих підлогах, процес управління відбувається так:


Терморегулятор теплої підлоги (будь-якої потужності і типу) при падінні температури нижче встановленого значення подає напругу 220 В на керуючу котушку контактора. Котушка пускає в хід механізми електромагніту і замикає силовий ланцюг до якого підключена тепла підлога. Залежно від того, якої потужності контактор , така схема може комутувати від 25 до 63 кв.м. теплої підлоги (при допустимому навантаження побутового регулятора всьго в ~ 15 кв.м.)

Якщо ви зіткнулися з подібним завданням і стоїте перед вибором контактора до теплої підлоги , то пам'ятайте, що вони бувають двох типів:

контактор для теплої підлоги білого кольору

Модульні (компактні), для установки на DIN-рейку

класичний контактор для інфрачервоної плівки синьо-сірого кольору

Класичні (підходять для монтажу на площину)

Спосіб підключення і принцип роботи у них абсолютно однакові. Але є кілька нюансів.

 1. Класичні контактори дешевші , ніж модульні, однак видають дуже галасливий «хлопок» при спрацьовуванні. Чим могутніше пристрій, тим сильніше удар при включенні.
 2. Модульні контактори для нагрівальної плівки більш компактні, однак коштують набагато дорожче. Крім того, що їх зручно монтувати на DIN-рейку вони практично не видають шуму при включенні.
Важливо! Звертайте увагу на напруга живлення керованої котушки. Вона може бути 12, 24, 220, 380 В, проте для теплих підлог контактор повинен мати керуючу котушку виключно 220 В.
Висновок. Для підключення теплої підлоги через контактор використовуйте наведену схему, а також рекомендуємо вибирати модульні контактори і терморегулятори, які збираються в одну секцію на DIN-рейці.

Якщо Вам потрібна більш складна схема підключення або більш докладні пояснення по представленої на малюнку, замовляйте безкоштовну консультацію у наших фахівців.

Залишились питання?
Отримайте безкоштовну консультацію від спеціаліста магазину
Отримати консультацію

Оцініть статтю:
(Голосів: 1, Рейтинг: 5)
5
1

 • Комментарі
Загрузка комментариев...
Товары из статьи
Мощность, Вт/м.пог.
Мощность, Вт/м.пог.
Количество контактов, шт
Количество контактов, шт
Количество контактов, шт
Количество контактов, шт
Количество контактов, шт
Количество контактов, шт
Количество контактов, шт
Количество контактов, шт
Мощность, Вт/м.пог.
Мощность, Вт/м.пог.


Товар добавлен в корзину
Итого:
Купить в один клик
 
Заполните данные для заказа
Ваш заказ принят!
Мы свяжемся с Вами в ближайшее время,
благодрим за покупку.
Закрыть окно
Запросить стоимость товара
Заполните данные для запроса цены
Запросить цену Запросить цену